• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak

Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak

Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak

Bakıcılık yaparak para kazanmak mümkün mü? Bakıcılık, gelişmeye başlayan ülkelerde çok önemli mesleklerden biri haline gelmiştir. Bildiğiniz üzere, pek çok gelişmiş Avrupa ülkesinde insanlar geç yaşlarda evleniyor ve işlerine giderken çocuklarını bakıcılara emanet ediyor, bu sayede hem hane geliri yükseliyor hem de bakıcılık işini yapan kişiler bu işten güzel paralar kazanıyor. Peki bakıcılık yaparak ne kadar para kazanılır, bakıcılık işleri nasıl bulunur?

Bakıcılar ortalama 5000 TL Civarı kazanmaktadır.

Yazı İçeriği

 1. Bakıcılık İşi Nedir, Nasıl Yapılır?
 2. Bakıcılık işleri nasıl bulunur?
 3. Bakıcı ücretleri ne kadar?
 4. Bakıcılar ne kadar para kazanır.
 5. Bakıcıya Kredi Veren Bankalar

Bakıcılık İşi Nedir Nasıl Yapılır?

Bakıcılık işi, bir hastaya ya da bir bebeğe ona bakacak birileri olmadığında bakmaktır. Oldukça yüksek kazançlar elde etmenin mümkün olduğu bakıcılık işini yapabilmek için öncelikle bu işi verebilecek kişileri araştırmalısınız. Bu işi veren ya da bebeğine, annesine, babasına bakıcı arayan birini bulmak bakıcılık yapabilmek için gereklidir.

·         Bakıcı olarak aldığınız ilk iş sonrasında hemen mesaiye başlarsınız.

·         İşvereniniz, işe gelmeniz ve gitmeniz gereken saatleri size söyler, sizde bu saatler arasında bakıcılık yapar ve paranızı alırsınız.

·         Bakıcılık işinde ödemeler genelde aylık olarak yapılmaktadır fakat gündelikçi olarak çalışan bakıcılar da var.

Bakıcı işi bulmak için çevre çok önemlidir. Çevreniz ile bakıcılık işi alabilirsiniz.

Bakıcılık İşleri Nasıl Bulunur?

Bakıcılık işi bulabilmek için çevrenizde bu işi yapan birileri olması gerekiyor. Eğer çevrenizde bakıcılık işi ile uğraşan biri yoksa, orta sınıf ve üst sınıfın ağırlıkta yaşadığı bölgeleri ziyaret edebilir ve bu bölgelerde iş bulabilmek için çeşitli ev ve kapılara ilanlar asabilirsiniz. Böylece kısa sürede bakıcı işi bularak yaşamanızı devam ettirebilirsiniz.

Bakıcı Ücretleri Ne Kadar?

Bakıcılık yaparak para kazanmak isteyen kişiler haliyle bakıcı ücretlerini merak ediyorlar. Aslına bakılırsa bakıcılar oldukça iyi ücretlerle çalışıyor. Genelde tek bir günlük bakım ücretinin bile 200 lira gibi rakamlardan başladığını düşünürseniz, bakıcıların oldukça iyi paralar kazandığını tahmin etmeniz pek de zor olmamalı.

Hasta veya yaşlı Bakıcı Maaşları , çocuk bakıcılığına göre daha fazla olabilmektedir.

·         Ortalama bir bakıcının bir günlük bakım ücreti yaklaşık olarak 200 lira civarındadır.

·         Bazı bakıcılar aylık anlaşmalı olarak çalıştıklarından, maaş alıyor.

·         Maaş alan bakıcılar en az 4500-5000 lira civarında bir maaş istiyor.

·         Sizde bu maaşları alırsanız, bakıcılık yaparak çok ciddi miktarda para kazanabilir hale gelirsiniz.

Bakıcılar Ne Kadar Para Kazanır?

Bakıcılık yaparak para kazanmak mümkündür hatta çok iyi paralar kazanabilirsiniz Türkiye çapında çalışan ortalama bir bakıcının aylık kazancı en az 5000 TL’dir. Bazı bakıcılar uzun süreli kontrat imzalar ve uzun süreli olarak çalışırlar, bu nedenle bu kişilerin kazançları biraz daha az olabiliyor, fakat genel bazda bakıcılar gerçekten de iyi ücretler alıyor.

·         Eğer bakıcı kendi şirketini kurmadıysa ve kendi hesabına çalışıyorsa ya maaş usulü ya da günlük bakım hizmeti usulü para alıyor.

·         Bakım hizmeti usulüyle çalışanlar, genelde şirket gibi bu işi üstlendiklerinden aldıkları da ücretler de buna göre şekilleniyor.

·         Günlük bakım hizmeti ortalama 200 TL, bir haftalık bakım hizmeti ise 900-1000 TL gibi ücretle fiyatlanıyor.

Bakıcılar Gelir Belgesi olmadan da kredi kullanabilir.

Bakıcıya Kredi Veren Bankalar

Bebek bakıcı, Hasta bakıcısı gibi öz veri gerektiren bir iş kolu olan bakıcılık kimi zaman zor olsa da kazanç olarak ülke ortalamasına göre güzel kazanan bir iş koludur. Bakıcı ortalama aylık geliri 5000 TL civarı ve sektör de sigortasız çalışan neredeyse yok olduğundan dolayı bankalar kredi vermekte zorluk çıkartmazlar. Bakıcı ihtiyaç kredisi kullanmak istediği zaman maaş bordrosu ile istediği bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Eğer kredi notunuz düşük değil ve banka şartlarını yerine getirebiliyorsanız çok rahat bir şekilde kredi talebiniz onaylanacaktır. Bakıcıya kredi veren bankaların kredi faiz oranları ve vade sayısını öğrenmek için ilgili yazımızı okuyabilir, ihtiyacınız olan kredi tutarını girerek de ihtiyaç kredisi hesaplama aracımız ile genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

* Oyun Ablası Nedir? Ne İş yapar? Maaşları Ne kadar? hakkında bilgi almak için tıklayınız.