• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Asgari Ücretle Kredi Çekilir mi ?

Asgari Ücretle Kredi Çekilir mi ?

Asgari Ücretle Kredi Çekilir mi ?

İhtiyaç kredisi çekmek için galiba en çok kullanılan kredi aramalarının başında asgari ücretle kredi çekilir mi sorusu gelmektedir. Bunun da en açıklayıcı cevabı ülkemiz de çalışan sayısının yarıdan fazlası asgari ücret ile çalışmaktadır. Asgari ücret maaşının net en az 2826 TL olduğunu düşündüğümüzde gündelik yaşam da artan fiyatlar ve gereksinimleri karşılamak için asgari ücretli bir çalışanın en çok ihtiyaç duyduğu bankalar aracılığı ile kredi çekmektir.

Asgari Ücretle Ev Kredisi Almak

Asgari Ücretle Ev Kredisi Almak Asgari ücretli kredi imlanı birçok kişinin merak ettiği bir konu. Çünkü bugün birçok kişi geçimini asgari ücret üzerinden yapmaktalar. Asgari ücretli kredi imkanı için gerekli vade şartları ve faiz oranları vardır. Yani herkesin genel maddi koşulu ne ise ona uygun olacak şekilde bir limit belirlenir. Bu limit üzerinden de gerekli olan vade ve ödeme yapılır. Siz de asgari ücretli iseniz bu koşullar

İlgili İçerik

Değişen dünya ekonomisi ile ülkemiz de zaman koşullarına ayak uydurmuştur. Geçen seneler de gelir belgesiz kredi verilmez iken şu anda geliri olmayan ve herhangi bir gelir belgeleyemeyen biri bile şu anda kredi kullanabilmektedir. Bu krediler çok yüksek miktarlar da olmasa bile kişinin ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik miktarlar genel olarak bankalar tarafından verilmektedir. Bu durumda gelirsiz birine kredi veren bankalar asgari ücretle geliri olan kişiye kredi vermekte çok zorlanmaz. Fakat bankalar. asgari ücretle kredi çekme işlemlerinde çok yüksek tutarlar da kredi vermekten kaçınırlar.

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir 2021

Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekilir

Herhangi bir bankadan kredi çekebilmeniz için işe giriş tarihinden en az 3 ayı doldurmuş olmanız, kredi sicilinizin temiz olması, kredi notu veya puanınızın yüksek olması gibi gerekli şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir.

Kullanmak istediğiniz bireysel ihtiyaç kredisinin şartları bankalara göre farklılık gösterir. Fakat genelde bankanın size vereceği kredi limiti belirleme yöntemi aynıdır. 2021 yılı asgari ücret maaşı na göre örnek verecek olursak aylık gelirinizi ikiye bölerek ( 2825/2= 1412.5 TL) aylık ne kadar taksit ödeyebileceğinizi hesaplarlar. Bu hesaplamaya göre sizin aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarı 1412.50 TL dir. İhtiyaç kredilerin de en fazla vade oranı 60 ay olduğunu düşünürsek asgari ücretli bir çalışan en fazla çekebileceği kredi miktarı 84.750 TL dir. Tabi ki bu tutar bankaların kendi çalışma prensiplerine göre daha da yükselebilir veya tam tersine daha az bir kredi de çıkabilir.

Asgari Ücretli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Asgari ücret ile bir çalışan kredi işlemlerinde tabiî ki en doğal olarak en iyi faiz oranları ile kredi çekmek ister. Zaten çoğu banka eğer siciliniz temiz ise kredi notunuz yüksek ve herhangi bir problem ile karşılaşmayacağınızdan eminseniz banka seçiminizi bu doğrultuda yapmanız da fayda var. Ufak farklar bile toplam tutar üzerinden yüzler veya binler ce lira fark yaratabilmektedir. 2021 yılında en iyi oranlar ile ihtiyaç kredisi veren bankaları sizler için araştırdık. Tabi ki bu araştırma yazıyı okuyacağınız tarihten çok önce yapılmış olma ihtimaline karşı kredi hesaplama araçlarımız ile de güncel faiz oranlarını ve bankaların şartlarını öğrenebilirsiniz.

Asgari Ücret Kredi Faiz Oranları

Asgari Ücretliye Konut Kredisi

Konut kredisi çekme işlemlerinde bireysel ihtiyaç kredisi şartlarına göre değişkenlikler vardır. Bu farklılıklar sizin lehinize olmaktadır. İhtiyaç kredisi çekerken bankalar sadece sizin gelirinize bakarken ev almak için kredi başvurularınız da aile bireylerinin gelirlerine de bakmaktadır. Konut kredilerinde aile bireylerinin gelirlerinin toplamının %70 ine kadar kredi kullandırılabilir ve yine %70 i kadar kredi taksiti ödenebilmektedir.

Örnek verecek olursak asgari ücret ile ev ( Konut )  kredisi çekmek istediğiniz  de 2825 TL tutarı baz alacak olursak aylık ödemesi 1975 TL olabilecek bir krediyi çekebilirsiniz. 10 yıl yani 120 ay vade ile konut kredisi başvurunuz da tahmini olarak 120.000 – 140.000 arasında bir tutar kullanabilirsiniz. Tabiî ki bu bankalar arası farklılıklar göstermektedir. Kredi notu durumunuza ve kredi sicilinize göre değişmektedir. Konut kredisi başvuru için bankaya gitmeden mutlaka kredi puanı nızı sorgulayıp gitmeniz de fayda vardır.

Asgari Ücretle Ev Kredisi Almak

Asgari Ücretli Konut Kredisi Faiz Oranları

Belki de yıllarca çalıştınız kenar da biraz birikiminiz var ve ev almak istiyorsunuz. Hayat şartları ve günün ekonomisini düşündüğümüzde iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Hangi banka daha az faiz alıyor. Hangi bankanın ödeme şartları daha iyi gibi seçenekleri düşünmek gerekmektedir. 2021 yılı konut kredisi en düşük oranları nı araştırmak ve karşılaştırmak gerekmektedir. Konut kredileri diğer kredilere göre genelde daha yüksek miktarlar olacağı için konut kredisi faiz oranlarındaki en ufak farklar binlerce lira fazla vermenize sebep olacaktır. En uygun konut kredisi veren bankalar hakkında aldğınız bilgilerden sonra sitemiz de bulunan konut kredisi hesaplama aracından da bankaların anlık faiz oranları görebilir ve değerlendirmelerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.