• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kara Listeden Silinmek İçin Ne Yapılır?

Kara Listeden Silinmek İçin Ne Yapılır?

Kara Listeden Silinmek İçin Ne Yapılır?

Kara listeye alınmak ve sonrasında bu durumdan nasıl kurtulabilmek gerekir düşüncesi ile ilgili olarak bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Kara listeye giren kişiler hakkında yasal olarak haciz işlemi başlatılabilmektedir. Borçlu olan kişinin üzerine bulunan mal mülk ne varsa bunlar üzerine haciz gelebilir. Eğer borçlunun borcu yüksek miktarda değil ise bu durumda da maaşının belli bir kısmına haciz koyulabilmektedir.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar Herkes tarafından bilinmeyen bazı banka terimler mevcuttur. Bunlardan birisi ise kırmızı kalemdir. Peki kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar nerelerdir? Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar merak edilmektedir. Peki kırmızı kalem yemek tabiri ne anlama gelmektedir? Bankaya olan borçlarını aksatmalı, geciktirmeli ödeyen veya ödemeyen kimseler için kırmızı

İlgili İçerik

Kara Listeye Nasıl Girilir?

Kara listeye girmiş olmak için üst üste iki kredi taksitinin ödenmemiş olması ve 90 günlük süre zarfında ödeme yapılmaması durumu söz konusu olmaktadır. Tüm borçların kapatılması halinde ise 5 yıl sonra ancak kişiler kara listeden silinmektedir. Geri ödeme bitmemiş borçların zaman aşımına uğraması ise 10 yıl gibi bir süre geçmesi gerekmektedir.

Kara Listeden Silinmek

Kara listeye girmemek için bankalar kredi taksiti ödemesi olanlara zaman fırsatı vermekte ve yardımcı olmaya çalışmaktadır. Aslında bankalar kendilerinden kredi çeken kişilerin kara listeye düşmesini istemezler ve bunun için de öncesinde kredi yapılandırmasına veya borcu taksitlendirmeye giderler. Ancak yine de ödemesi gecikmiş veya uzun süre yapılamamış kredi sahipleri, kara listeye alınmak durumunda kalmışlardır. Kara listeden nasıl silinirim? Kara listeden silinmek konusunda da kişinin borçlarını tamamen kapaması gerekmektedir. Borçlarını kapaması halinde ilgili bankanın genel merkezine bir dilekçe yazmalı ve adının kara listeden silinmesini beyan etmelidir. Genel merkezin karar vermesi halinde kişinin adı kara listeden kaldırılabilmekte ve kişi bankada tekrar işlem yapar hale gelmektedir.

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim? Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim? sorusu, kredi notu olmadığı için başvuruları reddedilen bireyler tarafından son yıllarda çokça dile getiriliyor. Kredi notunuz 0 ise aktif olarak kullandığınız ek hesabınız, kredi kartınız ya da ödemeleri devam eden krediniz bulunmuyor demektir. Bununla alakalı çizeceğimiz yol haritası sayesinde kredi notunuz 0 olsa da nasıl kredi çekebileceğiniz hakkında

İlgili İçerik

Kredi Notunda Kara Listede Olmak

Kredi ödemelerinde gecikme olduğunda ne olur diyorsanız gecikme yaşayanlar kara listeye alınabilirler. Birbirini takip eden iki taksiti de geciktirme söz konusu olan kredi ödemede kişiye en az 30 gün gibi bir zaman dilimi sunulmaktadır. Bu 30 günlük zaman diliminde de ödeme yapılamaması durumunda toplam 90 günlük 3 taksitin gecikmesi durumunda ise hala ödeme yapmamış olan kişi kara listeye alınmaktadır. Bu belirtilen yasal süredir. Banka buna ek olarak bir zaman dilimi daha müşterisine tanıyabilir. Ancak bu yasal süreyi bankaların uzatma yetkileri de çok fazla bulunmamaktadır.