• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  526293,134
  % -3,15
 • BIST 100
  %

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Ek gelir elde etmek veya para kazanmak için birçok farklı yol var. Bunlardan bir tanesi de çeviri yaparak para kazanmak. Çevirmenlik ya da tercümanlık olarak da adlandırabileceğimiz bu yol için hiçbir sermayeye ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız, bir yabancı dil. Eğer bir yabancı dile orta veya iyi derecede hakimseniz bu alanda hizmet verebilir, kazanç elde edebilirsiniz.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Dünyanın küçük bir köy haline gelmesiyle birlikte insanlar gerek kurumsal gerekse bireysel olarak ister istemez yabancı ülkelerle bağ kuruyorlar. İlişkilerin başarılı bir şekilde devam ettirilebilmesi için ise mutlaka yabancı dile gereksinim var. Bunu da çoğu zaman tercümanlar, çevirmenler aracılığıyla sağlıyorlar.

 

Çeviri yaparak Para Kazanmanın Yolları

 

Çeviri yaparak para kazanmak için pek çok kişi İngilizceyi tercih ediyor. Evet iyi derecede İngilizce biliyorsanız, kolayca çeviri yapabilirsiniz. Fakat daha nadir bilinen dillere hakimseniz, avantajınız çok daha artar. Son yıllarda Çince ve Arapça bu alanda oldukça rağbet görüyor. Üstelik nadir bilinen dillerde yapacağınız tercümelerin çeviri ücreti, İngilizceye göre çok daha yüksek olacaktır.

 

Çeviri, çoğu zaman birebir şeklinde oluyor. Bunun için her iki dilin gramer kurallarına da hakimseniz, işiniz çok daha kolaylaşır. Bu işi yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır:

 

 1. Tercüme bürolarına başvurabilirsiniz. Tercüme büroları internet üzerinden CV kabul edip yine internet üzerinden iş verebiliyor. Bu da nerede olursanız olun çeviri yapabilmenize imkân sağlıyor.
 2. Doğrudan kendiniz iş alabilirsiniz. Çoğu kişi tercüme bürolarına fazla para vermek yerine aracısız olarak çeviri yaptırmayı tercih eder. Sosyal medya hesaplarından ilanlar vererek, etrafınıza çeviri yapabileceğinizi haber vererek müşteri bulabilirsiniz.
 3. Sahip olduğunuz dil bilgisini kurs satarak değerlendirebilirsiniz. Bir öğretmen edasıyla internet üzerinden bile dil kursları düzenleyebilir, kurslarınızı satarak kazanca dönüştürebilirsiniz.
 4. Makale çevirebilirsiniz. İnternet üzerinde çeşitli makale platformları var. Bunlara üye olup çeviri işi alabilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmanın en basit yollarından birisi budur.

Çeviri Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

 

Çeviri yaparak para kazanmak için çok farklı alternatifler vardır. Çoğu da internet üzerinden yapılabilir. Bu işte kazanacağınız para ise yapacağınız çevirinin uzunluğu ve seviyesine göre değişir. Metinler ağırlaştıkça ve teori işin içine girdikçe ücret artar. Ne kadar para kazanacağınız, tamamen iş miktarınıza ve boş vaktinize göre, ayda birkaç yüz liradan birkaç bin liraya kadar değişebilecektir.

 

 

Para kazanma yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız