• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Nedir ?

Evlilik kredisi diğer bir adıyla düğün kredisi evlenmeyi planlayan çiftlerin düğün, mobilya v.b masraflarını karşılayabilmeleri için bankalar tarafından tanımlanan kredi türüdür. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. Genellikle yaz aylarında artan düğün sayılarından dolayı  genel olarak yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2021 

Evlenmeye karar verdiniz ve nakit olarak ihtiyacınızı çözebilecek sizleri mutlu gününüze kavuşturacak evlilik kredileri mevcut. 2021 yılında evlilik kredisi veren bankaları sizler için belirledik.

 1. Akbank
 2. Garanti Bankası
 3. Vakıfbank
 4. Yapı Kredi Bankası
 5. Türkiye Finans Bankası
 6. Kuveyt Türk Bankası
 7. Albaraka Türk Bankası

Yukarıda belirttiğimiz bankalar evlilik kredisi veya finansmanı veren bankalardır. Evlilik kredilerinde bankalar 85.000 TL ile 250.000 TL arasında 36 – 60 ay vade ile kredi evlilik kredisi verebilmektedir. Bankalara göre rakamlar değişkenlik göstermekte ve sicilinize göre farklılıklar da oluşabilmektedir.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları

Evlilik kredisi faiz oranları bankaların prensiplerine ve çalışma şekillerine göre değişkenlik göstermektedir. Genelde 36 ay için verilmekte olan evlilik kredisi ile evlilik aşamasında nakit probleminizi ortadan kaldırmaktadır.  2021 Şubat ayı için Güncel evlilik kredisi faiz oranları ve örnek tablo aşağıdaki gibidir.

Evlilik Kredisi Şartları Neler dir ?

Evlilik kredisi şartları Bankalara göre farklılık göstermekte fakat genel olarak şartlar şu şekildedir ;

 • Kredi tutarı kişinin gelirine ve Banka şartlarına bağlıdır
 • İhtiyaç kredilerinde alınan BSMV ve KKDF vergilerine tabidirler
 • Evlenecek olan kişiler ayrı ayrı ve birbirlerine kefil olabilirler
 • Gelir durumunuza ve kredi geçmişinize göre kefil istenebilir
 • Bazı bankalar da taksit ertelem ( 3 ay erteleme ) imkanı sunulabilir.

Evlilik Kredisine Nasıl Başvurulur ?

Evlilik kredisine çalışmaya karar verdiğiniz Bankanın şubelerinden veya internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Hesaplama

Evlenirken maddi sorunlardan kurtulmanın en hızlı ve en kolay yolu evlilik kredisidir. Kredi talebi öncesi mutlaka düğünde karşınıza çıkabilecek masraf kalemlerini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Yanlış yaptığınız veya eksik yapılan bir hesaplama da düğün aşamasında nakit olarak sizleri sıkıntıya sokabilir. En ince ayrıntısına kadar kalem kalem hesap yapmanızı tavsiye ederiz. Gelinlik den , kuaför masraflarına, araba süslemeden , kuyumcu masrafına, düğün salonundan balayına kadar aklınıza ne geliyor ise mutlaka not alınız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda Evlilik Kredisi başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Var mı ?

Faizsiz evlilik kredisini genel olarak katılım bankalarının bu konuda hizmetleri bulunmaktadır. Faizsiz bankacılık olarak nitelendirilen bu bankalar Albaraka Türk, Türkiye Finans  ve Kuveyt Türk bankasıdır. Bu bankalar haricinde devlet destekli Ziraat katılım ve Vakıf katılım bankalarının da evlilik finansmanıyla alakalı ürünleri bulunmaktadır.