• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

KOSGEB Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu Desteği 2021

KOSGEB Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu Desteği 2021

KOSGEB Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu Desteği 2021

 

Kuaför ve güzellik salonu gibi işletmeler genellikle bayan girişimcilerin tercih ettiği bir iştir. Fakat

erkek girişimciler de kosgeb desteklerinden faydalanabilirler. Mesleğin bu alan ise veya bu alanda

ilerlemek isteyen kişiler 18 yaşından büyük 30 yaşından küçük ise girişimcilik destekleri ile KOSGEB

hibesi veya desteği alması mümkündür. Geçmişiniz de eğer bu işi yapmadıysanız fakat bu alana

yönelmek isteyen kişiler için devlet tarafından açılan kurslar bulunmaktadır. Bu kurslara katılım

sağlayarak kendinizi bu alanda geliştirdikten sonra iş planı örneği ile kosgebe başvurarak gerekli

desteği alabilirsiniz. Kuaför, güzellik salonu ve berberler için kosgeb destekleri neler ve ayrıntılarını

aşağıdaki yazımızda detayları mevcuttur.

 

Kuaför Açmak İçin KOSGEB İş Planı Örneği

Kosgeb tarafından destek gören meslekler arasında yer alan kuaför mesleği devlet tarafından hibe verilebilecek listede bulunduğundan dolayı bayan girişimcilerin bir hayli dikkatini çekmektedir. Kuaförlük için düzenlenen kosgeb kursları ile girişimcilik sertifikası alarak kuaför salonu veya güzellik salonu açmak isteyen çok kişi bulunmaktadır.

Kosgeb desteği almak için açmayı düşündüğünüz berber, kuaför veya güzellik salonu fark etmeksizin tam donanımlı ve eksiği olmadan bir iş olanı örneği ne ihtiyacınız olacaktır. Bu konu da size tavsiyemiz ise önceden kosgeb desteğinden faydalanan bir meslektaşınızı bulmak olacaktır. Onların başvuru aşamasında sunmuş olduğu iş planı örneğini inceleyebilir veya onlara danışabilirsiniz.

Kuaför Dükkanı Açmak İçin KOSGEB tarafından sunulan Hibe ve Krediler bulunmaktadır

Berber Açmak İçin KOSGEB Desteği

Berberler için prosedürler kuaför ve güzellik salonu açmak için gerekli prosedürlerden farklı değildir. Erkek kuaförü yani berber olduğunuza dair alacağınız resmi bir belge ile KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede KOSGEB tarafından berberlere sunulan tüm destek ve hibelerden faydalanma hakkınız olacaktır.

KOSGEB tarafından verilecek olan desteklerin bayan veya erkek girişimci olarak bir şartı yoktur. Başvuru aşamasının kolay olduğu eğitimin ise uzaktan veya örgün olarak yapıldığı bir eğitimdir. Eğitim süresi 4 gündür ve 5. Gün sertifikayı almaya hak kazanabilirsiniz. Bu işlemler sonunda toplamda 1 haftada girişimcilik sertifikanızı kazanmış olursunuz.

Berber Dükkanı Açmak İçin KOSGEB tarafından sunulan Hibe ve Krediler bulunmaktadır

Güzellik Salonu Açmak İçin KOSGEB Desteği

KOSGEB’in vermiş olduğu destekler kuaför ve güzellik salonu olduğunda birtakım hizmetler güzellik salonlarında farklılık gösterir. Bu hizmet de bilindiği üzere cilt bakımları, lazer epilasyon, manikür, pedikür, maske v.b konularda hizmet veren girişimcilerin kendi branşında çalıştırdığı personelin eğitimi sistemine dayalı olan konu çeşitliliği vardır.

Güzellik Salonu Açmak İçin KOSGEB tarafından sunulan Hibe ve Krediler bulunmaktadır

KOSGEB Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kosgeb sizlere branşınızda mesleki bir kurs vermemektedir. Bu kurslar genellikle devlet tarafından veya bazen de belediyeler tarafından vatandaşlara verilen kurslardır. Geçerliliği olan özel kurslarda bulunmaktadır. Bu kurs alanlarından verilecek olan kurslara girip başarılı bir şekilde eğitiminizi bitirdiğiniz de sizlere sertifika verilmektedir. Sertifikanızı aldıktan sonra Berber, Bay bayan kuaförü, Güzellik salonu alanında olan iş yeriniz için KOSGEB’e destek başvurusunda bulunabilir ve KOSGEB tarafından gerekli görüldüğü taktir de kosgeb desteğini alabilirsiniz. Bunun içinde önceden belirtmiş olduğumuz Kosgeb Girişimcilik Eğitimi’ni almanız gerekir. Bu eğitimi tamamlayamayan kişiler hiçbir şekilde kosgeb desteklerinden faydalanamazlar. Girişimcilik destekleri için eğitimlere e-devlet kapısı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Uzaktan eğitim ile eğitiminizi tamamladıktan sonra kolay bir şekilde sertifikanızı almaya hak kazanabilirsiniz.

 

KOSGEB Hibesi İle Berber, Kuaför veya Güzellik Salonu Açma

 

Kosgeb hibesi ile dükkan açma imkanınız bulunmaktadır. Hibe programından faydalanmak için girişimcilik ve ileri girişimcilik olarak 2 farklı destek programı bulunmaktadır. İlk olarak açmak istediğiniz iş kolunun kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında olması gereklidir. Açmayı istediğiniz iş eğer kosgeb desteklerinden faydalanan sektörler arasında ise girişimcilik sertifikanız olması da gereklidir.

Kosgeb hibelerinde sektörüne göre alabileceğiniz hibeler değişkenlik göstermektedir. Şu anda kosgeb hibeleri ile iş yeri açmak için yeterli düzeyde veya iş yeri açmak için gerekli olan masrafların çoğunu karşılayacak bir hibedir.

Kendinizi iyi bir girişimci olarak görüyorsanız zaman kaybetmeden kosgeb girişimcilik eğitimlerine başvurmanızı öneririz.

 

KOSGEB Girişimcilik Desteği Şartları Nelerdir ve Başvurusu Nasıl Yapılır

KOSGEB tarafından sunulan hibe, kredi ve kurslar için çok farzla şart aranmamaktadır. Girişimci desteği ile 18 yaşını doldurmuş olmak ve mutlaka T.C vatandaşı olmak gerekir. Hibe programından faydalanmanın şartı ise girişimcilik eğitimine katılmış olup sertifikanızı almış olmanızdır.

Eğitim için gerekli şartları karşılıyor iseniz e-devlet üzerinden Girişimcilik Eğitim için başvuruda bulunabilir ve sertifika kazandıktan sonra KOSGEB resmi web sitesinde paylaşılmış bağlantıyı detaylıca inceleyerek gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Başvuru Formları alanında gerekli olan başvuru evraklarını görebilirsiniz.

 • Girişimcilik alanınızı belirleyin
 • Belirlediğiniz alanda 4 günlük olan eğitimi tamamlayıp sertifika almaya hak kazanın
 • İşletmeyi açmak için gerekli olan yasal prosedürleri yerine getirin.

Yukarıda yazılanları yaptıktan sokra KOSGEB resmi sitesinde e-kobi kaydınızı oluşturunuz. Kaydınız sonrası ilgili konularda olan girişimcilik desteğine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yaptığınız başvuru kosgeb tarafından onaylandığı taktirde en fazla 60.000 TL tutarında geri ödemesiz kosgeb hibesini almaya hak kazanabilirsiniz.