• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

2 Sene Ödemesiz 7 Yıl Vade ile Hayvancılık Kredisi 2021

2 Sene Ödemesiz 7 Yıl Vade ile Hayvancılık Kredisi 2021

2 Sene Ödemesiz 7 Yıl Vade ile Hayvancılık Kredisi 2021

Bankalar tarafından sunulan hayvancılık kredilerinde vade sayısı ve yılı diğer kredi türlerine göre farklılık gösterir. Hayvancılık üzerine alınan kredilere hazine desteği kapsamında iki yıl ödemesiz toplamda 84 ay vade ( 7 yıl ) ile krediler verilebiliyor.  Hazine desteği ile Ziraat bankası ile alacağınız kredinin faiz oranlarını, hesaplamaları ve büyükbaş, küçükbaş hayvan kredisini araştırdık. Ayrıca Denizbank da hayvan kredisi verebilmektedir.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Ülkemizin ana geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Son zamanlarda üretimde olan azalma ve dışa bağımlı olmamak için devletimiz bu konu üzerinde çalışmalar yapmıştır. Yapılan çalışmalar da uzun vade sayısı  ve düşük faiz oranları ile  küçükbaş hayvancılığında üretimi ve çoğalmayı desteklemektedir. Küçükbaş yetiştiriciliği zor ve zahmetli dir fakat getirisi bir o kadar da kazançlıdır. Ülkemiz de 15 milyon civarı küçübaşın etinden bir o kadar sayıda da sütünden faydalanılmaktadır.

Küçükbaş Hayvan Üreticiliği Hibe destekleri

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği uğraşı zor olmakla beraber maddi olarak da masraf gerektiren bir iştir. Yem masrafları, barınma masrafları gibi sebepler ile sürekli bir harcama olan maddi gereksinim duyan bir iş olmuştur. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvan yetiştiriciliği gereksinimlerini tamamlayan üreticilere 30 bin Türk Lirası geri ödemesiz hibe desteği verilebilmektedir.

Ziraat bankası küçükbaş, tavuk, arıcılık gibi sektörlerde yatırım ve işletme kredileri kapsamında 2 yıl ödeme yapmadan 7 yıl vade ile kredi imkanını üreticilere sunmaktadır. Krediden faydalanabilmek için çiftliğiniz de en az 50 tane koyun ve 25 tane keçi olması gerekmektedir. Krediden faydalanmak istiyor iseniz çiftliğiniz de bulunan hayvan sayısını bu rakamlara çıkartmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

TKK ve Ziraat bankası ortaklığı ile verilebilecek bu kredinin en fazla alabileceğiniz miktar 15 Milyon TL dir. Faiz uygulamaları yatırım ve işletme dönemlerinde uygulanmaktadır. Yatırım döneminde %75 işletme  döneminde %75 indirimli kredi kullandırılacaktır. Tüm şartları taşıyan üreticiler ise faizsiz kredi den faydalanabilecektir.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Büyükbaş hayvancılık işi ile ilgilenmek ve gelir kazanmak istiyor fakat maddi olanaklarınız sınırlı ise Ziraat Bankası ile hayalinizdeki işi yapabilirsiniz. Ziraat Bank, TKK ( Tarim kredi kooperatifi ) ile küçükbaş havyacılık da olduğu gibi büyükbaş hayvancılık da da yetiştiricilikle uğraşan kişilere kredi olanağı sağlamaktadır. Banka tarafından köyüne geri dönerek inek yetiştiriciliği ve üretimi yapmak isteyen kişilere düşük faiz oranları ile kredi olanağı sunuyor. Kredi harici şartları sağlayan yetiştiricilere bakanlık tarafından her sene 30 Bin TL geri ödemesiz hibe imkanı sağlamaktadır.

Büyükbaş Hayvancılık Kredisi ve Hibeleri

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları Neler ?

 1. Kredi sicilinizin temiz olması
 2. Kara listede olmamak
 3. Kredi notunun düşük veya riskli olmaması

Banka tarafından büyükbaş hayvancılık kredisinin en yüksek tutarı 10 Milyon TL dir. Kredide küçükbaş hayvan kredisinde olduğu gibi yatırım ve işletme dönemlerinde ayrı ayrı  %50 oranlarında faiz indirimi uygulanmaktadır.

Bunun yanı sıra damızlık düve yetiştiriciliğinde en fazla  10 Milyon TL limitli kredi kullandırılabilmektedir. Bu yetiştiricilikte küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde olduğu gibi yatırım da  %75 işletme de %75 oranları ile faiz indirimleri uygulanmaktadır.

7 Yıl Vade İle Hayvancılık Kredisi Şartları

2020 de ve 2021 yılında devlet tarafından tarım ve hayvancılık alanlarında bir çok destek sunulmaktadır. Gerek hibe desteği gerekse düşük faizle kredi destekleri ile tarım ve hayvancılık da dışa bağımlı kalmamak ve istihdam oranını yükseltmek amaçlanmıştır. Bu destekler ile köy den şehire göç yerine şehirden köye dönüşlerde artışlar görünmüştür. Geçmiş dönemlerde 5 yıl ödemesiz olarak verilen kredi 2021 yılı itibari ile 2 yıl ödemesiz 7 Yıl vadeli kredi  ile üretimcilerimize sunulmaktadır. Bu destek sadece Ziraat bankası aracılığı ile sunulmuştur.

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vade İle Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bank ve TKK arasında yapılan iş birliği 3 Ocak 2020 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır. Tebliğde belirtiline göre ocak 2021 de başlayan bu destekler 2021 yılı son gününe kadar devam edecektir.

Kredi kullanmak için gerekli şartlar;

 1. Başvuracak kişinin Çiftçi olması
 2. Çiftçi kayıt sisteminde kaydının olması ve ÇKS belgesinin bulunması
 3. Başvuru aşamasında mutlaka bir Projeniz olması
 4. Çiftçi Kredi notunun yüksek veya yeterli seviyede olması
 5. Satın alınacak hayvan sayısının miktarının %25 ini alabilecek sermayesi olması şarttır.

Belirlenmiş olan hususlarda eksiğiniz yok ise Ziraat bankası şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli hayvancılık kredisi şartlarını yerine getirdiğiniz de krediyi şubeye başvurarak alabilirsiniz.

 • 24 ay vade ile kredi çekilmesi halinde yıllık %4 oranında aylık ise %0.33 faiz oranı
 • 60 ay vade ile kredi çekilmesi halinde yıllık %5 oranında aylık ise %0.41 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz.

Krediye uygulanabilecek faiz oranları belirttiğimiz gibidir. Kredi kime verilip kime verilmeyeceği banka tarafından belirlenmektedir.