• ALTIN (TL/GR)
  511,07
  % 0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5620
  % 1,02
 • € EURO
  10,3868
  % 1,08
 • £ POUND
  12,0624
  % 0,84
 • ¥ YUAN
  1,3340
  % 2,11
 • РУБ RUBLE
  0,1186
  % 0,88
 • BITCOIN/TL
  344079,305
  % 2,32
 • BIST 100
  1.442,56
  % -0,80

AB Proje Asistanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

AB Proje Asistanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

AB Proje Asistanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Günümüz dünyasında gelişmeye ve yenilenmeye bağlı olarak yeni meslek grupları ortaya çıkmıştır bu meslek gruplarından birisi olan AB proje asistanlığını bu yazımızda ele alacağız.

AB Proje Asistanı Nedir? Ne İş Yapar?

AB Proje asistanı son zamanlarda gençlerimizin tercih ettiği meslek grupları arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak çoğu kişi AB Proje Asistanı nedir? Tarzı sorular soruyor, bu yazımızda AB Proje Asistanlığı hakkında bilinenleri ele alacağız ve meslek seçiminde siz değerli okuyucularımıza yardımcı olacağız.

AB Proje Asistanı Nedir?

AB proje asistanlığı Avrupa Birliği tarafından sunulan kredi ve para olanakları başta olmak üzere birçok projenin sağlanarak ekonomi, sağlık, politika, sosyal, eğitim ve bunlar ile alakalı diğer kültürel alanda topluma faydalı olması beklenen tüm projelerin meydana getirilmesine yardımcı olan kişilerin yapmış olduğu bir meslek grubudur. Son yıllarda özellikle gençlerin daha çok ilgisini çeken bir meslek grubu olup bu mesleğe olan eğilimin yanı sıra AB Proje Asistanı Maaşları da buna paralel olarak her geçen gün daha da artış göstermektedir.

AB Proje Asistanı Ne İş Yapar?

AB Proje Asistanlığı mesleğinin duyulması bu meslek hakkında AB Proje Asistanı ne iş yapar? Sorusunu ortaya çıkarmıştır. Günümüzün önemli mesleklerinde biri olması gençlerin de bu alanda eğitim alarak daha önemli bir yere gelmesini sağlamıştır.

AB proje asistanı olmak isteyen adaylar için özel olarak hazırlanan eğitimlerin yanı sıra fon kuruluşlar tarafından sağlanan hazırlanmış programlara da sağlanan proje tekliflerinin hazırlanması aynı zamanda buradaki proje yönetiminin de kavranmasıyla Avrupa Birliği Hibe Programları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

AB Proje Asistanı Nasıl Olunur?

AB Proje Asistanı olabilmek için herhangi bir üniversitenin dört yıllık bölümlerinden mezun olmak gerekir. Eğer siz de dört yıllık lisans bölümü bitirmişseniz AB proje asistanı olarak görev alabilirsiniz. Buradan sonra devlet tarafından yetkilendirilmiş yetkili merciler tarafından sunulan AB proje hazırlama eğitim programına katıldıktan sonra sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğer sizde AB proje asistanı nasıl olunur? Sorusuna dört yıllık bölüm bitirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

 

 

 

 

* Basın Danışmanı Ne Kadar Maaş Almaktadır? hakkında bilgi almak içintıklayınız

YORUMLAR YAZ