• ALTIN (TL/GR)
  504,08
  % -0,51
 • AMERIKAN DOLARI
  8,4020
  % 0,08
 • € EURO
  10,1950
  % 0,29
 • £ POUND
  11,8668
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  1,3068
  % -0,99
 • РУБ RUBLE
  0,1166
  % 0,21
 • BITCOIN/TL
  343933,626
  % 14,01
 • BIST 100
  1.456,02
  % -0,33

Kosgeb Beyannamesi Doldurma ve Güncelleme

Kosgeb Beyannamesi Doldurma ve Güncelleme

Kosgeb Beyannamesi Doldurma ve Güncelleme

Kosgeb hibe destekleri konusunda sonuç almak isteyenler, farklı projeler ve uygulamalarla birçok çözüm bulacaklar.

13 farklı proje kapsamında Kosgeb beyannamesi doldurma ve hibelerden yararlanma için girişimcilerin işletmelerini öncelikle veritabanına kaydetmesi gerekir. Kosgeb veritabanına kaydolması gereken kobiler beyanname formu doldurma ve güncelleme işlemleri için form örnekleri sunacaktır. Tüm işlemler ücretsiz olarak yapıldığı için bu tür işlemleri sizin adınıza yapacağını söyleyenlere itibar etmemelisiniz. Güncelleme, düzeltme ya da diğer işlemleri yapabileceğiniz beyannamelerle birçok işlemi başarıyla yapabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti almanıza gerek kalmadan, KOSGEB işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bu beyannamede zaten işletme bilgileriniz yer alır. Formu doldurduktan sonra çıktı alabilirsiniz.

 

KOSGEB Beyannamesi Nasıl Doldurulur?

KOSGEB firmanızı daha yakından tanımak istediği için vizyonunuzu kazancınızı ve şirketinizle ilgili bilgilerinizi merak eder. Bu formu doldurarak hem KOSGEB kredilerini hem de banka kredilerini kullanmak istediğinizde bu beyanname işinize yarayacaktır.

KOSGEB beyannamesi için öncelikle veritabanına kayıt olmanız gerekecek. İkinci aşamada ise beyannamenin doldurulması yapılacaktır. Beyanname doldurulduktan sonra yıl bilgisini de seçerek, işletme sahibine dair bilgileri girmelisiniz. Yetkilileri de ekledikten sonra işlemlere devam edebilirsiniz.

 

Faaliyet Konusunu Seçin

İşletmenizin faaliyet konusunu da seçerek kayıt işlemlerinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kobi adres bilgilerini de ekledikten sonra ilk kayıt işlemini devam ettirebilirsiniz. Kayıt sonrası zaten KOSGEB bilgi dökümanı ve beyannamesi çıktısı alabileceğiniz word dökümanına ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz evrakların kaşeli ve ıslak imzalı çıktılarını alarak saklamanız gerekir. İmzasız ve kaşesiz olan evraklar geçersizdir. KOSGEB ilk kayıt işlemi sırasında birçok hata yapılmaktadır. Bunlardan bazılarının da bilinmesi gerekmektedir.

 

Destek Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Genelde KOSGEB kayıtları söz konusu olduğunda birçok hatanın yapılması mümkün olmaktadır. Beyanname doldurma konusunda genelde işletmenin adının girişini yanlış yapan kullanıcılar vardır. Günlük hayatta kullanılan dükkan isimleri şahıs işletmelerinde girildiğinde sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden hem işletmenin adı hem de sektör seçiminin doğru yapılması oldukça önemlidir. Adres ve bu tür bilgilerin hataları söz konusu olduğunda işletme kaydında da sorunlar yaşanabilir.

Eksik veri girişlerinin yapılmaması, adres ve diğer bilgilerin doğru yazılması son derece önemlidir. Bu yüzden nace kodları ve ünvanlar konusunda sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi gerekecektir.

Beyannamenin doldurulmasının ardından ıslak imzalı ve kaşeli olarak teslim edilmesi gerekecektir. KOSGEB hizmet merkezlerine iletilecek olan bu belgeler, şahıs işletmesiyse imza beyannamesi, tüzelse imza sirküleri şeklinde teslim edilmelidir. Oda onayı olan işletmelerde ise kuruluş belgesi ve faaliyet belgelerinin bulunması gerekecektir.

Başvuru sonucu ortalama 6 ay içinde belli olmaktadır. İstenen evraklara ek olarak Bağkur primleri ve gelir vergilerinin bulunması gerekecektir. KOSGEB başvuru süreci konusunda 13 farklı proje hususunda da güncel bu başvuru yönteminin izlenmesi gerekecektir.

 

 

KOSGEB Desteği İle Yapılacak İşler Hangileri hakkında bilgi almak için tıklayınız