• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

2022’de Kripto Paralar için Ne Bekleniyor

2022’de Kripto Paralar için Ne Bekleniyor

Kripto Para Birimlerinde 2022 İçin Neler Bekleniyor?

2021 kripto para birimleri için harika bir yıldı, bazıları yükseldi ve tekrar düştü veya tam tersi oldu. Sonuç itibariyle  gerçek şu ki, daha fazla yatırımcının dijital paraya güvendiği ve yatırım yapmaya teşvik edildiği bir yıl olduğunu söyleyebiliriz.

2021’in bu son haftasındaki büyük soru ise, 2022’de kripto para biriminin elinde ne var? sorusu oldu.

Yıl sonuna kadar diğerlerine nazaran, örneğin bitcoin, ethereum, dogecoin gibi en popüler kripto para birimlerinden bazılarında yüksek beklentiler vardı ve bazıları bunu yerine getirildi ve diğerleri çok fazla randıman gösteremedi.

Öte yandan dijital piyasanın değeri, ana varlıkların kapitalizasyonundaki artışla birlikte Kasım ayında neredeyse 3 milyar dolara ulaştı . Örneğin bitcoin 1.3 milyar dolara, ethereum ise yarım trilyon doları buldu.

2022’de Kripto Para Trendi: Ne Beklemeli?

Kripto para perakende yatırımcılarının sayısı 2016’da 5 milyondan 2020’de 101 milyona yükseldi ve 2021’de daha da arttı. Bu, kripto ticaretinin yükselişte olduğunu gösteriyor, ancak İtalyan kripto para birimi için 2012 trend analizi sayesinde nedenini öğrenelim. ticaret.

Çevresel faktörleri ve onu korumak için gösterilen çabaları göz önünde bulundurarak, teknoloji şirketlerinin Bitcoin’i daha az zararlı bir şekilde satın almak için tüm madencilik sürecini karbonsuz hale getirmek için etkili çözümler geliştirmeye hazırlanırken, çevre için 2022 değişim yılı olacak. 

Yatırım Yapabileceğiniz En iyi 5 Altcoin

2022'de Yatırım Yapabileceğiniz En iyi 5 Altcoin 2021 yılı bazılarımız için büyük bir yatırımdı, bazıları doğru zamanda doğru coin'e yaptığı yatırımlarla milyarder oldu, bazıları ise ne yazık ki

İlgili İçerik

Kripto para birimleri giderek bir ödeme şekli olarak kabul ediliyor

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından bir P2P dijital para birimi olarak oluşturuldu. Bu, insanların finansal kurumları veya bankaları dahil etmeden işlem yapmalarına izin verdi. Başarısı sayesinde, dünya çapında çok sayıda şirket artık bir ödeme ağ geçidi olarak kripto para birimlerini kabul ediyor. Örneğin El Salvador, dijital para birimlerini yasal ödeme aracı olarak benimseyen ilk ülke oldu ve gerekli teknolojiye sahip bankalar bile bitcoin’i kabul ediyor.

Sadece Bitcoin değil, aslında birçok kişi Dogecoin (Dogecoin değerinin çok yüksek olduğu düşünüldüğünde) veya Ethereum ve diğerleri nasıl satın alınacağını merak ediyor .

Kriptografik dolandırıcılığın azaltılması

Anonimliği ve merkezi olmayan doğası nedeniyle, kripto para birimi suç aktivistleri için bir sığınak olarak kabul edilir. 2022, ülkelerin kripto para ticareti ve işlem faaliyetlerini izlemek için etkili ve titiz düzenlemeler benimseyeceği yıl olacak. Bu çabaların kripto para dolandırıcılığını azaltması ve işlemleri daha şeffaf hale getirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, son zamanlarda milyonlarca dolarlık Squid Game token dolandırıcılığı, yatırımcıların dolandırıcıların avına düşmemesini sağlamak için düzenlemeleri  sıkılaştırma konusunda düzenleyicilerin gözlerini açtı. Bir uyum rejimi oluşturarak, şüpheli işlemleri izlemek ve sahte plan yığınlarını etkin bir şekilde ortaya çıkarmak da  artık mümkün.

