• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, başka bir bankada bulunan kredi ve kredi kart ödemelerinizi kapatabilmeniz adına kredi veren ve borçlarınızı tek bir çatı altında toplamanıza yardımcı olan bankalar olarak tanımlanmakta. Birçok kişi, yanlış kredi stratejisi sebebiyle maddi açıdan çeşitli zorluklar yaşamakta. Aylık geliri yüksek olan kişiler bile bu yanlış sebebiyle deyim yerindeyse ay sonunu zor getirmekte. Peki, neden geliriniz yüksek olduğu halde kredi ödemeleri sebebiyle ekonomik anlamda zorluk çekiyorsunuz? Gelin bu önemli sorunun üstesinden gelebilecek stratejilere beraber göz atalım.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi, genel olarak farklı bankalarda bulunan kredi kartı ve kredi borçlarının kapatılmasına yönelik kullanılmakta. İnsanlar çeşitli ihtiyaçları için zaman zaman bankaların kredi hizmetlerinden faydalanma gereği duyabiliyor. Kredi çektikten sonra ihtiyaçların artması ve bunun sürekli hale gelmesi, çok sayıda kredi kullanımına sebep olmakta. Örneğin; ev almak için kredi çektikten sonra eşyalarınızı yenilemek istediğinizi varsayalım, bunun için kredi kullandığınızda aktif durumda 2 krediniz olacaktır. Sonrasında evle alakalı farklı masrafların da ortaya çıktığını ve üçüncü bir krediye ihtiyaç duyduğunuzu düşünelim. Üstelik ihtiyaçlar sadece evle sınırlı da değil, temel ihtiyaçlarınızın karşılanması, çocuklarınızın masrafları, kişisel ihtiyaçlarınız derken çok sayıda kredi çekme gereği duyabiliyorsunuz.

Çok sayıda kredi çekmek, birçok açıdan dezavantajı beraberinde getirmekte. Farklı ödeme tarihleri sebebiyle kredi ödemelerinin unutulması, akabinde kredi notunun düşmesi ve kredi sicilinizin bu durumdan olumsuz etkilenmesi, dikkat edilmesi gereken ilk husus. Ayrıca kredi ödemelerine faiz de eklenmesi sebebiyle borçların katlanarak artması da cabası. Bir süre sonra borcu borçla kapatma stratejisiyle birlikte durum içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. Bu gibi durumlarda borç kapatma kredisi başvurusu yapmak, yapacağınız en akıllıca şey olacaktır. Borç kapatma kredisi ile birlikte farklı bankalarda bulunan borçlarınızı tek bir çatı altında toplamış olursunuz. Bunun yanı sıra tek ödeme dışında kalan birikiminizle temel ihtiyaçlarınızı çok daha rahat karşılayabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Başvuruyla alakalı süreçlere borç kapatma kredisi nasıl alınır? sorusuyla başlayalım. Bunun için birazdan size sunacağımız borç kapatma kredisi veren bankalardan birine giderek farklı bankalarda çeşitli borçlarınız olduğunu ve bunları kapatmak istediğinizi bildirmelisiniz. Bankadaki yetkili tüm borçlarınızın dökümünü isteyecektir. Daha sonra bu borçların kapama tutarları hesaplanacaktır. Bilindiği üzere krediyi erken kapatmanız halinde yalnızca geriye kalan anapara tutarını ödemeniz gerekmekte. Yani normal şartlarda kredi ödemelerinize devam etmeniz halinde toplamda ödeyeceğiniz tutarı ödemenize gerek olmaz. Sadece kredinizin geriye kalan bölümünün anapara kısmını ödeyerek kredilerinizi kapatabilirsiniz.

Kredi borçlarınızın toplamını borç kapatma kredisi kullanacağınız bankaya internet bankacılığı yoluyla bildirebilirsiniz. Banka görevlisi, kredi notunuza bakarak hangi bankalarda ne kadar krediniz bulunduğunu görebilse de kredilerin erken kapama tutarını bilemeyeceğinden böyle bir talepte bulunabilir. Kredi kartı borçlarınızı da borç kapama kredisine dahil edebilirsiniz. Bazı bankalar kredi kartı borçlarının kapatılması için kredi kartının da kapatılmasını talep ederler. Ek hesap borçları ise kredi kapama kredilerine genellikle konu edilmez. Zira ek hesap borcu ödendikten sonra bu hesaplar aracılığıyla tekrar riske girilebilir. Kredi kartlarınızı kapattığınızda borç kapama kredisi kullandığınız banka tarafından size yeni bir kart tahsis edilecek ve harcamalarınızı bu kartla yapmanız istenecektir.

borc kapatma kredisi

Borç kapatma kredisi alma nasıl yapılır?

