• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Alternatif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Alternatif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Alternatif Bank Kredi Kartı Başvurusu

Alternatif Bank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Alternatif Bank, Türkiye’nin yeni ve dinamik bankalarından biridir. İlk kurulduğu günden bu yana aktif olarak çalışan ve işleyen bir banka olan Alternatif Bank, kredi kartı konusunda da oldukça rahat davranıyor. Kolayca başvuru yapabilir ve hızlı bir şekilde kredi kartınızı alabilirsiniz. Peki başvuru nasıl yapılır, Alternatif Bank kredi kartı limiti ne kadar alınabilir, başvuru koşulları nelerdir? Hepsi ve daha fazlası bu içerikte sizleri bekliyor olacak.

Alternatif Bank Kredi kartı başvurusu için yazımızı okuyunuz

Alternatif Bank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Alternatif Bank kredi kartı limiti kişinin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir. Biliyorsunuz kredi kartı limiti, kişinin gelir düzeyine ve kredi kartı kullanma süresine göre belirleniyor. Eğer ilk kez kredi kartı aldıysanız, alabileceğiniz maksimum kredi kartı limiti de buna göre düşük olacaktır. Genel bir kural olarak, ilk yıl aylık gelirinizin en fazla iki katı kadar, ikinci yılda aylık gelirinizin en fazla dört katı kadar kredi kartı limiti müşterilere sunulmaktadır.

 • Diyelim ki aylık geliriniz 5 bin TL, bu durumda eğer kredi kartını yeni aldıysanız bankanın size sunabileceği en yüksek limit 10 bin TL olacaktır. Kartı alalı bir yılı geçtiyse alabileceğiniz maksimum limit 20 bin TL’ye kadar yükselir.

 

Alternatif Bank Kredi kartı Başvurusu Yapma

Kredi kartını henüz almadıysanız başvuru yapma gibi bir düşünceniz olabilir. Alternatif Bank kredi kartına başvurabilmek için sadece şubeleri kullanabilirsiniz.

 

En Yakın Alternatif Bank Şubesi Bulun

Alternatif Bank’ın İstanbul’da pek çok şubesi bulunmaktadır ve bu şubeleri kullanarak rahatlıkla başvurunuzu yapabilir ve hızlı bir şekilde kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.

 • Alternatif Bank şubelerine kimliğinizle ulaşım sağlayın ve kredi kartı başvurunuzu yapın.
 • Başvurunun ardından hızlı bir şekilde değerlendirmeye alınacak ve sonucu size aktarılacak.
 • Eğer hali hazırda bir gelir elde ediyorsanız, kredi kartı başvurunuz hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Alternatif Bank Şubeleri

Alternatif Bank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Alternatif Bank kredi kartı limiti gelir seviyenize ve kredi kartı kullanım sürenize göre değişkenlik gösterir. Henüz yeni kredi kartı aldıysanız, alabileceğiniz maksimum limit de buna göre düşük kalacaktır. Kartı alalı bir yıldan fazla olduysa yine bu durumda daha yüksek limit almak mümkün olmaktadır.

Kartı Alalı Bir Yıl Olduysa: Aylık gelirin en fazla 4 katı kadar limit tahsis edilir.

Kartı Alalı Bir Yılı Geçtiyse: Aylık gelirin 2 katına kadar limit tahsis edilebilir.

 

Alternatif Bank Kredi Kartı Şifre Alma

Alternatif Bank kredi kartı şifresi almak için yapmanız gereken şey çok basittir. Öncelikle KKSIFRE yazın ve kartınızın son dört rakamı ile CVV kodunu aralarına birer boşluk bırakarak 4055’e SMS olarak yollayın. Bu şekilde kısa sürede kart şifrenizi alabilirsiniz.

 

Şubeye Gidin

Sms kanalını kullanarak kredi kartı şifresi alamadıysanız ikinci yöntem olan şubeye gitmeyi kullanabilirsiniz.

 • Kredi kartınızın şifresini, kredi kartınız ve kimilğiniz ile en yakın Alternatif Bank Şubelerine giderek oluşturabilirsiniz.
 • Yine aynı yöntemi kullanarak banka üzerin

 

Alternatif Bank Kredi Kartı Erteleme

Alternatif Bank kredi kartı borcu erteleme işlemi, doğrudan şubeye giderek veya internet şube kullanılarak rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlemler aşağıda verilmiştir.

