• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ekonomi Bankası Kimin ?

Ekonomi Bankası Kimin ?

Ekonomi Bankası Kimin?

Ekonomi bankası kimin? Ekonomi Bankası ya da yaygın bilinen ismiyle TEB, 1927 yılında Kocaeli Halk Bankası adıyla Kocaeli’de kurulmuştur. Kuruluş amacı, Kocaeli’deki halkın borçlanmasına yardım etmek, Kocaeli’deki şirketlere finansman bulmak ve mevduat toplamaktı. Ekonomi Bankası o dönemler Kocaeli Halk Bankası olarak biliniyordu ve adı da öyleydi. 1982 yılında Çolakoğlu Grubu tarafından satın alındığında ilgili bankanın ismi Türk Ekonomi Bankası olarak değiştirildi ve o günden bugüne aynı isimle faaliyet göstermektedir.

Türk Ekonomi Bankası Nerede Hizmet Veriyor?

Türk Ekonomi Bankası, 1982 yılına kadar sadece Kocaeli ilinde hizmet veriyordu, fakat daha sonra satın alınınca tüm ülkeye yayıldı. Şu an ülkenin büyük bir bölümünde hizmet vermekte ve faaliyetlerini yürütmektedir. Şu an için 4’ü yurtdışı olmak üzere 471 şubeye sahip olan TEB, 1704 adet ATM ile bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

Faaliyet Gösterilen İl Sayısı: 71

Toplam Şube: 471

Toplam ATM: 1704

Türk Ekonomi Bankası Hizmetleri Nelerdir?

Türk ekonomi bankası, halka hizmet etmek ve ekonomik yapının güçlenmesi amacıyla kurulmuştur, şu an için de büyümeye devam eden güçlü bir bankadır diyebiliriz.

·         Halka ve esnafa kredi vermek

·         Ekonomik büyümeyi desteklemek için krediler sağlamak

·         Şirketlerin borç bulabilmesini kolaylaştırmak için kredi vermek

·         Halkın tasarruflarını yüksek faizle değerlendirmek

·         Halka yenilikçi kredi ürünleri sunmak

·         Günlük bankacılık işlemlerini halletmek

Türk Ekonomi Bankası Nerede?

Türk Ekonomi Bankası’nın sahip olduğu pek çok şube bulunmaktadır. Bu şubelerin de önemli bir kısmı, İstanbul’da bulunmaktadır. Türk Ekonomi Bankası’nın şube dağılımını ilçelere göre aşağıdaki tabloya bakarak görebilirsiniz.

·         Sarıyer Şubesi

·         Maslak Şubesi

·         4.levent Şubesi

·         Kağıthane Şubesi

·         Levent Çarşı Şubesi

·         Yeditepe Kurumsal Şubesi

·         Perpa Şubesi

·         Ortaköy Şubesi

·         Beyoğlu Şubesi

·         Sirkeci Şubesi

·         Beyazıt Şubesi

Türk Ekonomi Bankası Hangi Ülkenin

Ekonomi bankası kimin gibi soruları çok fazla alıyoruz. Bu banka, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yer alan, kurulduğundan beri Türk sermayesi ile işletilen bankalardan biridir. Banka 1927 yılında Kocaeli ilçesinde kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Türk Ekonomi Bankası Açılış ve Kapanış Saatleri

Bankanın açılış ve kapanış saatleri diğer bankaların mesai saatleri ile hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Saat 09.00’da açılan banka, akşam 17.00’de kapanmaktadır. Mesai saatleri, bankaların çalışma durumlarına göre de değişkenlik gösterebiliyor, bazı şubelerde bazı bankalar farklı saatlerde açılıp kapanabiliyor, özellikle pandemi döneminde mesai saatlerinde ciddi değişiklikler söz konusu.

Türk Ekonomi Bankası İletişim

Bankaya ulaşmak ve iletişim kurabilmek için ilgili numaraları kullanmanız gerekiyor. Türk Ekonomi Bankası telefon numarası veya e-posta adresi üzerinden banka ile iletişim kurabilir ve olası sorunları veya talepleri hızlı bir şekilde bankaya iletebilirsiniz. Bu talep süreci oldukça kısa sürmekte ve hızlı bir şekilde sonuç vermektedir.  İlgili iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Türk Ekonomi Bankası Telefon Numarası: 0850 200 0666

Türk Ekonomi Bankası Mail Adresi: [email protected]

Ekonomi Bankası Posta Adresi: Saray, Sokullu Cd 7A, 34768 Ümraniye/İstanbul (Ümraniye Adresidir)

Ekonomi Bankası Web Sitesi: www.teb.com.tr