• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Boyacılık Yaparak Para Kazanmak

Boyacılık Yaparak Para Kazanmak

Boyacılık Yaparak Para Kazanmak

Boyacılık yaparak para kazanmak mümkün mü? Boyacılık mesleği özellikle halk arasında oldukça popülerdir.  Günümüzde boyacılık mesleğini icra eden birini bulmanın epey zor olması bu mesleğin değerini her geçen gün artırıyor, özellikle son yıllarda pek çok kişi beyaz yakalı olarak çalışmaya başladı, bu boyacılık gibi ustalık gerektiren mavi yaka işlerinin değer kazanmasını sağladı. Peki boyacılık yaparak ne kadar para kazanılır, boyacılık yapmak para kazandırıyor mu?

Boyacılık Para Kazandırır mı?

Boyacılık Mesleği Nasıl Yapılır?

·         Boyacılık mesleğine başlamak için, öncelikle bu işi öğrenmeniz gerekmektedir.

·         İşi öğrenebilmek için gidebileceğiniz pek çok kurs ve çırak olarak çalışabileceğiniz pek çok işyeri var.

·         Buralarda çalışabilir ve eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

·         Belli bir zaman sonra işlere siz bakmaya başlayacaksınız, bu aşamadan sonra hem maaşlı olarak bir yerlerde çalışabilir hem de kendiniz kendi işinizi kurabilirsiniz.

Nasıl Boyacı Olunur ?

Boyacılık Mesleğinde Fiyatlar Nasıl?

Eğer kendi işinize sahipseniz boyacılık mesleği son derece kazançlı bir iştir ve boyacılık hizmetleri pahalıdır, fakat bir patronun yanında işçi olarak çalıştığınızda durum değişkenlik gösterebiliyor.

Boyacılık ile bir evden ortalama 2000 – 3000 TL kazanç elde edilebilmektedir.

·         Ortalama tek oda boyama ücreti 350-400 TL

·         2+1 ev boyama ücreti 2000-3000 TL

·         3+1 genişe evlerin boyama ücreti 4000-5000 TL

·         400m2 bir evin iç ve dış boyaması için alınan ücret 25.000-30.000 TL

Kimler Boyacı Olabilir?

Herkes boyacı olabilir, boyacı olmakta herhangi bir sınır veya kısıtlama bulunmuyor. Fakat boyacı olabilmek için eğitim almanız gerekiyor, hemen sıfırdan kurabileceğiniz bir iş kesinlikle değil ek olarak ciddi miktarda paralar kazanmak istiyorsanız mutlaka bu mesleği icra edebilecek bir yeteneğiniz olmalı ve çok çalışmalısınız.

Boyacılık Mesleğinde Kazançlar Nasıl?

Boyacılık yaparak para kazanmak oldukça mantıklı. Bu meslekte kazanç, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bazı kişiler doğuştan bu işe yatkın doğarlar ve bu işi çok basit bir şekilde icra ederler, bazıları ise ne yaparsa etsin bu işi yapamaz. Ek olarak boyacılık mesleğinde kazancınızı belirleyen en önemli hususlardan biri de bu mesleği personel olarak mı yoksa kendi işinizi kurarak mı yaptığınız önemli.

Personel Olarak Çalışan Boyacılar

Usta veya kalfa fark etmeksizin, bir boyacılık şirketinde veya herhangi bir ustanın yanında personel olarak çalışan boyacılar iyi paralar kazanamaz. Genel olarak bakarsanız ortalama bir boyacı çırağı asgari ücretle çalışırken, kalfalar ise 4-5 bin lira maaş alıyor. İyi bir boyacı ustası ise eğer personel olarak çalışmaya devam ederse 7000 liraya kadar maaş alabiliyor.

Maaş karşılığı bir işte çalışan boya ustası aylık 4-5 Bin TL para kazanır

Kendi İşini Kuran Boyacılar

Kendi işini kurmuş boyacıların kazançları elbette daha yüksek, sonuçta ortada bir ticari bir çalışma var. Kendi işini kurmak isteyen boyacıların, ciddi pazarlama giderlerine ihtiyaçları var. Ortalama 30-40 bin lira gibi bir parayla kurulabiliyor olsalar da yine de işin pazarlama boyutu çok fazla.

·         Ortalama bir boya ustası ayda 20-25 bin liralık iş alıyor bu işten birtakım giderleri de var.

·         Bunlardan bir kısmı pazarlama giderleri, boyacı çeşitli yerlere ilanlarını ve numaralarını bırakıyor bunun için yaklaşık 1 bin lira harcıyor.

·         Otomobile attığı benzin için de yaklaşık 500-600 lira ödemesi gerekiyor.

·         Tabi bununla da sınırlı değil, yanında çalıştırdığı personellere de yaklaşık 6-7 bin lira ödeme yapıyor.

·         Vergisini ve diğer giderlerini karşıladıktan sonra boya ustasına ayda 10 bin lira civarında bir para kalıyor.

·         Mesleğinde başarılı boyacılar işlerini büyütüp, daha fazla eleman alarak daha çok para kazanabiliyorlar.

Boya Ustası ( Boyacı ) na kredi veren bankalar

Gelirini belgeleyebilen her vatandaş gibi boyacılar da ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan kredi talep edebilmektedir. Boyacı olarak düzenli maaş almak bu krediyi almaya yetmemektedir. Kredi geçmişinizin veya kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Eğer şartları yerine getiriyorsanız en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Hatta son bankacılık düzenlemelerinden sonra sigortasız çalışan boya ustalarına da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyen boyacı ustalarına gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar dan ihtiyaçları doğrultusunda geçmiş siciliniz temiz ise kredi alabilirsiniz.