• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Çocuk Bakıcısı Ne Kadar Kazanır?

Çocuk Bakıcısı Ne Kadar Kazanır?

Çocuk Bakıcısı Olmak Ne Kadar Para Kazandırır?

Son yıllarda en çok rağbet gören para kazanma yöntemleri içerisinde çocuk bakıcılığı ilk sıralarda geliyor. Çocuk bakıcısı olmak ne kadar para kazandırır sorusu bu alanda çalışmak isteyen kişilerin oldukça merak ettiği konular arasındadır. Ancak çocuk bakıcılığı işini yapmak ve bu işten para kazanmak belirli sorumlulukları üzerinize almanızı gerekli hale getirir. Her şeyden önemlisi çocukların çok hareketli ve aktif olması bu işin en büyük zorluklarından biridir.

Günümüzde çalışan birçok anne ve baba çocuk bakımı konusunda titizlikle bakıcı seçimi yapıyor. Bu nedenle iyi bir vizyona sahip olmanız ve bu alanda tecrübeli olmanız işi alabilmeniz açısından büyük bir önem taşıyor. Birçok ailenin artık çalışma hayatında daha fazla vakit geçirmeye başlaması çocukların iyi birer bakıcıya ihtiyaç duymasına neden oluyor. Böyle durumlarda bakıcılık hizmetini profesyonel düzeyde yaparak para kazanma imkanı elde edebilirsiniz.

Oyun Ablası Nedir? Ne İş yapar? Maaşları Ne kadar?

Oyun Ablası Nedir? Ne İş yapar? Maaşları Ne kadar? Günümüzde popülerliği hızla artan oyun ablası mesleği, okul öncesi dönemde önemli olduğu gibi okul yıllarında da çocukların gelişiminde katkıda bulunmaktadır. Genel olarak bakıcı ile karıştırılan bu meslek bilinenin aksine geniş ve kapsamlı bir meslek dalıdır. Bakıcı sadece çocuğun bakımı ile sorumlu iken oyun ablası, çocuğun sosyal ve kültürel gelişiminde de etkili olmaktadır. Bir nevi eğitmen olarak da düşünülebilir. [caption id="attachment_3913"

İlgili İçerik

Çocuk Bakıcılığı Nasıl Yapılır?

Çocuk bakıcılığını yapabilmek için mutlaka çocuklar konusunda deneyimli olmalısınız. En çok dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Çocuk bakıcılığı için mutlaka çok sabırlı bir insan olmalısınız.
 • Bakıcılığını yapacağınız çocukların yaş aralığının önceden belirlenmesine dikkat etmelisiniz.
 • Bebeklik çağındaki bir çocuk ile ilkokul çağındaki bir çocuğun bakımının aynı olmayacağını bilmelisiniz.
 • Çocukların bakımı konusunda her türlü yeniliği ve gelişmeyi takip edebilmelisiniz.
 • Çocuk ruhundan anlayabilmeleri ve onların düzeyine inebilecek kadar hoşgörülü olabilmeniz gerekir.
  Tüm bunların yanında bakıcılık işinden iyi para kazanmak istiyorsanız okul çağındaki çocukların derslerine yardımcı olabilecek düzeyde de olmanız gerekir. Birçok ebeveyn çocukları okuldan geldikten sonra onlarla ilgilenebilecek ve onların ev ödevini yaptırabilecek kişilerle çalışmayı daha çok tercih eder. Bu nedenle çocukların yeme ve içme ihtiyaçlarının yanında okul konusundaki gereksinimlerinin de giderilebilecek şekilde hizmet verilmesi önemlidir.

 

 

Çocuk Bakıcılığı ile Para Kazanılır Mı?

Günümüzde birçok insan çocuk bakıcılığı yaparak iyi standartlarda para kazanma imkanı bulabiliyor. Bu konuda hizmet aldığınız aileler sizlere birçok sosyal hakkı da sunabiliyor. Bazı aileler yanlarında çalışan bakıcıların sigorta primlerini yatırmakla kalmıyor aynı zamanda haftalık ve bayram tatili gibi konularda da çalışanlarına oldukça iyi fırsatlar sağlıyor.

Bunların yanında asgari ücret düzeyinde bir gelir kazanabileceğiniz gibi yanında çalıştığınız ailenin durumuna göre daha az veya daha fazla da kazanç elde edebilme şansınız bulunur. Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak kolay gibi görünse de çocuklarla uğraşmanın hiç kolay bir iş olmadığını bilmeniz gerekir.

 

Çocuk Bakıcılığı İşi Nasıl Bulunur?

Çocuk bakıcısı olmak istiyorsanız bu alanda verilen iş ilanlarını değerlendirmeye almalısınız. Bakıcı arayan aileler çeşitli internet ilanları ile bakıcı arayışına girebiliyor. Aynı zamanda el ilanları dağıtabilirsiniz. Çevrenize haber göndererek bakıcı ihtiyacı olanların sizlere ulaşmasını isteyebilirsiniz. Bakıcı olmak konusunda kararlarınızı verdiyseniz çeşitli insan kaynakları ve danışmanlık şirketlerine de başvurabilirsiniz. Kurumsal bir şirket aracılığı ile bakıcılık işi bulmak daha iyi standartlarda çalışabilmenize olanak tanır.

Bakıcılığını üstlendiğiniz bir çocuğa uzun yıllar bakamayabilirsiniz. Ancak işinizi her zaman en iyi şekilde yaparsanız bu alanda daha kolay şekilde iş bulabilirsiniz. Çocuklara bakmak sanıldığından çok daha zor olsa da zamanla bu işin de kolaylıklarının olduğunu fark edebilirsiniz. 0-6 yaş grubu bu süreçte sizleri en çok yoracak çocuk gruplarıdır. Bunun yanında ilkokul grubu biraz daha büyük bir yaş grubu olduğu için daha az yorucu olacaktır. Bu nedenle bakıcılık işini almadan bakacağınız çocuklarla ilgili bilgi edinmeye önem vermelisiniz.