• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  528019,110
  % -2,49
 • BIST 100
  %

ING Bank Kredi Kartı

ING Bank Kredi Kartı

ING Bank Kredi Kartı

ING Bank, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir. Kurulduğu ilk günden bu yana, müşterilerine her daim yardımcı olmuş ve kredi kartı, kredi konularında esnek davranmıştır. Ing, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük mevduat kabul eden bankalarından biridir. Eğer bu bankaya para yatıracaksanız, bunu her daim yapabilirsiniz. Şu an için konumuz, ING Bank kredi kartları olduğundan, bu başvurunun nasıl yapıldığı, nasıl kart alındığı ve limiti hakkında birtakım bilgiler vereceğiz.

ING Bank Kredi Kartı ve Özellikleri

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Yapma

ING Bank kredi kartı başvurusu oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Başvuru için kullanabileceğiniz pek çok bankacılık kanalı bulunmaktadır, bu kanallardan birisi de ING Bank internet bankacılığı, mobil bankacılık, SMS ve telefon bankacılığıdır.

 

Online Bankacılık Üzerinden Kart Başvurusu

İnternet bankacılığını kullanarak kart başvurusu yapmak için, ING Bank internet sitesine erişmeniz gerekmektedir. Aşağıda sizler için ING bank internet sitesi adresini verdik, bu adres üzerinden kolay ve rahat bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

www.ingbank.com.tr

 

ING Bank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

ING Bank kredi kartı limiti kolay ve basit bir şekilde belirlenir. Kart limiti belirlenirken, daha çok aylık gelirinize dikkat edilmektedir. Aylık geliriniz ne kadar yüksekse, bankanın vereceği limit de o kadar yüksek olur.

Gelir Göre Limit

Bankalar kredi kartı verirken, gelirinize çok dikkat eder. Örneğin aylık geliri 5.000 TL olan biri, 10 bin lira limitli bir kredi kartı kullanırken, aylık geliri 20 bin lira olan biri, 40-50 bin lira limitli bir karta sahip olabilir. Yani tamamen gelirinize göre limit sunulur.

Kart Kullanım Süresine Göre Limit

Kartı kullandığınız süre yine kredi kartı limitiniz konusunda önemli bir husustur. Kredi kartınızı alalı henüz bir yıl olmadıysa alabileceğiniz en yüksek kredi kartı limiti, aylık gelirinizin iki katı kadar olacktır. Fakat kredi kartınızı alalı bir yılı geçtiyse, aylık gelirinizin dört katına kadar limit alabileceğiniz bir kredi kartı almak mümkün olur.

 

ING Bank Kredi Kartı Şifre Alma

ING Bank kredi kartınız için şifre almak istiyorsanız, bu işlemi online bankacılık kanalı üzerinden yapamazsınız. İşlem doğrudan ING şubeleriyle gerçekleşmektedir. En yakın ING      Bank şubesine giderek, kredi kartınız için şifre almak istediğinizi belirtebilir ve size bir şifre temin edilmesi için başvuru yapabilirsiniz. Şifre temini ING Bank şubeleri tarafından kısa sürede belirlenmektedir. Ortalama 10 dakika içerisinde, sizler için belirlenen şifreyi alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

ING Bank Kredi Kartı Erteleme

ING Bank kredi kartı borcunuzu ertelemek istiyorsanız, bunu şubeler vasıtasıyla yapmak zorundasınız. Kart erteleme işlemi yalnızca ING Bank şubeleri ve ATM’leri kullanılarak yapılmaktadır. Şube kullanarak kredi kartı borcunuzu ertelemek için, öncelikle en yakın Ing Bank şubesine erişim sağlamanız gerekmektedir.

 

Şubeleri Kullanarak Kredi Kartı Erteleme

Kredi kartı borcunuzu ertelemek için Ing Bank şubelerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde rahat ve hızlı bir şekilde kart borcu ertelenebilmektedir.

 • En yakın Ing Bank şubesine uğrayın
 • Kredi kartı borcumu ertelemek istiyorum deyiniz.
 • Kredi kartınızı ve kimliğinizi gişe görevlisine uzatın.
 • Gişe görevlisi size birtakım bilgiler sunacak ve belli faiz oranlarıyla kredi kartı borcu ertelenmesini onaylayacaktır.
 • Borç erteleme işleminde sabit faizler uygulanmaktadır.
 • 3 aylık erteleme işlemi için yüzde 5-6 civarında faiz talep edilir.

 

ING Bank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

ING Bank kredi kartı iptali oldukça rahat ve hızlı bir şekilde yapılır. Bunun için ING Bank şubelerini ziyaret etmeniz gerekir.

 • En yakın ING Bank şubesine kimliğinizle beraber ulaşın.
 • Şubeye geldiğinizde, gişe görevlisi sizden kimliğinizi ister
 • Kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi söyleyin.
 • Kartın iptali bu devrede yaklaşık olarak birkaç dakika sürer.
 • Kartın iptal edilebilmesi için herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.
 • Kartınızda borç varsa, kesinlikle iptal edemezsiniz bu yüzden buna dikkat etmelisiniz.

 

ING Bank Kredi Kartı Faiz Oranları

Ing Bank kredi kartı faiz oranları, yapılan harcama ve alışverişin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kartından yapılan alışverişlerde, taksitli işlemlerde, nakit çekim işlemlerinde ve bu gibi diğer pek çok işlemde, kredi kartına nazaran farklı miktarlarda faiz tahsil edilmektedir.

 

ING Bank Nakit Çekim Faiz Oranı

ING Bank nakit çekim faiz oranı %2,19’dur. Nakit çekim faizi, kredi kartı limiti kullanılarak ATM’den yapılan para çekimlerini ifade etmektedir.

 

ING Bank Taksitli İşlem Faiz Oranı

ING Bank’ta taksitli işlem faiz oranı değişkenlik gösteriyor. Kredi notunuz iyiyse, faizsiz taksitlendirme şansınız bile var. Fakat genel müşteriler için faiz oranları %1,69’tan başlıyor.

 

ING Bank Alışveriş Faiz oranı

Bu faiz oranı, standart alışverişleriniz için ödeyeceğiniz bir orandır. Örneğin 1000 TL’lik bir alışveriş yaptığınızda, ay sonu ekstrenizde alışveriş faizi görürsünüz. Peşin olarak yapılan alışverişlerin faiz oranı yoktur, fakat borç ödenmediğinde %1,80 alışveriş faizi tahsil edilmektedir.

ING Bank Asgari Ödeme

Asgari ödeme, kredi kartlarından alınması zorunlu bir miktarı ifade etmektedir. Örneğin, 1000 TL’lik bir dönem borcunuz varsa bu borcun %20 ya da %30’luk bir kısmını ay sonunda kesinlikle ödemek zorundasınız. Çünkü kredi kartından peşin yapılan harcamaların bir kısmı ay sonu ödenme zorunluluğu taşır. Ödeme yapılmadığı takdirde ciddi oranda bir faiz ödeyebilir ve aynı şekilde kredi notunuzun düşmesine neden olabilirsiniz.

 

Kartı Kullanım Süresi

Kredi kartınızı alalı bir yıl olduysa asgari ödeme oranı %20’dir. Henüz bir yıl olmadıysa, asgari ödeme oranı %30 olarak hesaplanacaktır.

 

ING Bank İhtiyaç kredisi hesaplama aracı ile kredi faizini hesaplamak için tıklayınız