• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  746221,518
  % 0,98
 • BIST 100
  %

KOSGEB İle Restoran Açma Kredisi ve İş Planı Örneği

KOSGEB İle Restoran Açma Kredisi ve İş Planı Örneği

KOSGEB İle Restoran Açma Kredisi ve İş Planı Örneği

Dünya da ve Ülkemiz de devamlılığı olan iş kollarından biri restoran işletmeciliğidir. Gıda sektörü içerisinde bulunan restoran işletmeciliği ile doğru yer ve kaliteli bir hizmet ile sürekliliğinizi sağlar ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Restorant açmak isteyen kişiler devlet destekli hibe ler ile hayallerine kavuşmaktadır. Devletin sizlere sağladığı hibe desteği ile Restoran açmak ile ilgili tüm bilgileri size bu yazımızda belirteceğiz.  Ayrıcaişinizi kolaylaştıracağını düşündüğümüz Restoran açma için kosgeb kredisi iş planını da paylaşacağız.

KOSGEB destekleri ile Yiyecek Sektörü

Yöresel Yemek, Lokanta ve Restoran Açmak İçin KOSGEB Kredi ve Destekleri

Yöresel yemek , lokanta ve restoran açmak isteyen kişiler bu konuda çok kolay bir şekilde kosgeb desteğinden faydalanabilirler. Yazımızın başın da belirttiğimiz üzere gıda sektörü piyasa da hiç ölmeyen sektör olarak bilindiğinden dolayı KOSGEB gıda sektöründe hizmet vermek isteyen kişilere KOSGEB Hibe ve Kredi si sunmaktadır. Sermayesiz restoran hibesi alabilir veya KOSGEB anlaşmalı bankalar ile işinizi projelendirmeniz ve onay almanız halinde faizsiz kosgeb kredisi alabilirsiniz.

Ev Yemeği Üzerine Restoran Açmak İsteyen Bayan Girişimcilerin Destek oranı yüksektir.

Özellikle bayanların tercih ettiği iş kolu olan restoran işletmeciliğinde detaylı ve güzel bir projelendirme ile 150.000 TL ye varan desteklerden faydalanabilirsiniz. 2021 yılı öncesinde girişimcilik desteği adından kullandırılan bu destekler 2021 itibariyle girişimciliği geliştirme destek programı olarak adlandırılmakta verilen destekler yapılan düzenlemeler ile geleneksel girişimcilere 60.000 TL , ileri girişimcilere ise 370.000 TL olacak şekilde düzenlenmiştir.

 • KOSGEB Geleneksel Girişimci Destek Programı ile kuruluş, performans ve sertifika desteği olarak 65.000 TL ye kadar
 • KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı ise sizlere 370.000 TL yi bulabilecek destekler verebilmektedir. Bu destek programı içerisinde kuruluş, ürün, teçhizat, danışmanlık, performans ve sertifika giderleri bulunmaktadır. %75 oranlarında destek verilmektedir.
Kosgeb Kredisi İle Lokanta Açan İş Yeri Sahibi

Restoran Kredisi Veren Bankalar

Sermayeniz yok ve banka kredisi kullanarak bu işe başlayabilirsiniz. Bunun için bankaya işletme evraklarınızı vermeniz ve Kobi Kredisi ne başvurmanız gerekecektir. Bankalar dan kredi almak isteyen girişimcilerin iş yerlerini açmış olması şarttır. Fakat kredi geçmişi ve siciliniz temiz ise iş yerini açmamış ve açacak maddi olanağınız yok ise ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak işletmenizi kurabilirsiniz. Restoran açmak için en uygun kredi veren bankalar ile ilgili yazımızdan kredi detaylarını öğrenebilirsiniz. Kredi çekmek istiyorum fakat Faizsiz Kredi talebiniz var ise Faizsiz kredi veren bankalara başvurabilirsiniz.

KOSGEB den Faydalanma Şartları

Restoran işletmeleri için KOSGEB destekleri mevcuttur. Fakat faydalanmak için  restoran kosgeb desteği şartları mevcuttur. Bu şartları yerine getirmeniz taktirde hali hazırda restoran desteklerinden veya ileri tarihli restoran desteklerinden faydalanabilirsiniz. Gerekli şartlar şu şekildedir ;

 • Kurduğunuz işletme KOSGEB başvurusundan en az 1 yıl önce kurulmuş olması
 • Geçmiş dönemlerde KOSGEB desteği almamış olmanız gerekmektedir.
Restoran KOSGEB Kredisi Başvuruları

Restoran KOSGEB Hibe ve Kredisi Hesaplama

İşletmesini yapacağınız restoranın ihtiyaçları doğrultusunda ve şartları yerine getirdiğiniz taktirde kosgeb hibeleri veya kredilerinden faydalanabilirsiniz. Fakat burada ki ince bir ayrıntıyı belirtelim. İşletmeler kosgeb kredisine başvurmadan önce ihtiyacı olan kredi miktarını iyi hesaplamamaları olmuştur. KOSGEB kredi hesaplama yapmanız için ihtiyacınız olan tüm ihtiyaçlarınızı tek tek tespit edip ona göre başvurmanızı öneririz. Kosgeb hibesinden veya kredisinden faydalanmadan önce ;

 • Masa Sandalye Masrafları
 • Soğutma sistemleri
 • Buz Dolapları
 • Endüstriyel Mutfak Malzemeleri
 • Yemek sunum malzemeleri ve yardımcı ekipmanları

Gibi eksik ve ihtiyaçlarınızı mutlaka iyice bir planlayın.

Restoran Açmak İçin KOSGEB Kredisi ve İş Planı Örneği

Sektöre sıfırdan başlamayan isteyen girişimciler için boş bir iş planı ile işinizi projelendirebilir ve Restoranınızı açabilirsiniz. KOSGEB  anlaşmalı bankalar ile projeniz değerlendirilip onaylandıktan sonra banka hesabınızı yatırılacaktır.

Lokanta İçin KOSGEB İş Planı Örneği

Boş İş Planı İNDİRİN