• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  526845,537
  % -2,35
 • BIST 100
  %

İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası, Türkiye’nin en büyük bankalarından biridir. Kurulduğu ilk günden bu yana neredeye bir yıl geçmiş ve hala müşterilerine kredi konularında büyük bir özveriyle yaklaşmaya devam etmektedir. İş Bankası, Atatürk önderliğinde kurulan bir banka olduğundan kısmi olarak devlet bankası denilebilir. Peki İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, İş bankası kredi kartı alma şartları, limit vs nedir?

İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yapma

İş bankası kredi kartı başvurusu yapmak için pek çok kanal ve yöntem kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz yöntemler arasında ilki ve en kolayı, fiziksel şubeleri kullanarak başvuru işlemini gerçekleştirmektir. İş Bankası şubelerine giderek yapacağınız bir başvuru ile rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Çeşitleri Arasından İstediğiniz Karta başvuru yapabilirsiniz.

Şubeler Üzerinden Başvuru Yapın

İş Bankası şubelerini kullanarak kredi kartı başvurusu yapmak için, en yakın İş Bankası şubesine erişim sağlamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden haritaları kontrol edip, size en yakın İş Bankası şubesini bulabilir ve hemen başvuru yapmak için ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • İş bankası şubesine girip sıra numarası alın.
 • Kimliğinizi gişe görevlisine uzatın.
 • Eğer bankada açılmış bir hesabınız yoksa, hemen bir hesap açın.
 • Hesap açılış işleminden sonra, gelir belgeniz ve bilgilerinizi beyan ederek kısa sürede kredi kartı alabilirsiniz.
 • Kredi kartı başvurunuz ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanır.
 • Bu süreçte siz kart beklerken, geçici bir kredi kartı alır ve onu kullanırsınız.
 • Bu kartın limiti, genelde esas kart limitinizin onda biri kadar oluyor.
 • Bunun dışında mobil şube ve internet şube kullanarak sanal kart çıkarabilir ve internet alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İş Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

İş Bankası kredi kartı limiti aylık gelirinize göre belirlenmektedir. Sadece İş bankası değil, diğer tüm kredi kartlarında durum böyledir. Kredi kartı alırken, eğer aylık geliriniz düşükse, alacağınız limit de düşük olur, geliriniz yüksekse alacağınız limit de buna oranla yüksek olur.

 • Kredi kartını ilk kez alıyorsanız veya ilk kez kredi kartı alma süreniz 1 yılı geçmediyse, alabileceğiniz en yüksek limit aylık gelirinizin iki katıdır.
 • Tabi aylık gelirinizin iki katı kadar limit alabilmeniz için de kredi notunuzu yüksek olması gerekir.
 • Kredi kartı alalı bir yılı geçen müşteriler aylık gelirlerinin 4 katına kadar kart limiti alabilirler.
 • Yani ayda 10 bin lira kazanan biri için 40 bin lira limitli kredi kartı alabilmek demek oluyor bu.

İş Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

 

İş Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

İş bankası kredi kartınızı henüz yeni aldıysanız, büyük ihtimalle kartınıza atanmış herhangi bir şifre yoktur. Kartınıza şifre atayabilmek için, müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız gerekiyor. Müşteri hizmetleri telefon numarasını sizler için aşağıda paylaştık. Bu numara üzerinden iletişime geçerek, kredi kartınız için şifre oluşturabilir, aynı zamanda mevcut şifrenizde değişiklik de yapabilirsiniz.

 

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 850 724 0 724

 

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme

İş Bankanızda mevcut olan kredi kartı borçlarınızı ertelemek istiyorsanız, İş bankası internet sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, şubelere gidip erteleme isteyebilir, online olarak müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Kredi kartı erteleme faiz oranları genelde standart olarak fatura edilmektedir. Aynı zamanda erken ödeme yapsanız dahi, faiz ödemesi peşindir, üç aylık erteleme için, üç aylık faizi kabul edersiniz.

İnternet Bankacılığı Adresi

https://www.isbank.com.tr/

Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 850 724 0 724

 

İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası’nda bulunan mevcut kartınızın iptal edilmesini istiyor olabilirsiniz. Kartınızın iptal işlemi için, müşteri hizmetleri numarası veya fiziksel şubeleri kullanmalısınız. Fiziksel şubeye giderek yapacağınız başvuru sonucunda eğer mevcut bir borcunuz yoksa, bir hafta içerisinde kart iptali halledilmektedir.

 

İş Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

İş Bankası kredi kartı faiz oranları, harcama türüne göre aşağıda verilmiştir. Yapacağınız her harcama için değişik oranlarda faiz ödemesi yaparsınız. Alışveriş faizi ayrı, nakit çekim faizi ayrı olmaktadır.

 

Nakit Çekim Faiz Oranı

Banka, nakit çekim için %1,89 oranında faiz tahsil ediyor. Bu ödemenin gecikmesi durumunda %2,19 oranında faiz ödemesi yaparsınız.

 

Alışveriş Faiz Oranı

İş Bankası kredi kartı alışveriş faiz oranı %1,89’tur. Bu borcun geciktirilmesi durumunda %2,19 gecikme faiz oranı işleme alınır.

 

İş Bankası Kredi Kartı Asgari Ödeme Ne Kadar?

İş Bankası asgari ödeme, mevcut kredi kartınızın dönem sonunda kesin olarak ödenmesi gereken kısmını ifade eder ve herkeste oran ve miktar olarak farklı olabilir. Kredi kartınızı ilk defa aldıysanız, asgari ödeme tutarı, toplam dönem borcunuzun yüzde 30’u kadar olur. Yani 1000 liralık dönem borcunuz varsa, asgari ödeme tutarınız 300 lira olacaktır.

Bu tutarı ödemezseniz, kredi notunuz düşer. Ayrıca gecikme faizi ödersiniz ve kartınıza bloke konulabilir.  Kredi kartınızı alalı bir yıl olduysa, bu durumda asgari ödeme tutarınız yüzde 20 olacaktır. Yani 1000 liralık borç için, 200 liralık bir minimum ödeme tutarı oluşur.

 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN