• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar
Faizsiz nakit avans veren bankalar bulunmaktadır. Bilindiği üzere bankalardan kredi çekmenin birçok yolu bulunmaktadır. Özellikle faiz konusunda işlemler bir hayli yüksek olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar küçük miktar ihtiyaçları için yüksek faiz oranlı ve yüksek meblağlarda kredi çekmek yerine bu nakit avans işlemlerine yönelim sağlayabilişler. Nakit avans nedir, faizsiz verilir mi? Faizsiz nakit avans veren bankalar nelerdir, gibi soruların yanıtlarını merak ediyor iseniz, sizler de yazımızdan bu konuda yararlanmayı ve açıklamalara göz atmayı unutmayın.

 

Faizsiz Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için tıklayınız. 


Nakit Avans Nedir?


Nakit avans işlemi, bankaların sunmuş olduğu düşük miktarlı kredilerdir. Her vatandaşın, kredi notu vardır. Bu kredi notunu belirleyen işlem, kredi kartı kullanımı, kredi kullanımı ve bu kullanımlara bağlı olarak yapılan borç ödemesidir. Borcunu düzenli ödeyen kişiler her zaman, kredi notu yüksek kişilerdir. Bunlar ortak bir puan olduğu için, bankalar da bu kredi notuna göre kredi belirleme işlemi yapar. Nakit avans ise, kredi risk raporuna göre bankalardan alabileceğiniz en düşük meblağlı kredidir. Bu sizin esbabınıza otomatik tanımlanmıştır. Eksi hesap, nakit avans hesabı gibi farklı isimler ile bilinir. Hesabınızda var olan bu parayı eksiye düşerek kullanabilirsiniz. Son dönemde bankalar nakit avans hesaplarında değişiklik ve güncellemeler yapmıştır. Artık nakit avansı taksitli şekilde çekebiliyorsunuz. QNB Finansbank ile hayatımıza giren nakit avans taksitlendirme işlemi şimdi artık tüm bankalarda geçerliliğini koruyan bir sistemdir.

 


Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar Nelerdir?Kredi çektiğiniz zaman ödeme planınıza göre faiz işletilir. Bu da bankanın zarar etmemesi adına düzenli yaptığı bir sistemdir. Nakit avans hesapları da bir nevi kredi ya da kredi kartı gibi değerlendirildiği için onlar da faiz işletir. Ancak faizsiz nakit avans imkânı da oluşmaktadır.

Faizsiz nakit avans veren bankalar nelerdir diye merak ediyor olabilirisiniz. Bu bankaların isimlerini aşağıda listeledik.

 1. Türkiye Finans Bankası
 2. Yapı Kredi Bankası
 3. İş Bankası
 4. Garanti BBVA Bankası
 5. Ziraat bankası
 6. Akbank
 7. Vakıfbank ve Denizbank

Faizsiz nakit avans veren bankaları iki türlü değerlendirmek gerekir. Bunların biri katılım bankalarıdır. Diğeri ise devlet ya da özel bankalarıdır. Katılım bankalarında nakit avans miktarınız, kredi kartı limitiniz kadardır. Buna uygun faiz iletmeden direkt olarak nakit avans imkânı için tüm katılım bankalarından yararlanmak mümkün olur.

 • Devlet ya da özel bankaların nakit avans politikası, her bankanın kendi yönetmeliğine uygun ilerlemektedir.
 • Örneğin Garanti Bankası 1/5 oranında faizsiz nakit avans vermektedir. Örneğin siz 2000 TL nakit avans çektiniz. Bunun 1600 TL’ sini taksitlendirir ve faize koyarsınız. Bu miktarın kalan 400 TL si ise, faizsiz olarak verilir. Bir sonraki ay faiz işletilmeden sizden tahsil edilir.
 • Yapı Kredi Bankası 3000 TL’ ye kadar nakit avans vermektedir.
 • Ziraat Bankası ise 10.000 TL. ye kadar nakit avans vermektedir.
 • Her bankanın politikası farklı olduğu için, şartları uygun gelen bankadan hesap açmalı ve buna uygun nakit avans seçeneğine başvurmalısınız.