• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

2022’de En İyi 7 Kripto Para Hangisi

2022’de En İyi 7 Kripto Para Hangisi

2022 Yılına Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin

 

Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında2022’de hangilerine yatırım yapılmalı?

Bitcoin, Ethereum gibi büyük kripto para birimlerine ek olarak, kripto para ticaretine giren başkaları da var. Bunların arasında, blok zinciri ağlarında gerçek dünya uygulamaları oluşturmaya çalışan ve gerçekten iyi kripto para birimlerinin yanı sıra, geri kalanı aşırı oynaklık ve bazı durumlarda da dolandırıcılık ile dolu sadece spekülatif para birimleridir. Bu nedenle, yeni kripto para birimlerine yatırım yapmaya hazırlanırken net fikirlere sahip olmak önemlidir. Öyleyse, hangisinin en iyi olduğunu ve neden en iyi yatırımlar arasında olması gerektiğini öğrenelim.

1. Bitcoin

Geçtiğimiz yıldan bugüne değin %60  verimle Bitcoin‘in değeri 47.000 dolar civarında ve bu  kripto para biriminin 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşması bekleniyordu ve ön görülen olmadı ancak bunlara rağmen kesinlikle şu anda yatırım yapmaya değer mükemmel bir fiyat aralığında. Sonuçta bitcoin’de diğer  tüm kripto para birimleri gibi, değeri zaman zaman düşer ve sonra tekrar yükselir ve bu sürekli devam edegelen bir durum.

2. Ethereum

Ethereum, Bitcoin’den sonra en ünlü ikinci kripto para birimidir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi gören Ethereum’un 2022’nin ilk yarısında 9.000 dolara yükselmesi bekleniyor. Zaten bu yıl, yılın başından bugüne %422.40’lik bir getiri göstererek mevcut potansiyelini fazlasıyla kanıtlamış durumdadır.

3. Dogecoin

İşte sizi yine heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak kripto para birimlerinden bir diğeri.

Dogecoin’in fiyatı Tesla CEO’su Elon Musk’ın yorumlarından diğer etkilere nazaran daha fazla etkilenir. Musk, başlangıçta madeni parayı bastıktan sonra, Tesla’nın  madeni paraları kabul edeceğini ve Dogecoin değerinin bir haftada %24 artarak 0.21 dolara çıkmasına neden olacağını belirtti. Sonuç olarak Dogecoin almak isteyen bir yatırımcıysanız takip etmeniz gereken tek şey Tesla’nın kurucusudur.

4. Cardano

Cardano blok zincirinin yerel madeni parası olanADA, kriptosferdeki en iyi performans gösteren varlıklardan biri olmak için bu yıl şimdiye kadar %1.000’in üzerinde kazanç elde etti. Ek olarak, cardano’nun Plutus betiklerini tanıtması, geliştiricilerin ekosistemde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin verdi.

Plutus, cardano blok zincirinde akıllı sözleşmeler yazmak için bir programlama dilidir. Bu teknik iyileştirmeler ve DeFi ile akıllı sözleşmelerin artan popülaritesi ve benimsenmesi, ADA’ya yönelik mevcut ve devam eden talep için iyiye işaret ediyor ve bu da madeni paranın 2022’deki fiyat eğilimini daha da artırabilir.

5. Monero

Monero geliştiricileri, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin mahremiyet açısından sıkıntılı noktalarını ele almak için gizli işlemler uyguladı. Bu nedenle, imza kontrolleriyle tamamen doğrulanabilir kalırken, işlem bazında onlar hakkında gerçek bir girdi bilmeden kullanıcıların kimliklerini gizleyen halka imzalarının uygulanması sayesinde, hack’lerden güvenli olduğu garanti edilen kısmen anonim kripto para birimi işlemlerine izin verirler.

6. Solana

Solana, 2021’in en iyilerinden biriydi ve 3 Aralık itibariyle 65 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli beşinci kripto para birimi olmak için kripto para birimi merdivenini tırmanmaya başladı.

Yaygın olarak Ethereum için bir meydan okuyucu olarak lanse edilen Solana, bu yıl kripto para birimleri arasındaki en büyük kazanç olan 1,61 dolardan 214 dolara yükselen, %13.000’den fazla inanılmaz bir yıldan bugüne getiri elde etti. Solana kripto para birimi, solana’nın teknolojisini en popüler kripto para birimlerininkiyle karşılaştıran gelişen bir yatırımcı topluluğuna sahiptir. Bununla birlikte, Solana’nın nispeten yeni olduğunu , 2020’de piyasaya sürüldüğünü, bu nedenle henüz kanıtlanmadığını ve oldukça değişken olabileceğini unutmayın.

7.Cosmos

Cosmos, Ethereum’un başka bir rakibidir, ancak benzersiz bir işlevselliğe sahiptir. Birlikte çalışabilirliği, çeşitli blok zincirlerini birbirine bağlama becerisini sağlamayı amaçlar. Blok zinciri, bugüne kadar %400’den fazla artışla 34. en büyük kripto varlığı olan yerel kripto para birimi ATOM tarafından desteklenmektedir.

Sonuç:

2022’de göz önünde bulundurulması gereken birden fazla kripto para birimi var ve bunlara yatırım yapmaya hazırlanmak için önemli olan performanslarını ve  onlar hakkında söylenen haberleri takip etmek noktasında çokça seçenek mevcuttur.

 

Uyarı: Bu makale yatırım tavsiyesi değildir.