• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  410687,575
  % -4,41
 • BIST 100
  %

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

Çağımızın en önemli meslekleri arasında yer alan Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanlığı meslek tercihi yapmak isteyen adayların merak ettiği meslekler arasında yer almaktadır.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? Ne İş Yapar? Maaşları ne kadar?

Kendilerine uygun meslek seçimi yapmak isteyen adayla için ideal bir meslek olan Ağ ve Siber Güvenlik uzmanı nedir? Son zamanlarda özellikle teknolojinin de gelişmesine paralel olarak tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Ne İş Yapar?

Kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere önemli mesleklerden biri olarak da görülen ağ ve siber güvenlik uzmanlığı ne iş yapar sorusuna teknoloji, bilgisayar ve ağ üzerindeki elektronik korumayı gerçekleştiren kişilere verilen isimdir. Ağ ve siber güvenlik uzmanı özel ya da devlet kurumu fark etmeden bütün kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Teknoloji kullanımının artması yanı sıra ağ teknolojilerinin kurumlar için önemli hale gelmesi ile birlikte de ağ ve siber güvenlik uzmanları aynı zamanda kurum ve kuruluşlar için önemli hale gelmiştir. Özellikle bu kurumlarda yaşanan veri kayıtlarını inceleyen farklı insanlara yönlendiren kişilerdir.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur?

Günümüzün yükselen meslekleri olarak bilinen ağ ve siber güvenlik uzmanı nasıl olunur? bilgisayar sistemlerine meraklı kişilerin daha çok rağbet ettiği mesleklerdendir. Her meslekte de olduğu gibi siber güvenlik uzmanlığının da bazı kariyer basamakları vardır. Siber güvenlik uzmanı olabilmek için ilk olarak Linux dağıtımına hâkim olmak aynı zamanda programlama dillerinden bir ya da birkaç tanesini bilmek ve ayrıca ağ yapılarını tanımak gerekmektedir. Sahip olduğunuz bilgi birikimine bağlı olarak ortaya koyduğunuz çalışmalar buna bağlı olarak da farklılık gösterdiği için elde ettiğiniz gelir de buna bağlı olarak değişir.

Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Türkiye’de çalışan ağ ve siber güvenlik uzmanları en düşük olarak 3250 TL ve en yüksek olarak da 10000 TL ile aylık ortalama olarak 6650 TL maaş almaktadır. Bu iş deneyimize göre değişkenlik göstermektedir. Ağ ve Siber Güvenlik Uzmanlığı maaşları çalıştığınız yere göre de değişkenlik gösterebilir.

 

 

 

* Aerodinamik Mühendisi Nasıl Olunur, Ne İş Yapar? hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.