• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir Nasıl Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir Nasıl Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı, bankalardan kredi kartı alamayan kişiler tarafından sıkça başvurulan yöntemlerden biridir. Bir bankaya kredi kartı almak için gittiğinizde, gelir elde ediyor olmanızı ve kredi notunuzun iyi seviyede olmasını beklerler. Fakat kredi notunu yükseltebilmek için, kredi kartına veya krediye ihtiyaç duyulur, kara listede olan veya daha önce hiç kredi kartı veya kredi kullanmamış kişilerin kredi notu 0 olduğundan, bankalar kredi kartı vermeye yanaşmaz. İşte tam bu esnada blokeli kredi kartı devreye girer.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Özellikleri

·         Bloke teminatlı kartlar, bankalar tarafından verilmekle birlikte, ön ödemesi yapılarak kullanılan borç kartlarıdır.

·         Normalde kredi kartını kullanmak için para yatırmanız gerekmez, fakat bloke teminatlı kredi kartı, kredi notu düşük kişiler tarafından alındığından dolayı, ödeme yapılarak kullanılır

·         Örneğin kredi kartına ilk etapta 300 ya da 400 lira gibi bir miktar yatırılır.

·         Daha sonra yatırdığınız miktar kadar kredi kartı limitine sahip olursunuz.

·         Kart birebir kredi kartı özellikleri taşır, asgari ödeme tutarı vardır ve ödemediğiniz borçlar için faiz tahsil edilir kendi paranız olsa dahi.

·         Zamanla borçlarınızı ödedikçe kredi notunuz oluşmaya başlayacak ve banka size normal limit vermeye başlayacaktır.

·         Örneğin birkaç ay düzenli ödeme yaparsanız kredi kartı limitinizi yatırdığınız tutarın iki katına çıkarabilirler.

·         Bu aşamada bloke edilmiş miktarı da çekebilirsiniz.

Kimler Blokeli Kredi Kartı Kullanır?

Bloke teminatlı kredi kartlarını, kredi notu düşük olan veya bankalardan kredi kartı alamayan kişiler kullanır. Bu kişiler borçlarını ödedikçe kredi kartı limiti de artar ve zamanla blokeye gerek kalmadan kredi kartı kullanılabilir hale gelir.

Blokeli Kredi Kartına Ne Kadar Para Yatırmak Gerekir?

Bu konuda herhangi bir kısıtlama yok, fakat gelirinize uygun miktarda bir parayı bloke ettirin. Kredi kartı limitim daha hızlı yükselir diye yüksek paralar yatırmayın, çünkü aylık geliriniz kredi notunuzdan daha önemlidir.

Hangi Bankalar Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veriyor?

Aşağıda bloke teminatlı kredi kartı veren bankaların listesi var, buradan bakıp başvuru yapabilirsiniz.

 1. Denizbank
 2. Axess
 3. Enpara

Denizbank

Denizbank blokeli kredi kartı veren bankalardan biri. Hatta kredi kartı limitiniz için kredi notunu da pek önemsemez. Düzenli ödemeler yaparak hem blokeyi kaldırabilirsiniz hem de yüksek limitli bir kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Akbank Axess

Blokeli kart veren bankalardan biri de Akbank’tır.  Akbank’ın Axess kredi kartı, hızlı bir şekilde kredi kartı veren bankalar listemizdedir. Yapacağınız ufak bir başvuru ile hemen blokeli kredi kartınızı alabilir, borçlarınızı düzenli ödeyerek blokesiz bir kredi kartına da kavuşabilirsiniz.

Enpara

Enpara aslında bu listede en zor kart veren bankalardan biridir. Az çok bir kredi notunuz varsa başvuru yapın ya da müşteri temsilcisi ile iletişime geçip blokeli kart isteyin. Mutlaka talebinize cevap gelecektir.