• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Asgari Ücretle Ev Kredisi Almak

Asgari Ücretle Ev Kredisi Almak

Asgari ücretli kredi imlanı birçok kişinin merak ettiği bir konu. Çünkü bugün birçok kişi geçimini asgari ücret üzerinden yapmaktalar.

Asgari ücretli kredi imkanı için gerekli vade şartları ve faiz oranları vardır. Yani herkesin genel maddi koşulu ne ise ona uygun olacak şekilde bir limit belirlenir. Bu limit üzerinden de gerekli olan vade ve ödeme yapılır. Siz de asgari ücretli iseniz bu koşullar altında kredi alabilirsiniz.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar Herkes tarafından bilinmeyen bazı banka terimler mevcuttur. Bunlardan birisi ise kırmızı kalemdir. Peki kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar nerelerdir? Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar merak edilmektedir. Peki kırmızı kalem yemek tabiri ne anlama gelmektedir? Bankaya olan borçlarını aksatmalı, geciktirmeli ödeyen veya ödemeyen kimseler için kırmızı

İlgili İçerik

Vadeli Krediler

Özellikle tam 60 aya varan bir vade imkanı sizlere sunulur. Bu alanda asgari ücretli birinin de ev sahibi olması için bu vade imkanı kullanılır. Böylece 60 aya kadar çok rahat bir şekilde kredi borçlarınızı ödeme imkanını elde etmiş olursunuz. 60 ay vade birçok kişi için rahatlatıcı bir vade imkanı olarak algılanır. Ancak burada krediyi veren bankaya göre de değişkenlik olabilir. Genel olarak bu vade imkanı her bankada 60 ay olacak şekilde sunulur.

Konut Kredileri

Konut kredileri en az 70.000 binden başlanarak sunulur. Ancak 120.000 bini geçmez. Burada asgari ücretlinin maaşı da göz önünde tutulur. Maaş alanı dar olduğu için çok geniş limitli bir kredi ödemesi söz konusu olmaz. Bu yüzden belli bir sınıra kadar kredi imkanı sunulur. Ancak sunulan kredinin de rahat ödenmesi gerekir. Bu gerekliliği yerine getirmek açısından 60 aya varan bir vade imkanı sunulur.

Kredi Veren Bankalar

Kredi veren bankalar bu alanda oldukça fazladır. Bu bankaların başında Ziraat bankası, Halk bank, Yapı Kredi, Denizbank ve ING bank gelir. Her bankanın genel koşulları birbiri ile aynı olmayabilir. Ancak vadeler verilen krediler genel olarak birbirine yakın olmaktadır. Daha detaylı bir bilgi almak için bankaya da uğrayabilirsiniz. Ayrıca oturduğunuz yerden müşteri temsilcisi ile de görüşme yapıp gerekli bilgiyi almak mümkündür. Böylece asgari ücretli olsanız bile ev almak artık hayal olmaktan çıkar. Sadece ödemelerin her ay düzenli bir şekilde yapılması gerekilir. Vade uzatma seçenekleri de yine kolaylık olması açısından banka tarafından sunulur.