• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım? 2021

Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım? 2021

Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım? Kendi işinizi açmanın arkasındaki ana faktörlerden biri kârdır. Elbette, kendi patronunuz olmak ve kendi programınızı belirlemek de harika avantajlardır. Para kazanma potansiyeli, özellikle kahve dükkânı sektöründe sizi bir girişimci olarak yapacak ya da kıracaktır. Kahve endüstrisine girmek kolaydır, ancak bu endüstride iyi bir yaşam sürmenize rağmen, muhtemelen zengin olamayacağınızı unutmayın. Beklentileriniz de gerçekçi olun.

O zaman bunu cevaplayalım. Kahve dükkanı sahibi olarak ne kadar gelir elde edebilirim? Çoğu kahve dükkanı sahibi, kişisel gelir olarak ayda 8.000 TL ile 20.000 TL arasında herhangi bir yerde kazanacaktır. Bu sayı birçok faktöre bağlıdır, ancak bu aralık, kahve endüstrisindeki çoğu dükkân sahibinin maaşlarını bulacağı yerdir.

Şimdi, farklı faktörlerin bir kahve dükkânı sahibi olarak ne kadar kazanabileceğinizi nasıl etkilediğini anlamak için aşağıdaki noktalara bir göz atın. Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım ? cevapları için yazının devamını okuyun

 

İstatistikler, kahve dükkânı endüstrisinde birçok fırsat olduğunu nasıl kanıtlıyor?

 • Ana gelir faktörlerinin analizi.
 • Gelir elde etmenin önündeki engeller.
 • Açabileceğiniz kahve dükkanı türleri.
 • Bir kahve dükkanı başlangıcının genel maliyeti.
 • Geliri tahmin etmek için kullanabileceğiniz bir denklem.
 • Bir kahve dükkanı işletmesi başlatmak için en iyi yer.

 

Bu makale, yalnızca bir kahve dükkanı sahibi olarak potansiyel olarak ne kadar kazanabileceğinizi görmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda maliyete giren her şeyi ve başarılı bir kahve dükkanı işletmek için karı nasıl yükseltebileceğinizi de kapsayacaktır.

Kafe Açmak Kazançlı İş Fikirlerindendir

Kafe Açarak Ne Kadar Para Kazanırım

Bir Kahve Dükkânı Neden Çok Para Kazanma Potansiyeli Taşır?

 

İstatistik

İstatistikler, Türklerin % 60’ının her gün kahve içtiğini ve bu insanların yarısından fazlasının günde 300 miligram veya daha fazla içtiğini söylüyor. Bir kahve dükkanı sahibi olarak ne kadar gelir elde edebileceğinizi öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yerdesiniz. Her gün 40 milyondan fazla insanın kahve tüketmesiyle, bu kazançlı bir fırsat gibi görünüyor.

 

Kahve dükkânı sektörü, kendi şirketinize sahip olarak nasıl büyük kâr elde edebileceğinizin harika bir örneğidir. 10 arkadaşınıza günlerine başlamak için kahve içip içmediklerini sorun ve kimin evet dediğini görün. Benim tahminim 10 kişiden 9’u yaptığını söylüyor. Birçok insan, sürecin çok gerekli bazı kısımlarını geçmeden ve planlamadan ne kadar kazanabileceklerini ve ilerleyebileceklerini görür.

 

Herkes İçin İyi Bir Fikir Olmayabilir

Şimdi, sırf bir kahve dükkânı açtığın için hamurun içinde yuvarlanacağını düşünerek bu makaleyi okumanı istemem. Bu girişim herkes için değil ve herkes başarılı olamıyor, ancak bunun için farklı makaleler var. Mağazanızın yaptığı gelirin bir kısmının, envanter ve beklenmedik onarımlar için otomatik olarak mağazaya geri gitmesi gerekeceğini unutmayın.

 

Kârın doğrudan bir banka hesabına gitmesini isteyip istemediğinize veya maaş almak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olması için bir muhasebeci ile görüşmek akıllıca olacaktır. Akılda tutulması gereken bir diğer nokta da para kulağa harika gelse de yılda 200.000 TL kazanabilirsin ama kişisel hayatın açısından bu sana neye mal olacak? Her gün dükkânda olman gerekecek mi? Birlikte vakit geçirmek istediğiniz veya şu anda hayatınızdaki tek şey bir kafeye sahip olan bir aileniz var mı? Artıları ve eksileri tartın ve başarılı bir işletme sahibi olmanın ve tatmin edici bir kişisel hayata sahip olmanın yolları olduğunu anlayın.

