• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

2021 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2021 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2021 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

Borsa da en çok kullanılan piyasa hisse senetleridir. Hisse senetleri piyasada bulunan şirketlerin ortak olan kişilerin ortaklıklarını ve şirkette bulunan paylarını belgelemek için verilen evraklardır. Hisse senetleri mülkiyeti de temsil etmektedirler. Hisse senetleri için alınan kararlarda Sermaye Piyasası Kurulu (SMK) izin alınması gerekmektedir.

2021 yılında en fazla kazandıran hisse senetleri

1.Aselsan

Türkiye de ki savunma sanayisinin de önemli şirketleri olan bu şirketin savunma sanayisinde ciddi gelişmeleri olduğu görülmüştür. Yatırımcılar için kısa vadeli hisse senetleri vardır. Kurulduğundan beri genellikle kazanç sağlayan ASELSAN orta vadeli bir hissedir. Bu hissede kazançlı çıkabilme ihtimaliniz yüksektir. Vade hedeflerini düzenli sürekli bir şekilde takip ederek bu hisseye kısa ve kazançlı bir yatırım yapabilirsiniz. ASELSAN şirketine uzun vadeli yatırımlar d yapabilirsiniz fakat dip seviyeyi çözümleme yapıp sonrasında ise kazanç elde edebilirler. Türkiye`de en çok tercih edilen hisse senetlerinden biridir. Hisse şirketleri arasında en aktif ve en çok kazanç sağlayan şirketlerden biridir. Bu hisse senedinin kazanç getirme yüzdesi %92 tir.

2.Marshall

Bu hisse şirketi ise kısa vadeli olarak iyice ve düzenli olarak gözlemleyerek kazanç elde edilebilecek hisse senetlerinden biridir. Son yıllarda yavaş yavaş yükselmesiyle dikkat çekmiştir. Bu hisse senediyle kısa sürede kazanç elde edebilirsiniz. Bu hisse senedi ile uzun vadeli kazançlar da yapabilirsiniz. Sabırlı ve dikkatli olarak takip ettiğinizde paranızı ikiye katlama olasılığını elde edebilirsiniz.

3.Halkbank

Sürekli halde yaptırım yapımıyla duyulan bir hisse senedidir. Fakat yaptırıma uğramadan her seferinde kazanç sağlayan bir şirketlerdendir. Halkbank uzun vadeli yaptırımlar sunmaktadır. Fazla miktarda para bağladığınız takdirde size %8-%10 gibi bir kazanç sağlayacaktır. Sürekli şekilde kazandıran bir şirkettir.

4.Akbank

Orta vadeli yatırımcıların tercih ettiği bir şirkettir. Kısa vade de kazançlar elde edilebilir. Bazı günlerde ise ciddi seviye de iyi kazançlar elde edilebilir. Bu hisse senedini aldığınız taktirde iyi gözlem yapmanız gerekmektedir.

5.Garanti

En bilindik ve en aktif olarak bilindik banka olmasına rağmen orta vadeli kazancı olan bir hisse senedidir. İnişli çıkışlı ilerleyen bir hisse senedidir. Fakat kazancı olduğu zaman kazanç %68 oranında olabilir.

Bu Makale de 12.02.2021 tarihine kadar olan verilere göre bilgi verilmiştir.