Diğer bankalardaki borçlarınız belirlendikten sonra en az bu tutarda borç kapatma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Daha fazlası ise yeni bir ihtiyaç kredisi gibi öngörülür. Toplam borcun üzerinde bir kredi talebiniz varsa banka bunu yeni bir kredi başvurusu gibi değerlendirecektir. Çünkü banka hem borçlarınızı kapatmış, hem de size ekstra kredi vermiş olacak ve bunun için değerlendirme sürecini işletecektir. Kredi notunuza ve aylık gelirinize bağlı olarak talebiniz banka tarafından olumsuz da karşılanabilir. Bu durumda yalnızca diğer bankalardaki kredi ve kredi kartı borcunuz kadar kredi tahsis edilebilir.

Borçlarınızın belirlenmesinin akabinde kullandığınız krediyi borç kapatmada kullanacağınızı taahhüt etmelisiniz. Diğer bankalara yapılacak transferlerde EFT masrafı da alınmaz. Krediniz hesaba geçilir ve diğer bankalara transfer edilir. Borcunuz tek bir bankada ise kredi tutarı doğrudan o bankadaki havuz hesabına aktarılır ve krediniz kapatılır. Farklı bankalarda olması halinde parça parça ödeme yapılacak ve bu işlemlerin hiçbirinden EFT masrafı alınmayacaktır. Banka, kredilerin kapatılması sonrasında kredinin kapatıldığında dair dekont ya da üst yazı isteyebilir. Bu durumda kredilerinizi kapattığınız bankadan ilgili yazıyı temin edebilir ve borç kapatma kredisi kullandığınız bankaya ibraz edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Şimdi de borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? sorusunun yanıtına odaklanalım. Borç kapatma kredisi veren bankalar denince akla ilk gelen bankalardan biri QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank, en hızlı borç kapatma kredisi veren bankalardan biri olarak dikkat çekmekte. Başka bankalardaki kredi/kredi kartı borçlarınızı QNB Finansbank’tan çekeceğiniz yeni bir krediyle kapatabilirsiniz. Finansbank borç kapatma kredisi başvurusu için QNB Finansbank şubelerinden birine gidebilir, internet üzerinden de resmi web sitesi aracılığıyla başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra mesaj olarak T.C kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz halinde de başvurunuz alınacaktır. Finansbank, kredili mevduat hesabı, bir diğer adıyla KMH ile ilgili kapatma hizmeti sunmazken yalnızca diğer bankalardaki kredi ve kart borçlarınızı kapamaya yönelik kredi imkânı sunuyor.

İNG borç kapatma kredisi, bireylerin en sık kullandığı seçeneklerden bir diğeri olarak karşımıza çıkmakta. 3 ay ertelemeli borç kapatma kredisi sayesinde bir süre rahat bir nefes alıp sonrasında kredi ödemelerinizi zorlanmadan yapabilirsiniz. Bir ya da birden fazla kredi borcunuzun kapatılması için İNG Bank’ın sunduğu özel oranlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için hesabınız varsa internet bankacılığından yoksa şubeden kolay başvuruda bulunabilir, diğer bankalardaki borçlarınızı İNG çatısı altında toplayabilirsiniz.

borc kapatma kredisi veren bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri?

Türkiye İş Bankası, kredilerin her bacağında olduğu gibi borç kapama kredisi veren bankalar noktasında da karşımıza çıkıyor. Şubeden, internet bankacılığından, İş Cep mobil üzerinden ya da telefonunuzun SMS özelliğinden yararlanarak İş Bankası borç kapatma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılıktan krediler sekmesi altında yer alan anında kredi başvurusu seçeneğiyle kredinizin saniyeler içerisinde hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun onaylanıp hesabınıza geçmesinin ardından diğer bankalara yapılacak transferleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra karşı banka ile iletişime geçerek ya da yine online dağıtım kanallarından birini kullanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Benzer bir durum kredi kartı borçlarının kapatılmasında da geçerli.

Türkiye İş Bankası Borç kapama kredisi veren bankalardan biridir.

