• ALTIN (TL/GR)
  503,67
  % -0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4073
  % 0,12
 • € EURO
  10,1958
  % 0,27
 • £ POUND
  11,8706
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  1,3068
  % -0,99
 • РУБ RUBLE
  0,1165
  % 0,15
 • BITCOIN/TL
  338177,181
  % 8,40
 • BIST 100
  1.454,25
  % -0,45

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar

Avrupa Birliği proje uzmanı olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak ve gerekli eğitimlere, yabancı dile hakim olmak önemledir.

Avrupa Birliği ile yapılacak olan projelere katılan Avrupa Birliği proje uzmanı, bu projelerde bulunmak isteyen kurumlara ya da kişilere yardımcı olmaktadır. Bu uzmanlar özel şirketlerde ya da kamu kurumlarında görev yapmaktadır. Avrupa Birliği’nin gönderdiği projeleri kabul eden veya proje ve dosyaların kabul edilmesi için danışmanlık hizmeti veren proje uzmanları, danışmanlık şirketlerinde de çalışmaktadır.

Ülkemizde Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu projelere katılan birçok kişi ve kurum bulunmaktadır. Bu kişi ve kurumlar işlerini Avrupa Birliği proje uzmanı ile çalışarak yürütmektedir. Evrakların hazırlanması, gerekli bilgilerin iletilmesi gibi konularda yardımcı olan Avrupa Birliği proje uzmanı ne iş yapar sorusunun cevabı geniştir.

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

 

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Nasıl Olunabilir, Görevleri Nelerdir?

Avrupa Birliği proje uzmanı olabilmek için üniversitelerin dört yıl eğitim veren lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Proje uzmanlarının aynı zamanda nitelikli düzeyde yabancı dile hakim olmaları şarttır. Genel olarak proje uzmanlarından İngilizceye hakim olmaları beklenmektedir. Bazı durumlarda ise Almanca ve Fransızca da aranmaktadır. Avrupa Birliği proje uzmanlarında aranan birçok özellik vardır. Bu kişiler iyi düzeyde yabancı dil bilmeli, düzgün diksiyonlu olmalı, takım çalışmasına yatkın olmalı, araştırmacı olmalı ve Microsoft programlarına hakim olmalıdır.

Avrupa Birliği proje uzmanı nasıl olunur merak eden kişiler, proje uzmanı olabilmek için üniversitelerin dört yıl eğitim veren programlarından mezun olmanız gerekmektedir. Bazı projeler için özel olarak bölüm belirtilmektedir.

 

Avrupa Birliği Proje Uzmanı Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Avrupa Birliği ile kurum ya da kişiler arasındaki projelerde aktif olarak rol oynayan proje uzmanlarının görev tanımı oldukça geniş olmakla birlikte aranan kriterlerde bulunmaktadır. Bazı kamu kuruluşlarında ve özel sektörde çalışan Avrupa Birliği proje uzmanı ne kadar maaş alır, bu uzmanlar çalıştıkları kişi ya da kuruma göre maaşları değişmekle birlikte ortalama aylık olarak 6.430 TL maaş almaktadır.

 

 

 

 

* Animatör Nasıl Olunur? Ne İş yapar ve Maaşı ne kadar? hakkında bilgi almak için tıklayınız