• ALTIN (TL/GR)
  553,38
  % 1,55
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  589950,594
  % -0,92
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Kosgeb Kurs Tarihleri ve Başvuru Adresleri 

Kosgeb Kurs Tarihleri ve Başvuru Adresleri 

Kosgeb Kurs Tarihleri ve Başvuru Adresleri 

Kosgeb kurs tarihleri ve başvuru adresleri konusu birçok kişinin merak ettiği girişimcilik başlangıçlarından biridir.

Girişimciliğin ilk aşaması olarak görülmeye başlanan  Kosgeb kurs tarihleri ve başvuru adresleri son derece önemlidir. Çünkü bu eğitime katılanlar, kolaylıkla hibe ve teşviklerden yararlanabilir. Memnun kalacağınız birçok başvuru sürecini planlamak istediğinizde Kosgeb başvurusu yapabilirsiniz.

Girişimcilik kursu, başvuru sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Hibe ve teşviklerden yararlanmak istediğinizde kurslara katılarak katılım belgenizi almanız gerekmektedir. Bunun için her yıl belirli tarihler ve koşullarda girişimcilik eğitimleri verilmektedir. Girişimcileri desteklemek isteyenler için önemli olan bu eğitimlerde başarılı olmak ve işletme kurulurken kurulum desteği almak için hemen siz de harekete geçebilirsiniz.

Başvuru tarihleri ve adresleri İŞKUR üzerinden açıklandığı gibi kurumun kendi internet sitesinden de açıklanmaktadır. Özellikle yeni işletme kuracak olanlar için başvurulan bu eğitimlerin süresi sonunda adaylara belge verilmektedir. Artık online eğitime geçildiği için sürekli eğitim almanız ve internetin olduğu her yerden giriş yapmanız mümkün olacaktır.

KOSGEB Kursları ve Kurs Tarihleri

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri, 2021 yılında uzaktan eğitimle verilmeye başlamıştır. Pandemi salgını nedeniyle bu şekilde verilmeye başlanan eğitimler, online başvuru yaparak e-devlet şifreleriyle başvurularını yapabiliyor.

 

KOSGEB girişimcilik eğitimleri işletme kurmak isteyenler için son derece önemlidir. Bu yüzden hem işletme kurmak hem de iş fikrini test etmek için bu eğitimlerin önemi büyüktür. Farklı eğitimlerin verildiği özel kurslar ya danışmanlık adı altındaki para tuzağı yerlerden uzak durmak gerekmektedir. Hangi illerde ikamet ederseniz edin, yakın bir yerden eğitim almanız mümkün olmaktadır. Tüm süreç ücretsiz olduğu gibi, teşviklerden yararlanma şansınız da olacağı için karlı çıkabilirsiniz.

 

Online KOSGEB Kursları

Online olarak eğitim almak isteyenler, girişimcilik kurslarına katılabilir. Özellikle pandemi nedeniyle iptal olan eğitimleri ertelemek istemeyenlerin bu kurslara katılmaları uygun olabilir. KOSGEB online girişimcilik eğitimleri ve ileri girişimcilik eğitimleri son derece kolay bir şekilde verilmektedir. İnternet üzerinden verilen eğitimleri tamamlayanların girişimcilik sertifikası almaları da mümkün olmaktadır. İlk modülü tamamlayanların ikinci modülü de almaya hakları bulunmaktadır. https://www.kosgeb.gov.tr üzerinden sisteme giriş yaparak başvuruların tamamlanması ve ünitelerin bitirilmesi sonrası eğitimler tamamlanmaktadır.

 

Kosgeb Eğitimleri Ücretli Mİ?

Hiçbir Kosgeb eğitimi ücretli değildir. Bu konuda sizden ücret talep eden ve ücretle danışmanlık yaptığını iddia edenlere asla itimat etmemelisiniz. Çünkü eğitimler ücretli değildir. Birçok eğitimin başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Kosgeb sisteminde farklı ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan eğitim süreçleri de bulunmaktadır. Eğitimleri tamamlayanlar destek ve hibelerden yararlanma şansına sahip olmaktadır.

Bu süreçlerin başarıyla sonuçlanması girişimcilik eğitiminde doğru çözümleri bulmanızı sağlayacaktır. Kosgeb girişimcilik eğitimi konusunda sonuç odaklı bir hizmet almanız gerektiğinde siteye giriş yaparak detaylı ve güncel bilgi edinebilirsiniz.