• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri? 2021

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri? 2021

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Farklı nedenlerle askerliğini fiziki şartlar altında yapamayacak kişilerin tercih ettiği bedelli askerlik kredisi veren bankalar, daha çok bedelli askerliğin yaklaştığı dönemlerde kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Sürekli ve güncel olarak birkaç banka bedelli askerlik ihtiyaç kredisi verirken, bankaların önemli bir kısmı çeşitli aralıklarla kampanyalar düzenlemektedir. Ancak bedelli askerlik adı altında herhangi bir kredi verilmiyor olsa bile, o bankadan doğrudan ihtiyaç kredisi için başvuru yaparak alacağınız krediyi bedelli askerlik için kullanabilirsiniz.

Bedelli askerlik kredisi veren bankaların listesi 2021

Uygun Koşullarda Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda yer alan bankalar bedelli askerlik kredisi kampanyalarını, özellikle askerlik döneminin geçmesi ile bazen durdurmaktadırlar. Güncel olarak bu bankaların vermiş oldukları krediler aktif olmayabilir. Bunun için kredi başvurusu zamanı önemlidir.

Bedelli askerlik kredisi faiz oranları ve şartları

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Türkiye’deki en büyük kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi vermektedir. 12 ile 36 ay vade seçenekleri arasında 15 bin TL’ye kadar 1,98 faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi veren Ziraat Bankası, kredi notu çok kötü olanlardan kefil talep etse de genellikle kefilsiz olarak kredi imkânı sağlamaktadır.

Üstelik bedelli askerlik için verilen bu kredide 3 ay geri ödemesiz başvuru talepleri de alınmaktadır. Yani kredi başvurunuzun onaylanması halinde isterseniz ilk taksiti 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi için, bedelli askerlik başvuru belgesinin bir örneğinin kredi başvurusu esnasında sunulması gerekmektedir.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Bedelli Askerlik Kredisi

Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenler için nakit sağlayan ING Bank, vermiş olduğu kredinin ilk ödemesini 3 ay sonra yapmaya imkân tanıyor. 36 ay üst vade sınırı ile 15 bin TL kredi için 1,74 oranında faiz uygulayan ING Bank, kredi notuna göre faiz oranlarında değişiklik yapabilmektedir.

Bedelli askerlik finansal desteği için ING Bank mobil ve internet şubelerini kullanabilir veya bankanın şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi hakkında daha fazla bilgi almak için ING Bank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 06 00 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Halkbank

15.000 TL ve 36 ay vade ile bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz Halkbank, kredi notuna göre kefilsiz olarak nakit ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Kredi notunu düşük olması durumunda kefil talep etme hakkını saklı tutan bankanın faiz oranları çeşitli etkenlere göre değişiklik göstereceği için, başvuru esnasında faiz oranlarını tekrar öğrenmeniz faydalı olacaktır.

TEB Bireysel Askerlik Kredisi

3 ay ertelemeli olarak bedelli askerlik kredisi veren bankalar listesindeki TEB, doğrudan bedelli askerlik kredisi yerine ihtiyaç kredisi şeklinde bu imkândan yararlanmanızı sağlamaktadır.

1,44 faiz oranı ile kredi veren banka, bu oranı 1850 ve üzerinde kredi notu bulunan kişiler için geçerli kılmaktadır. Kredi başvurunuzu dijital bankacılık kanalları veya banka şubesine giderek doğrudan yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

Doğrudan bedelli askerlik için olmasa da askerliğini bedeli olarak yapacak kişilere ihtiyaç kredilerinde kolaylık tanıyan Türkiye İş Bankası, 3 ile 36 ay arasında değişen taksit seçenekleri ile 40 bin TL’ye kadar kredi vermektedir.

Banka 1,50 faiz oranı ile verdiği krediler de kredi notuna göre kefil talep edebilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Yine Akbank’ta doğrudan bedelli için kredi vermemektedir. Bazı dönemler bedelli askerlik için kampanyalar düzenleyen bankalar arasında olsa da banka şu anda sadece ihtiyaç kredisi şeklinde nakit imkânı sağlamaktadır. Bankanın faiz oranları 1,50 ile 1,75 arasında değişiklik gösterebilmektedir.