 

İnternet ve Mobil Şubeden

Kredi kartı borcunuzu ertelemek için Alternatif Bank şubelerini kullanabilirsiniz. Alternatif Bank şubeleri bu konuda size insiyatif tanımakta ve belli faiz oranları karşılığında borcunuzu erteleyebilmektedir.

 

 • İnternet veya mobil şubeye giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra kredi kartlarım bölümüne erişim sağlayın.
 • Kredi kartı borcu erteleme seçeneğine tıklayın.
 • Erteleme faiz oranlarını inceleyip kabul edin.
 • İsterseniz, kart borcunuzu taksitlendirerek, normal bir kredi almış gibi ödeme de yapabilirsiniz.

* Kredi kartı borcunuz var ve ödeme durumunuz yok ise borcunuzu durdurabilir veya taksitlendirebilirsiniz. Yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı borcu erteleme ve taksitlendirme için tıklayınız.

Alternatif Bank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Alternatif Bank’tan almış olduğunuz kredi kartının iptalini yalnızca, online şubeden yapabilmektesiniz. Bu yüzden kartınızı iptal etmek istiyorsanız, en yakın Alternatif Bank şubelerine erişim sağlamak zorundasınız.

 

 • Kimlik bilgilerinizle birlikte en yakın Alternatif Bank şubesine ulaşım sağlayın.
 • Şubeye ulaşım sağladıktan sonra, kimliğinizi banka görevlisine uzatın ve kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi belirtin.
 • Şubedeki görevli bu isteğinizi kısa sürede alacak ve kartınızı iptal edecektir.
 • İptal süreci birkaç güne kadar uzayabilir.

 

Alternatif Bank Kredi Kartı Faiz Oranları Ne Kadar?

Alternatif Bank kredi kartı faiz oranları yaptığınız harcama çeşidi ve tipine göre değişmektedir. Nakit çekim için ayrı, geciken borçlar için ayrı miktarda faiz alınmaktadır.

Alternatif Bank Kredi Kartı Başvurusu yaparak düşük faiz ile alış veriş yapma imkanı

Nakit Çekim Faiz Oranı Ne Kadar?

Alternatif Bank nakit çekim faiz oranı, %2,19’dur. Nakit çekim faiz oranı, ATM’den nakit para çekme karşılığında ödenen faiz tipidir ve oldukça makul bir oran tahsil edilmektedir.

 

Alışveriş ve Gecikme Faiz Oranı Ne Kadar?

Gerek internet gerek market vs alışverişlerinde yaptığınız harcamalar için alışveriş faiz oranı ödersiniz ve şuan için bu oran %1,89’dur. Gecikme faiz oranı ise, kredi kartı borcunun son ödeme tarihinde ödenmeyen kısmı için alınan bir faizdir ve oranı %2,19’dur.

 

Alternatif Bank Asgari Ödeme Ne Kadar?

Alternatif Bank asgari ödeme tutarı kredi kartını aldığınız süreye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin kredi kartını alalı bir yıl olduysa farklı, bir yıldan az bir süre olduysa farklı oranlarda asgari ödeme tutarı çıkar.

 

Kartı Alalı Bir Yıl Olduysa

Bu durumda vade sonunda toplam dönem borcunuzun yüzde 20’si kadar ödeme yapmak zorundasınız. Örneğin bu ay toplam 1000 TL harcadınız, son ödeme tarihinde en az 200 TL ödemelisiniz. Aynı şekilde geçen aydan 500 TL borç, bu ayda 1000 TL harcama yaptıysanız, asgari ödeme tutarı olarak en az 300 TL ödemek zorundasınız.

 

Kartı Alalı Bir Yol Olmadıysa

Kartınızı alalı bir yıl olmadıysa, bu durumda yüzde 30’luk bir asgari ödeme oranına tabii olursunuz. Yüzde 30’luk oran oldukça yüksektir. Diyelim ki bu ay 2000 lira harcama yaptınız, son ödeme tarihinde en az 600 TL ödemek zorundasınız aksi takdirde kartınız bloke olur ve gecikme faizi ödersiniz.