• ALTIN (TL/GR)
  553,38
  % 1,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  589916,472
  % -0,77
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kosgeb Hibesi Verilen İşler Listesi  

Kosgeb Hibesi Verilen İşler Listesi  

Kosgeb Hibesi Verilen İşler Listesi  

Kosgeb hibesi verilen işler listesi güncel olarak kurumun internet sitesinde yer almaktadır. Bu işleri güncel olarak takip edebilirsiniz.

Kosgeb hibesi verilen işler listesi  kurumun resmi internet sitesinde yer almaktadır. Nace kodunun yer aldığı birçok listede hangi sektörlerin desteklenmediğini inceleyebilirsiniz. Sermayesi olmayanlar ve iş geliştirme kredileri konusunda sıkıntı yaşayanlar için destek şansı vardır. 60 bin TL’lik iş kurma desteğinin verildiği birçok sektörde kredi almak için iş yeri açma kredileri verilmektedir. Giyim mağazaları ve benzer iş planlarının gerçekleşmesi gerektiğinde 50 bin liralık hibe alabilirsiniz. 100 bin liralık faizsiz kredi desteğinin verilmesi gerektiğinde  geleneksel girişimci ve ileri girişimci olarak birçok kişiye destek verilmektedir. Destek oranlarının arttırılması nedeniyle geri ödemesiz hibe krediler alınabilir.

KOSGEB Hangi İşlere Hibe Verir , Nasıl Faydalanılır?

Online KOSGEB Kursları

 

Hibelerden yararlanmak için öncelikle girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekecektir. Bu yüzden öncelikle kurs kaydınızı tamamlamanız gerekecektir. KOSGEB online girişimcilik eğitimleri ve ileri girişimcilik eğitimleri https://www.kosgeb.gov.tr üzerinden sisteme giriş yaparak başvuruların tamamlanması ve ünitelerin bitirilmesi sonrası eğitimler tamamlanmaktadır. Pandemi nedeniyle başvuru süreci ve koşullarının online hale gelmesi söz konusu olmuştur. Bu nedenle başvuru süreci ve detayları konusunda online kurs katılımının sonrasında  işletmenizi kurarak başvuru yapabilirsiniz.

 

60 Bin Lira Hibe İş Yeri Kredisi

 

İş planı örnekleri konusunda eğitim almanızı sağlayan ve girişiminizi geliştirmenize yardımcı olan birçok işlemde olduğu gibi bu işlemlerde de başarılı sonuçların alınması mümkün olacaktır. Hibe verilen sektörler arasında bulunan ve devletten geri ödeme alınan işiniz için kısa sürede destek alabilirsiniz. Ancak önce işletmenizi kurmanız ve masrafları da  faturalandırılıp eklemeniz gerekecektir. Bilgi almak ve iletişim kurmak için kurumun resmin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kosgeb 60 bin hibe desteğinin yanında geri ödemeli krediler de verilmektedir. Bu kredilerin miktarı ve şartlarını belirleyerek başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken geri ödeme süreci ve diğer detayları inceleyerek, kobi beyannamesiyle birlikte bankaya ya da kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. İş yeriniz için çok sayıda desteği olan bu kredilerle memnun kalacağınız sonuçlar alabilirsiniz.

 

Hibe Almanın En Önemli Şartları

Başvuru için kursa katıldıktan sonra, işletmenizi kurun. Projenizi KOSGEB kuruluna sunarak kabul ettirdiğinizde başarıyla sonuçlanacak olan desteğinizi alabilirsiniz. Hibe ödemelerinin ödenmesi 6 ayı bulabilir. Bu yüzden genelde tercih edeceğiniz hibe kredileri ya da KOSGEB destekleri konusunda sabırlı olmanız ve bekleme sürecini doğru bir şekilde organize etmeniz gerekecektir.

Başvuruların sonuçlanmasının ardından hibe desteğini alabilmeniz için gereken evrak süreçlerini de tamamlamanız gerekecektir. Bu şekilde kullanacağınız destekler ve krediler için tüm malzemeleri eksiksiz olarak kullanmanız gerekmektedir. Başvuru koşulları ve ödemeler konusunda bilgi almak için kişisel KOSGEB danışmanınızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Süreç hakkında mail ve telefonla bilgilendirme yapılmaktadır.