• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

HSBC Altın Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

HSBC Altın Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

HSBC Altın Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

HSBC Altın Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Altın alım satım işlemini ya da birikimleri altın olarak gerçekleştirmenin avantajlı hale dönüştüğü adres, HSBC altın hesabı açtırma işlemlerinde yer almaktadır. HSBC bankası, her türlü birikimlerin miktarını önemsemeden, altın hesabına dönüştürülmesine olanak sağlamakta ve bu birikimlerin istenmeye risklere karşı korunmasını temin etmektedir.

Hızlı, güvenilir ve kolay işlemler olarak nitelendirilen altın hesabın işlemlerine ulaşmak için, ihtiyaç duyan tüm birikim sahiplerinin HSBC bankası üzerinden bir altın hesabı edinmesi gerekmektedir. Banka ile olan ilişkilere göre farklı şekillerde altın hesabı açılması mümkündür.

HSBC Bank Altın Hesabı Açtırma

HSBC Altın Hesabı Açtırma Nasıl Yapılır?

 

Sizlerde birikimlerinizi HSBC bankın güvencesinde altın hesabı ile değerlendirmek istiyor iseniz, vakit kaybetmeden HSBC altın hesabı açtırma işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemi yaptırabilmek için bankanın ilgili şubelerine müracaat etmeniz yeterlidir. Bankayı sürekli olarak kullanan ve adı geçen bankada hesabı bulunan şahıslar, telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı aracılığı ile altın hesabı açma imkanına sahiptirler. Aynı hizmet, HSBC mobil bankacılık işlemlerinden de gerçekleştirilmektedir.

Bankanın müşterisi olmayan şahıslar ise, HSBC bank şubelerine müracaat ederek kolay bir şekilde altın hesabı açtırabilirler. HSBC bankın sunmakta olduğu altın hesabı hizmetleri, vadesiz olarak yürütülmektedir. Tüm para birimleri üzerinden güvenilir ve hızlı bir şekilde altın alımı ya da altın satımı gibi işlemler yapılabilmektedir.

İnternetten, Atm’lerden ya da telefon bankacılığından altın alımı ile ilgili yapılacak işlemlerde, banka tarafından 3 gramlık bir limit konulmuştur. Alt taban olarak bu limit belirlenmiş olup, banka tarafından her hangi bir üst limit sınırlaması tanımlanmamıştır. Ayrıca, altın hesabından tıpkı para birimleri gibi gram bazında altın havalesi yapılması da mümkün hale getirilmiştir.

 

HSBC Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Çok küçük bütçeler ile altın birikiminin yapılabilmesi, internet, Atm, telefon ya da banka şubeleri aracılığı ile anında altın alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi, piyasa değerlerinin takip edilerek alınan altınların yüksek değerler ile anında satılabilmesi, HSBC bank altın hesabının avantajları arasında yer almaktadır.

Ayrıca, dünya piyasalarının takip edilerek her türlü alım satım işleminin özellik ile internet, Atm ve telefon bankacılığı üzerinden, 24 saat boyunca gerçekleştirilmesi de banka tarafından sunulan altın hesabının ayrıcalıkları arasında bulunmaktadır.

* Altın Kredisi Veren bankalar hakkında da bilgi almak ister misiniz? Okumak için tıklayınız.