Bu nedenle, küresel finansal düzenleyiciler, kripto para piyasasının temsilcileri, yargı ve finans kuruluşları, suçluların cezasız kalmamasını sağlamak için birbirleriyle işbirliği yaparak aynı temele oturmalıdır. Bu olursa, kripto dolandırıcılığı istatistikleri 2022’de önemli ölçüde daha düşük olacaktır.

Sektör genelinde net mevzuatın oluşturulması göz önüne alındığında, 2021 düzenleyiciler açısından kripto para birimi endüstrisi için harika geçti. Bu nedenle, kripto para birimi şirketlerinin güvenli bir şekilde yenilik yapmasına ve yeni ürünler ve hizmetler yaratmasına olanak tanıyacak olan, kripto para birimi düzenlemesi açısından uyumlu daha fazla yargı alanının 2022’de ortaya çıkması bekleniyor.

Bu, kripto para şirketlerinin, yukarıda görüldüğü gibi, tüketicileri ve faaliyet gösterdikleri finansal sistemleri koruyan etkili risk yönetimi stratejileri uygulamaları için de önemli olacaktır.

Kripto para piyasasındaki trendler nasıl belirlenir?

Kripto para birimleri, sürekli yeni doğumlar (yeni kripto para birimleri) ile hala büyüyen bir sektördür. Gelecekteki eğilimlere yönelik tahminler, herhangi bir şekilde yatırım yapmadan önce özenle ve tutarlı bir şekilde yapılması gereken kişisel araştırmaların yerine kullanılmamalıdır. Güncel kalmak, zaman zaman hiçbir şeyi (hatalar veya fırsatlar) kaçırmadan kripto para birimi eğilimlerini belirlemenize olanak tanır.

2022’de yatırım yapılacak en iyi kripto paralar

Yeni Yıla Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında 2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

Bitcoin

Bitcoin’in (BTH) yılı birim başına 100.000 dolardan kapatması bekleniyordu ancak performansı neredeyse% 65 olmasına rağmen bu hedef mümkün olmadı. BTC’nin ulaştığı maksimum değer Kasım ayının başındaydı ve 68.530 dolara ulaştı. Bu şimdiye kadar yılın tüm zamanlarının en yüksek seviyesiydi.

Ethereum

Yılı boğa tahminlerini yerine getirerek bitirmeyen bir diğer kripto para birimi Ethereum oldu, 10.000 dolara ulaşması bekleniyordu ancak 5.000 dolara zar zor dokunabildi. 2022 için yükseliş beklentileri devam etse de ve önümüzdeki yılın ilk yarısında en az 9,000 dolara ulaşması bekleniyor. Ayrıca  verimi %425’ten fazla olmuştur.

Shiba Inu

Dogecoin’in gölgesinde büyüyen bir dijital para birimi, belki de memenin ikinci kriptosu olarak kabul edildiğinden, fiyatı yalnızca spekülatif haberler tarafından yönlendirildiği için spekülatif davranışı sürekli konuşulmasına rağmen, yaklaşık %35 performans gösterdi .

Bir noktada değerinin %100’üne çıktı ve  yüksek oynaklığı nedeniyle 2022 yılına kadar da üst sıralarda kalması bekleniyor.

2022’de En İyi 7 Kripto Para Hangisi

2022 Yılına Bu 7 Kripto Para Birimine Yatırım Yaparak Girin   Büyük potansiyele sahip kripto para birimleri arasında2022'de hangilerine yatırım yapılmalı?

İlgili İçerik

Son düşünceler:

Er ya da geç, hükümetler ve bireyler kripto para birimlerinin önemini anlayacaklar. 2021, kripto para borsaları için önemli bir yıldı ve insan sayısında büyük bir artış yaşandı. Düzenleyiciler, sistemi düzeltmek için kripto para analistleriyle birlikte çalışmalı ve kripto para birimlerinin geleceğini korumak için kimlik doğrulama çözümlerini benimsemelidir. Gelecekleri, onlara muhakeme, hazırlık ve ihtiyatla yatırım yaparak kendilerini adayacak olanların geleceği kadar pembe ve parlak görünüyor.