• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından biri olan Halkbank, tüketicilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Tüketicilerin, otel, tatil konaklama gibi finansman ihtiyaçlarını karşılayan ihtiyaç kredisi ürünü, en düşük faiz oranları ve finansman maliyetleri ile Halkbank’ta tüketicileri beklemektedir. Peki Halkbank ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Faiz oranı ve maliyetleri nedir?

·         Halkbank İhtiyaç Kredisi Şartları

·         Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

·         Halkbank Tüketici Kredisi Geri Ödeme Koşulları

·         Halkbank Tüketici Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

·         Halkbank İletişim

Halkbank Tüketici Kredisi Şartları ve Oranları

Halkbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Her bankada olduğu gibi Halkbank’ın da tüketici kredisi için birtakım şartları bulunmaktadır. Bu şartlar, kredinin geri ödemesini garanti altına almak üzere kuruludur.

·         Krediyi alacak bireyin 70 yaşını geçmemiş olması gerekir, eğer 70 yaşın üzerindeyse belli bir sigorta paketiyle kredi verilebilir.

·         Krediyi alacak kişinin kredi notunun çok iyi olması gerekmektedir.

·         Kredi talebinde bulunan kişinin, almak istediği kredinin aylık taksitlerini ödeyebilir durumda olması bunun için de aylık taksitlerin en az iki katı kadar gelir elde ediyor olması gerekir. Yani kişi 2000 lira taksitli bir kredi ürünü alacaksa, aylık gelir en az 4 bin lira olmalıdır.

·         Bu şart, sadece Halkbank kredisi için geçerli değildir. Eğer başka bankada bir borcunuz varsa bu borcun taksitleri de alabileceğiniz maksimum kredi tutarından düşülecektir.

·         Halkbank tüketici kredisinin alınabilmesi için kişinin düzenli gelir elde ediyor olması şarttır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şubelerden yapılabilmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Halkbank ihtiyaç kredisinin faiz oranı 10-30 bin TL miktarlı krediler için aylık %1,60’tır. Bu miktardaki bir krediyi söz konusu faiz oranı ile çok rahat bir şekilde Halkbank’tan talep edebilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Koşulları

Bankadan kredi aldığımızda, geri ödemesini nasıl yapacağımızı da merak ediyoruz. Genel olarak ihtiyaç kredilerinin geri ödeme koşulları caziptir ve tutar az olduğu için kolay bir şekilde ödenebilir.

·         Bankadan alacağınız 15 bin liralık 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı %1,60 olup, aylık taksit tutarı 581 lira olmaktadır. Söz konusu kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 20 bin 993 liradır.

·         Halkbank’tan alınacak 30 bin liralık ihtiyaç kredisinin 36 vadedeki toplam geri ödemesi 41 bin 985 liradır. Aylık faiz oranı yine%1,60 olup, taksit tutarı aylık 1162 liradır.

Halkbank Tüketici Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Halkbank’tan tüketici kredisi alabilmek için, bankanın talep ettiği bazı belgeleri getirmeniz gerekiyor. Bu belgelerin bir kısmı banka şubesinde verilirken, bir kısmını ise kendiniz evden getiriyorsunuz, işte o belgeler;

·         Başvuru yapacak kişinin T.C Kimlik numarası yani nüfus cüzdanı

·         Kredi başvuru formu (bankada veriliyor)

·         Aylık gelir belgesi, eğer maaş bordroluysanız maaş bordronuzu veriyorsunuz. Serbest meslek erbabıysanız, 3 yıllık vergi levhanızı gönderiyorsunuz.

·         İkametgâh belgesi

Halkbank İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Halkbank ihtiyaç kredisini hemen herkes alabiliyor. Genel olarak bankaların aradığı temel şartlar var, bunları sağlayan kişilere kolaylıkla kredi verilebiliyor.

·         70 yaşın üzerinde olmayanlara

·         20 yaşın üzerinde olanlara.

·         Kredi notu iyi olanlar.

·         Adına haciz kaydı veya icra kaydı açılmamış kişiler

·         Talep edilen kredi taksitinin en az iki katı kadar gelir elde ediyor olmak.

Halkbank İletişim

Kredi konusunda kafanız karıştı mı? Halkbank iletişim bilgileri bu konuda size yardımcı olabilir. İhtiyaç kredisi alma konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, Halkbank ile iletişime geçebilir ve bu konuda bankadan destek ve bilgi alabilirsiniz.

·         Halkbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0400

·         Halkbank İnternet Sitesi: Halkbank.com.tr