• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar – Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar – Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar – Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar – Tarla Kredisi Nasıl Alınır? Banka kredileri ile daha az m2 ile tarla veya bağ, bahçe veya sera satın alabilirsiniz.

Arazi Alım Bankalar, tüketicilerden arazi satın almak isteyen tüketicilerin ihtiyaç duyduğu sermayeyi çeşitli finansal tekniklerle ulaştırmak için çeşitli avantajlarla yatırımcıları çekmeye çalışmaktadır. İmara açık olan veya olmayan arazi ihtiyacı olan tüzel kişiye sunulan fırsattır. Tarım arazilerinin üretimine katkı sağlamak ve işletmeleri büyüterek büyütmek amacıyla, üretimin gerçekleşeceği tarlaların özelliklerini taşıyan arazilerin satın alınması için gerçek üreticilere sunulan bir kredi hizmetidir.

Tarım Aletleri Kredisi Nedir Başvuru Nasıl Yapılır? hakkında bilgi için tıklayınız!!!

Arsa Satın Alma Kredisi Nedir?

Arazi satın alma kredisi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından belirli bankalar aracılığıyla verilen bir kredi türüdür. Bu kredi, artan tüketim ve talep ile birlikte üretimi artırmayı hedefliyor. Çiftçiyi, çiftçiliği ve tarımı desteklemek ve tarım arazilerini kullanıma açmak için verilir. Arazi alımına yönelik kredi ile üretim artırılacak ve çiftçi desteklenecektir. Ayrıca, tarım arazilerinin işlenmesini ve işletilmesini genişletmek amacıyla verilir. Doğru ödeme koşulları ile borçlu ödemeyi kolaylıkla yapabilecektir.

Arsa Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Arazi alımı için kredi alma şartları bankalara göre farklılık gösterse de bazı ortak şartlar bulunmaktadır. Ayrıca her banka arsa kredisi vermemektedir.

Arazi alımı için kredi veren bankalar daha çok başvuru sahibinin kredi notuna bakar.

Kredi notunuz dışında herhangi bir bankaya borcunuz olmaması da önemlidir.

Düzenli bir gelirinizin olup olmadığı, daha önce kredi kullandıysanız, ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız gibi unsurlar da dikkate alınır.

Arazi satın alma kredisi başvurusu için kredi puanınız düşükse, başvuru yapmadan önce kredi notunuzu yükseltmek için de adımlar atabilirsiniz. Kredi almak istediğiniz banka ile iletişim halinde olmanız ve olumlu bir resim çizmeniz kredi puanınızı da etkileyecektir. Dolayısıyla kredinizi etkileyecek bir süreçtir.

Kredi Notu Aralıkları Nelerdir?

Kredi notu 1 ile 699 arasında olanlar en yüksek risk grubunu oluşturmaktadır.

Kredi notu 700 ile 1099 arasında olanlar orta risklidir.

1100 ile 1499 arasında puan alan kişiler düşük riskli olarak kabul edilir.

1500 ile 1699 arasında puan alan bireyler iyi olarak sınıflandırılır.

1700 ile 1900 arasında puan alan bireyler çok iyi olarak gruplandırılır.

Riskli ve orta riskli olarak adlandırılan 2 grubun kredi alma şansı çok azdır. Teminat ve ipotek istenmesine rağmen pozitif getiri oranı düşüktür. Düşük risk olarak adlandırılan üçüncü grup, genellikle onay ister, ancak çok fazla ret almaz. Arazi alımı için kredi almak isteyenlerin hemen onaylanacağı puanlama grubu iyi ve çok iyi olarak adlandırılan kategorilerdir. İyi ve çok iyi olan bu 2 gruba dahil olursanız kredi işlemleriniz hızlı bir şekilde başlayacaktır. Arsa satın alma kredisi hesaplama sürecinde kredi puanınız dikkate alınır.

Arsa Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

İkamet belgesi,

Normal gelir belgesi,

Arsayı alacaksanız aslı ve fotokopisi,

Arazi kiralanırsa, kira,

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğunu kanıtlayan bir belge gereklidir.

Sağlayacağı kurumun adı da dahil olmak üzere bu belgelerin çoğuna e-devlet sistemi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arsa Alım Kredisi

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranı 2018 yılına baktığımızda faiz oranlarının borçluyu mecbur bırakmayacak şekilde olduğunu görüyoruz. Ziraat Bankası’nın arsa kredisi almak isteyenler için bazı şartları bulunuyor.

Şekerbank Arsa Satın Alma Kredisi

Teşvik Kredisi adı verilen arsa satın alma kredisi, 2B kapsamındaki arazileri kapsamaktadır. Kişinin geliri ve kredi notu dikkate alınarak kişiye özel faiz oranı seçenekleri sunulmaktadır. Şekerbank alan satın alma kredisi hesaplaması Şekerbank web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.