Türkiye’de bankacılık sektörünün öncülerinden biri olan Garanti BBVA, borç kapatma kredisi başvurusu için de yararlanılabilecek en önemli seçeneklerden biri. Şu ana kadar bahsettiğimiz diğer bankalar gibi Garanti BBVA Bank’tan kredi çekerek de diğer bankalardaki kredi kartı ve kredi borçlarınızı kapatabilirsiniz. 36 aya kadar vadelerle uygun oranlar karşılığında kredinizi çekmek ve borçlarınızı kapatmak çok kolay olacak. Böylece ayın belirli günlerinde hangi kredinizin ödeme günü olduğunu hatırlamak zorunda kalmayacak ve tek bir ödeme ile borçlarınızı düzenli şekilde ödemiş olacaksınız.

Garanti Bankası borç kapama kredisi başvurusu yaparak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Akbank taksitli borç transferi, kullanıcıların yoğun olarak tercih ettiği bir diğer seçenek. Akbank dışındaki bankalarda bulunan kredi kartı ve kredi borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız kullanacağınız tek bir kredi ile bu sorunun üstesinden gelmeniz mümkün. Artık çok sayıda kredi ödemekten ve bunları takip etmekten sıkıldıysanız Akbank borç kapatma kredisi kullanarak sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi seçeneği sayesinde kredi ödemelerine 3 ay ara verebilir ve bu arada temel ihtiyaçlarınıza daha çok fon ayırabilirsiniz.

Akbank borç kapatma kredisi veriyor mu? Faiz oranı ne?

TEB, borç kapama kredisi veren bankalar arasında sıkça tercih edilen bir başka banka olarak dikkat çekiyor. CEPTETEB üzerinden ya da TEB şubelerinden birine giderek borç kapatma kredisi kullanmak istediğinizi bildirmeniz yeterli olacak. Bankadan yapacağınız başvurularda diğer bankalarda bulunan borçlarınızın toplamı sonucunda size kredi tahsis edilecek ve kullandığınız kredinin anıda hesabınıza geçmesi sağlanacak. Daha sonra ücretsiz para transferi sayesinde borçlarınızın tutarı, ilgili bankalardaki hesaplara aktarılacak. Size kalan ise kredi borçlarınızı kapatmak ve tüm borçları bir bankada toplamış olmanın verdiği rahatlığı yaşamak olacak.

ekonomi bankası

TEB ( Türk Ekonomi Bankası ) borç kapatma kredisi faiz oranları nedir?

Borç kapatma kredisi kullanmak için yukarıda size sunmuş olduğumuz bankalardan birini tercih edebilirsiniz. Bankaların kredi faiz oranları birbirinden farklıdır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Örnek vermek gerekirse bu ay Akbank kredi faiz oranları daha uygunken bir sonraki ay İş Bankası’nın ya da diğer bankalardan birinin oranları daha uygun olabilir. Elinizde borç kapaması için kullanabileceğiniz çok sayıda banka olması lehinize bir durumdur. Bu bankalardan kredi faiz oranı teklifi alabilir ve sizin için en uygun seçeneği kullanabilirsiniz. Ayrıca saymış olduğumuz bankaların dışında kalan birçok bankada da borç kapama kredisi hizmeti sunulmaktadır. Ne var ki bu bankalar borç kapama konusunda diğer bankalardan bir adım öndedir.

Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için bankaya giderken gelir belgenizi de yanınızda bulundurmalısınız. Gelir belgesi; maaş bordrosu, kira kontratı, emekli maaşı hesap cüzdanı, şirket ortakları için mali veriler şeklinde olabilir. Özel sektörde çalışıyorsanız mutlaka SGK hizmet dökümünü de yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca maaş bordronuzun firmanızın yetkililerince imzalanmış olması da şarttır. Bunun için gerekli görülmesi halinde banka tarafından çalıştığınız firmanın imza sirkülerinin bir kopyası istenebilir. Böyle bir durumda imza sirkülerini firmanızdan temin edebilirsiniz. Kamuda görev yapanlar ise yalnızca e-bordro ile başvuruda bulunabilirler. Eğer kredi notunuz bankalar tarafından şart koşulan sınırın üzerindeyse bankaların online başvuru kanallarından da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun en büyük avantajı bankaya gitmenize ve gelir belgesi sunmanıza gerek olmayışıdır.

 

Borç kapatma kredisi başvurusu konusu hakkında internet araştırması yapan kullanıcıların şu araları yaptıklarını fark ettik ve bu konular hakkında da makalelerimizi sizler için hazırladık. Konulara tıklayıp makaleleri okuyabiilirsiniz. Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri, Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Neden Kredi Alamıyorum, Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

 

* Krediye kefil olma şartları hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.