 

Bir kahve dükkânı sahibi olarak özellikle ne kazanacağınızı keşfetmenize yardımcı olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Maaşınız vergiler, operasyonel maliyetler, başlangıç ​​maliyetleri, işgücü, sağlık hizmetleri sağlama gibi değişkenlere bağlı olacaktır. Ayrıntılı bir bütçeye sahip olmak uzun vadede size önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Para korkutucu ve göz korkutucu bir konu olabilir, ancak bir kahve dükkânı sahibi olarak kendinizle ve yatırımcılarınızla dürüstçe yüzleşmeniz gereken bir şeydir. Söyledikçe çiğneyebileceğinizden daha fazla ısırmamaya dikkat edin.

 

Ne Kadar Kar Ederim?

Google’a göre, bağımsız bir kahve dükkanının bir kahve dükkânı bayiliğine sahipken yapacağının % 10-% 50’sini kazanacaksınız. Lokasyon ve müşteri sayısına bağlı olarak günde 500-5000 dolarlık bir satış olacağını tahmin ediyorlar. Bu tabii ki vergileri, işçiliği, ürünlerin maliyetlerini vb. Hesaba katmadan. Ortalama franchise sahibi, yılda 95.000 TL alacak. Yine, daha önce de belirtildiği gibi, bu, konum ve franchise verdiğiniz belirli kahve dükkanı markası gibi faktörlere bağlı olarak artabilir. Franchise sahiplerinin ilk% 7’si  yılda 250.000 $ kazandırıyor ve elbette bu, mağazanızın başarısına bağlı olarak artabilir.

 

Bağımsız mağazalar açmak için en fazla parayı alabilir, ancak kendi mağazanızın sahibi olmak için araştırmanız sırasında muhtemelen düşündüğünüz tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Küçük ama istikrarlı bir kahve dükkanına gidecekseniz, ayda 5.000- 20.000 TL kazanmayı düşünüyorsunuz. Daha büyük bir mağazanız varsa ve sabit bir müşteri akışına sahipseniz, bu sayıların artması kaçınılmazdır.

 

Kârın sadece satış fişlerinizden kazandığınız para olmadığını unutmamalısınız. İşinizi yürütmek için gereken tüm masrafları hesaba katmalısınız. Bir kira veya ipotek için ödeme yapacaksınız, bazı durumlarda çalışanlara ödeme yapacaksınız, her zaman malzeme siparişi vereceksiniz, ödenmesi gereken vergilerin yanı sıra insanların bu kadar çok masrafı olacak. Genelde günde 3000 TL satış yapan bir kahve işletmesi, tüm satışların yalnızca yüzde 20’sini net kar olarak kazanabiliyor.

 

Gelir Dağılımı

Şimdi bir işletme sahibi olmak, para kazanmak ana hedeflerinizden biridir ve bu makale boyunca neye mal olabileceğini ve mağazanızın elde ettiği geliri artırmanın yollarını okudunuz. Bitirmeden önceki son şeylerden biri, bunu biraz daha bozmak. Bir parça kağıt ve kalem alın ve aşağıdakileri yazın:

 

 1. En düşük satış haftanız için toplam satış toplamı
 2. En yüksek satış haftanız için toplam satış toplamı

 

Her birini 4 ile çarptığınızda, fiyatlarınızı değiştirmeden bir ay boyunca mümkün olan en düşük ve en yüksek gelire sahip olursunuz. Bu sayıyı 12 ile çarptığınızda yıllık brüt geliriniz olur. En düşük ve en yüksek sayılarınızın ne kadar şiddetli olabileceğini görebilirsiniz.  Bu, mağazanızın ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak ya tonlarca stres yaratabilir ya da sizi rahatlatabilir. Sattığınız her bir ürüne gerçekçi bir kar marjı oluşturduğunuz sürece, kârın sürekli olarak arttığını görmelisiniz. Örneğin, orta boy bir latte yapmak size 1,20 TL’ye mal oluyorsa, bunun için 15 TL doları ücret alın ve bu şekilde 13,80 TL karınız olur ki bu harika bir şeydir. (Özellikle ekstra tatlar eklerlerse).

 

Fiyatları artırmaya, belirli ürünleri tanıtmaya veya daha fazla trafik oluşturmaya karar verseniz, daha fazla gelir elde etmenin birkaç yolu vardır. Mağazanız için hangisini uygun görürseniz seçin ve gelirinizi nasıl etkilediğini gözlemleyin.

Kafe Açmak Ne kadar kazandırır ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz diğer makalemizi okuyabilirsiniz. Veya internet aracılığı ile kafe açmak için bayilik veren yerleri inceleyebilirsiniz.

* Kazançlı iş fikirleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.