• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Evde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Evde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Evde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Günümüzde evde para kazandıracak iş fikirleri hemen hemen tüm yaş gruplarının ilgisini çekmektedir. Ev hanımları, emekliler ve öğrenciler bu işlerden bazılarını hobi olarak yaparken hem eğlenip hem de evde ek gelir elde edebilmektedirler. Evden para kazanma yolları arasında yer alan bazı işlerin kazançları düşük olurken, bazıları ise bir evin ortalama olarak ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli düzeydedir. Tabi ki her işte olduğu gibi bunu sağlamak için, öncelikle azim ve kararlılık önemlidir. Sizde bu işlerden bir ya da birçoğunu yapmak isterseniz, azimli ve kararlı olmalısınız.

Evde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Makale Yazarlığı Yapmak

İnternet sitelerine yazı yazarak para kazanmak istemez misiniz? Birçok insan bu iş hakkında bilgi sahibi olmasa bile, bilgi sahibi olup bu işi yapanlar için evde yapılabilecek işler arasında içerik yazarlığı en fazla para kazandıran yöntemlerden biridir.

Ev de makale yazarak günde ortalama 100 – 150 TL arası kazanabilirsiniz.

Sizden istenilen konuları internet üzerinden araştırıp kendi özgün cümlelerinizle yazmaya dayalı bu işin ortalama kazancı, 100 kelime için 2 TL dolaylarındadır. Ancak gerçek manada kaliteli içerikler hazırlamanız, 100 kelimesi için 5 TL hatta daha üzerinde kazanmanızı sağlayabilir. Ortalama bir makale, 400-800 kelime arasında değişmektedir. 100 kelimesi 2,5 TL’den 500 kelimelik günlük 10 yazı yazdığınızda, günlük geliriniz 75 TL olacaktır. Yazım hızınıza da bağlı olarak, günlük 15 yazıyı rahatlıkla yazabilirsiniz. Bu sayede günlük kazancınız, rahatlıkla 120 TL seviyelerine çıkabilir.

Daha kaliteli ve hızlı yazmanız halinde, makale yazarak aylık 5.000 TL gibi bir gelir elde etmeniz söz konusudur. İnternetten webmaster forumları diye aratarak, makale yazdırmak isteyen kişilere hemen ulaşabilirsiniz.

El Sanatları

El sanatlarından kastımız tabi ki ebru ya da resim değildir. Evde yapabileceğiniz el sanatlarından biri olan sabun yapımı size ek gelir elde edebilir. Bir de sabunları renkli, kokulu ve farklı şekillerde yaparsanız müşterilerinizin daha çok ilgisini çekmiş olursunuz. Eğer büyük bir kitleye ulaşmak isterseniz sosyal medya size bu konuda yardımcı olacaktır. Dekoratif ürünler yapma kabiliyetine sahip olmanız durumunda, bu alanda farklı işlerde alarak evinizde yapabilirsiniz.

Evde el sanatları yaparak geçimini sağlamak çok kolay. Yeter ki bir yeteneğin olsun

Evde yapabileceğiniz bir başka el sanatı ise el işi örgüler yapıp satmaktır. Tıpkı sabunlardaki gibi örgülerinizi farklı renkler ve farklı şekillerde yaparsanız müşteri potansiyelinizi artırırsınız. El örgüsü olarak ince delikli kazaklara, ev botlarına, saç bantlarına ve bebekler için örgü battaniyelere günümüzde oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

İkinci El Ürünleri Değerlendirmek

Sadece evinizde olan eşyaları değil, becerilerinize göre tamir edip kullanılabilir hale getirebileceğiniz eşyaları alıp üzerinde çalışma yaparak ikinci el pazarında satabilirsiniz. Evde para kazandıracak iş fikirleri arasında, aslında oldukça karlı bir iştir.

2. el ticareti ile ek iş yapabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Çünkü alacağınız kullanılamaz durumdaki eşyalar, neredeyse hurda fiyatıyla satılmaktadır. Kanepe veya koltuk gibi büyük hacimli eşyalar yerine becerilerinize uygun ve evde yapılabilecek farklı küçük eşyalar, bu iş için oldukça uygundur.

Evlilik Ürünleri Yapıp Satmak

Evde evlilik ürünleri yapıp satmak hem kazançlı hem de eğlenceli bir iştir. Havlu takımları, nevresim takımları, davetiyeler, nikâh şekerleri gibi bir ürünü evinizde yapıp satabilirsiniz. Bunun yanında yaptığınız ürünleri satabilmeniz için uygulamalar da bulunmaktadır. Sosyal medyadan ya da bu uygulamalardan ürünleri satabilir ve bu işte evde oturduğunuz yerden ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında ek iş olarak düğün sektörüne yönelik işler yapmanız faydanıza olacaktır.

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Çocuklarla aranız iyiyse ve biraz da çocuk ruhlu bir insansanız bu işte eğlenirken para kazanabilirsiniz. İsterseniz kendi evinizde, isterseniz bakacağınız çocuğun evinde bakıcılık yapabilirsiniz. Fakat çocuk bakmak kolay bir iş değildir. Çocuk bakıcılığı yapmak isteyen kişiler sabırlı ve eğitici olmalıdır. Sadece ailesi evde yokken çocuğa göz kulak olmak yeterli değildir. Aynı zamanda çocuğa bir şeyler katmanız gerekir.

Çocuk, bebek bakıcılığını ek iş olarak evinizde yapabilir kazanç elde edebilirsiniz.

Kışlık Yiyecek Hazırlayıp Satmak

Ülkemizde, birçok evde zorlu kış şartları için yiyecekler hazırlanmaktadır. Bu yiyeceklere domates ya da biber salçası, reçel çeşitleri, kuru patlıcan ve biberler, turşu çeşitleri örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünleri bir de kendi bahçenizde yetiştiriyorsanız doğal ürünlere artan ilgiden dolayı gözünüzü doyuracak derecede para kazanabilir ve işinizi ilerletirseniz kendi işletmenizi kurabilirsiniz.

Maharetli ellere sahipseniz kışlık yiyecek yapıp satabilirsiniz.

Editörlük Yapmak

Evde para kazandıracak iş fikirleri olarak en kolay ve maliyetsiz olanı editörlük yapmaktır. Editörlük yaparak para kazanmak istiyorsanız, bazı firmalar maliyeti düşürmek için evden makale yazacak elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Gözünüzde büyütmenize gerek yok. İmla kurallarına ve kelimelere dikkat ederek kolaylıkla yapabilecek işlerden bir tanesidir.

Boş Odayı Kiraya Vermek

Eğer evinizde kullanmadığınız odalarınız varsa bu odaları belirlediğiniz zamanlarda kiraya vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için size yardımcı olacak mobil uygulama çoktan yapılmış durumda.

Evinizde kullanmadığınız bir odayı kiraya verin ve gelir elde edin.

Daha çok bekar yaşayanlar için ev arkadaşlığı yöntemi ile hem yalnızlığınızı giderip muhabbet edecek bir arkadaşa sahip olabilir, hem de boş odalarınızı değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Bu yöntem aslında bir kazançtan ziyade, ev için maddi yükünüzü azaltmak için yapılabilecek bir iştir.

Anket Doldurmak

Anket doldurmak genellikle öğrencilerin yaptığı işlerden bir tanesidir. İnternette kolayca bulabileceğiniz bu iş, size küçükte olsa bir ek gelir elde etmenizi sağlar. Bu iş aynı zamanda boş zamanlarınızı doldurmanıza da yardımcı olmaktadır. Eğer güvenilir firmalarla çalışırsanız bu kazanç aylık 250 dolara kadar çıkabilir. Hemen belirtmek gerekirse güvenilir anket sitelerinin önemli bir kısmı, ödemelerini cebe TL yükleyerek veya online mağazalar için hediye çeki vererek yapmaktalar.

Anket doldurma işi alarak aylık ortalama 400 TL – 1500 TL arasında ek kazanç sağlayabilirsiniz

Mobil Uygulamalar ile Para Kazanmak

Belirli mobil uygulamaları cep telefonunuza indirerek oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bu mobil uygulamalar, reklam yapmak ve isimlerini duyurabilmek için size ücret öderler. Bazılarında size verilen görevlere göre hareket etmeniz gerekir, bazılarında ise verilen linklerden ilerleyerek video izlemeniz gereklidir. Fakat kazandığınız para aylık su faturanızı ödeyebileceğiniz kadar olabilir.

Mobil Uygulama ile para kazanma

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesap yönetimi ile ilgilenecek kişilere ihtiyaç duyan marka veya bireysel kullanıcıların sayfalarını ya da profillerini yöneterek, ek bir kazanca sahip olabilirsiniz. Ay içerisinde birden fazla hesabın yönetimini yapmanız, evinizin genel masraflarını kolaylıkla çıkarmanızı sağlayacaktır.

Gerekli bilgiye sahipseniz evde oturarak yapabileceğiniz en iyi iş sosyal medya yönetimidir.

Anlaşmanıza ve yapacağınız işe bağlı olarak hesap başı kazanacağınız para, 100 ile 250 TL arasında değişecektir. Gelen mesaj ve yorumlara ön cevaplar vermeniz ve anlaşmaya bağlı olarak hesaptan paylaşımlar yapmanız bu işin bir parçasıdır.

* Evden Yapılabilecek İş Fikirleri hakkında detaylı bilgi istiyorsanız tıklayınız.