• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  527524,350
  % -2,33
 • BIST 100
  %

Anadolubank Kredi Kartı

Anadolubank Kredi Kartı

AnadoluBank Kredi Kartı

AnadoluBank, 1997 yılında İstanbul’da kurulmuş diğer bankalarla kıyaslayınca kısmen yeni bir banka olduğunu söyleyebiliriz. Anadolu Bank, yeni ve dinamik bir bankadır, kredi ve kredi kartı verme konusunda hevesli ve bu konuda sık sık ürün çıkarmaktadır. Sizlerde Anadolu Bank üzerinden kredi kartı almak istiyorsanız bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenmektir. Şimdi gelin hep beraber nasıl başvuru yapacağımızı öğrenelim.

Anadolubank Kredi Kartı Özellikleri ve Faiz oranları

AnadoluBank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank’ın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerine başvuru yapmak için yapmanız gereken ilk şey, ilgili bankanın internet sitesini ziyaret etmek olacaktır. İnternet sitesini ziyaret ettikten sonra hızlı ve kolay bir şekilde kart başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolubank kredi kartı başvurusu yapma

İnternet Şubeye Erişim Sağlayın

 • Hali hazırda bankanın müşterisiyseniz, internet şubeye giriş yaparak hızlı bir şekilde kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Banka müşterisi değilseniz, bu durumda Anadolu Bank internet sitesi üzerinden kart başvurusu alanına gelip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

AnadoluBank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Anadolu Bank kredi kartı limiti değişkenlik arz etmektedir. Alabileceğiniz toplam limit, aylık gelirinize ve kredi kartı kullanım sürenize göre değişir. Aşağıda bir örnekle anlatmaya çalışalım bu durumu.

 

Kartı Alalı 1 Yıl Olduysa

Eğer kredi kartınızı alalı bir yıl olduysa bu durumda aylık gelirinizin dört katına kadar limit alma şansınız var. Yani diyelim ki aylık geliriniz 6 bin lira. Bu durumda eğer kredi notunuzda bir problem yoksa, banka size 24 bin liraya kadar limit sunabilir. Tabi tekrar hatırlatalım bu limit, toplam kredi kartları için verilen bir limittir. Yani eğer başka bankalarda 10 bin limitli bir kartınız varsa, Anadolu Bank size en fazla 14 bin lira limitli bir kart sunabilir.

 

Kartı Alalı 1 Yıl Olmadıysa

Eğer kartınızı alalı henüz bir yıl olmadıysa bu durumda banka size aylık gelirinizin en fazla iki katına kadar limit verebiliyor. Yani aylık geliriniz 5 bin liraysa en fazla 10 bin lira limitli bir kart sunabilir. Tabi bu tüm bankalarda yer alan kredi kartlarınız için geçerli toplam limittir. Lütfen unutmayın.

 

AnadoluBank Kredi Kartı Şifresi Alma

Anadolu Bank kredi kartınız için şifre alma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için online kanalları veya ATM’leri veya doğrudan şubeleri kullanabilirsiniz.

Anadolubank Kredi kartı şifresi alma işlemleri için banka atmlerini kullanabilirsiniz.

İnternet Şubeden Kredi Kartı Şifresi Alma

Anadolu Bank kredi kartınız için, internet üzerinden şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit.

 • İnternet şubeden şifre almak için, bankanızın internet şubesine veya mobil uygulamasına erişim sağlayabilirsiniz.
 • Bunun dışında telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz.

 

ATM Üzerinden Şifre Alma

 

AnadoluBank kredi kartınız için ATM üzerinden de şifre alma işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Bunun için en yakın Anadolu Bank veya anlaşmalı ATM’lere uğrayınız. Kredi kartınızı sokete yerleştiriniz ve şifre istendiğinde, unuttum veya bilmiyorum seçeneğini işaretleyiniz. Telefonunuza kısa mesaj gelecektir, bu yüzden telefonunuzu yanınıza alın. Şifre geldiğinde rahatlıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanal üzerinden hem şifre değiştirme hem de şifre alma işlemi yapılmaktadır.

 

Anadolubank Kredi Kartı Erteleme

Anadolu Bank’da bulunan kredi kartı borçlarınızı rahatlıkla erteleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey aslında çok da zor değil.

 

 • Erteleme işlemi için belirlenen maksimum vade vardır.
 • Bu vade genelde 3 ila 4 aydır. Yani borçlarınızı en fazla 3-4 ay erteleyebilirsiniz.
 • Erteleme işlemi için belirli sabit bir faiz oranı tahsil edilir.
 • Tahsil edilecek faiz oranı aylık bazda %1,50-2,50 arasıdır.
 • Yani 1000 liralık bir erteleme için 45 TL ile 75 TL arasında faiz ödemesi yapmanız beklenir.

* Kredi kartı borcunuzu ödemekte güçlük mü çekiyorsunuz. Kredi kartı borcu erteleme ve taksitlendirme yapabilirsiniz. Tüm bankalar için geçerli olan yöntemi okumak için tıklayınız.

AnadoluBank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank’ta bulunan kredi kartlarınızı iptal etmek için, Anadolu Bank şubelerini ziyaret etmeniz gerekli. Kredi kartı iptali yalnızca Anadolu Bank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. İptal işlemi için size en yakın Anadolu Bank şubesine kimliğinizle beraber gidip işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

AnadoluBank Kredi Kartı Faiz Oranları

Anadolu Bank’ın kredi kartlarından almış olduğu faiz oranı değişkendir. Yaptığınız alışveriş türüne göre değişen oranlarda faiz ödemesi yapmanız gerekiyor.

Nakit Çekim Faiz Oranı

Anadolu Bankası’nın aldığı nakit çekim faiz oranı %2,19’dur. Bu oran, ATM üzerinden nakit para çekilmesi durumunda ödenmesi gereken faiz oranıdır.

 

Alışveriş, Taksitli İşlem ve Gecikme Faiz Oranı

Alışveriş ve taksitli işlem için Anadolu Bank %1,89 faiz oranı talep ediyor. Gecikme faizi olarak da %2,19 faiz istemektedir.

AnadoluBank Kredi Kartı Asgari Ödeme Oranı

Anadolu Bank kredi kartı asgari ödeme oranı ilk yıl için yüzde 30, ikinci yıl için yüzde 20’dir. Eğer ilk kez kredi kartı aldıysanız dönem borcunuzun en az yüzde 30’sini ödemek zorundasınız. Kredi kartınızı alalı bir yılı geçtiyse, bu durumda yüzde 20’lik bir asgari ödeme oranına tabii olursunuz.

 

 • 2000 TL’lik borç için asgari ödeme tutarı ilk yıl için 600 TL olarak çıkar.
 • Yine aynı miktarda borç, ikinci yıldan itibaren 400 TL olarak asgari tutarlandırılır.