• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

HSBC Kredi Kartı

HSBC Kredi Kartı

HSBC Kredi Kartı

HSBC Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Kurulduğu ilk günden bu yana tüketicilerine kredi vermiş ve onları kredi konusunda her zaman rahatlatmıştır. Şimdi ise, tüketicilerine düşük faizli tüketici kredileri ve kredi kartı vermektedir. Kolay taksit olanakları, her yerde geçen ve yüksek limitli bir kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler, HSBC ile çalışmak istemektedirler. Peki HSBC kredi kartı nasıl alınır, HSBC kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

HSBC Kredi Kartı başvurusu nasıl yapılır?

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Yapma

HSBC kredi kartı başvurusu yapmak için, HSBC internet şubesine girebilir veya HSBC müşteri hizmetleri destek hattını kullanabilirsiniz. Tabi bunların yanında, HSBC online bankacılık kanallarını kullanarak da kredi kartı başvurusunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Peki HSBC kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, hangi kanalları kullanmamız gerekir?

 

İnternet Sitesi Üzerinden Başvurun

HSBC internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilir ve kredi kartı alabilirsiniz. Sizde vermiş olduğumuz bu link üzerinden, https://www.hsbc.com.tr/kartlar-ve-krediler/kredi-kartlari/hsbc-advantage-kredi-kartlari kredi kartı başvurunuzu yapabilir ve kısa sürede evinize teslim alabilirsiniz.

 

SMS Bankacılığı Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapın

Kredi kartı başvurusu yapmak için, SMS bankacılığını da kullanabilirsiniz ve bu şekilde işlemler oldukça kolay halledilmektedir.  4477 adlı numaraya SMS göndererek oldukça rahat bir şekilde kredi kartı başvuru işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

HSBC Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

HSBC kredi kartı limiti tamamen sizin aylık gelirinize göre belirleniyor. Aylık geliri yüksek olan bireyler, daha rahat ve kolay bir şekilde yüksek limitli bir kredi kartı ürünü kullanabiliyor. Kredi kartı başvurusunu yaptıktan sonra alabileceğiniz limit, aşağıdaki kurallara göre belirlenmektedir.

HSBC Advantage Kredi Kartı Limiti Ne Kadar

Aylık Geliriniz

Kredi kartı limiti, aylık gelirinize göre belirlenmektedir. Bu doğrultuda geliriniz ne kadar yüksekse, o kadar yüksek kart limiti alabilirsiniz.

Kart Kullanım Süresi

İlk kez kredi kartı sahibi olacaksanız veya kredi kartı alalı henüz bir yıl olmadıysa, bankalar nezdinde verilebilecek en yüksek kredi kartı limiti, aylık gelirinizin iki katı kadar olmaktadır. Yani aylık geliriniz 4 bin liraysa, en fazla 8 bin lira limitli bir kredi kartı kullanabilirsiniz. Öte yandan kredi kartı kullanım süreniz 1 yılı geçtiyse, aylık gelirinizin dört katına kadar limit alma olanağına sahip oluyorsunuz. Bu  da aylık geliri beş bin lira olan birinin  yirmi bin lira limitli bir kredi kartına sahip olma şansı demektir.

 

HSBC Kredi Kartı Şifre Alma

HSBC kredi kartınız için şifre alma niyetindeyseniz, bunu birkaç yolla çözebilirsiniz. İlk olarak müşteri hizmetlerini arayabilir ve telefon bankacılığını kullanarak kredi kartınız için şifre alabilirsiniz. İkinci yöntem olarak da, şubeye gidebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Şifre Alın

Kredi kartınıza şifre almak için müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri numarasını kullanabilir ve başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Müşteri Hizmetleri Numarası:: 0850 211 0 111

 

Şube Üzerinden Şifre Alın

Kredi kartınıza şifre almak için, şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın HSBC şubelerini bulabilir ve bu şubelere başvuruda bulunarak rahatlıkla şifre alabilirsiniz.

 

HSBC Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

HSBC Kredi kartı borcunuzu erteleyebilmek için, mutlaka HSBC şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Kart erteleme işlemi başka bir platformdan ne yazık ki yapılamıyor. Ertelediğiniz kart borçlarınız için değişen oranlarda faiz ödemesi yapıyorsunuz.

HSBC Kredi Kartı Erteleme Faiz Oranı: %1,80/ay

 

HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartınızı iptal etmek için, HSBC şubelerine başvurmanız gerekmektedir. Kart iptal başvuruları yalnızca, HSBC şubesi üzerinden alınmaktadır. Kartınız ve kimliğinizle beraber en yakın HSBC şubesine gidin ve kart iptal başvurunuzu gerçekleştirin. Bir başvuru işlemi ortalama 2-3 gün içerisinde sonuçlanmakta ve kartınızın tamamen kapatılması bir hafta sürebilmektedir.

 

HSBC Kredi Kartı Faiz Oranları

HSBC kredi kartından alınan faiz oranı, yapılan alışveriş türüne göre değişiklik göstermektedir.  Kredi kartı ile yapılan her işlem için farklı oranlarda faiz alınmaktadır. Aşağıda görmüş olduğunuz faizler, yapılan alışveriş türlerine göre tahsil edilen faiz oranıdır.

 

Alışveriş Faiz Oranı: %1,80

Nakit Çekim Faiz Oranı: %2,10

Taksit Erteleme Faiz Oranı: %1,80

Gecikme Faiz Oranı: %2,19

Taksitli İşlem Faiz Oranı: %1,20-99

 

HSBC Kredi Kartı Asgari Ödeme Ne Kadar?  

HSBC kredi kartlarınız için asgari ödeme oranı bulunmaktadır. Biliyorsunuz, kredi kartı borçlarınızın yüzde 20 ya da yüzde 30’unu, son ödeme tarihinde ödemeniz gerekiyor. Taksitli alışverişler hariç, tüm kredi kartı borçlarının ay sonunda ödenmesi gereken bir kısmı bulunuyor. Bu tutar, yani asgari ödeme tutarı ödenmediğinde kredi kartınıza bloke konuluyor ve geciken borç için, gecikme faizi talep ediliyor ve kredi notunuz da düşüyor. Peki asgari ödeme tutarı neye göre belirleniyor, asgari ödeme tutarı ne kadar olur?

Kartı Alalı Bir Yıl Olmadıysa

Kartı alalı bir yıl olmadıysa, asgari ödeme oranı %30’dur. Yani toplam 3 bin liralık kredi kartı borcunuz varsa, 900 lirasını bu ay ödemeniz gerekir.

Kartınızı Alalı Bir Yıl Olduysa

Kartınızı alalı bir yıl olduysa, bu durumda asgari ödeme oranı yüzde 20 olacaktır. Yani 3 bin liralık kart borcu için 600 lirasını bu ay ödemeniz gerekir.

 

 

Diğer Konular;

HSBC Altın hesabı nasıl açılır

HSBC Kredi Hesaplama