• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşa Bloke Konulması

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşa Bloke Konulması

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşa Bloke Konulması

Kişi çekmiş olduğu krediyi zamanında ödeyemediği ya da taksitleri çok fazla geciktirerek ödeyemeyeceğini beyan ettiği an kişinin kredi için teminat gösterdikleri işin içine giriyor. Bankalar tarafından maaşlara koyulan bloke müşterinin kredi borcunu ödemek için duyduğu isteksizliği yok etmek ve ayrıca kendisinin uğradığı finansal kaybı önlemek amacıyla yapılıyor. Yalnız sadece maaşa değil diğer gayrimenkul ya da kıymetli evraklara da bloke konulabiliyor. Kredi borcundan dolayı maaşa bloke koyulması işlemin maaşın tamamına yapılmıyor. Aile ve çocuk yardımları olan kısmı müşteri alabiliyor.

 

Maaşa Konulan Blokaj Uygulaması Doğru Mudur?

Kredi veren kurumların maaş hesaplarına koydukları bloke kredi çekme sırasında kredi vadelerinin ödenmesine garanti olarak gösterdikleri maaş hesapları sebepledir. Bankalar bu yola sadece borcun haciz durumuna geldiğinde başvuruyorlar. Kredi borcu ile ilgili yasal takip başlamadan maaşa bloke koyarlarsa illegal bir işlem gerçekleştirmiş olurlar.

Kredi veya Kredi Kartı Borcundan Dolayı Maaşa Haciz Gelir mi?

Maaş Blokesi Nasıl Kalkar? Başka Banka Hesabına Bloke Konulabilir Mi?

Maaşa yapılmış olan bloke eğer kredi ya da kredi kartının borcu ödendiği takdir de hemen kalkıyor. Bankalar maaşa bloke koymalarının sebebi de müşteriyi biraz daha kredi borçlarını ödemek için istekli yapmaktır. Bu durumlarda müşteriler kredi borcunun banka tarafından yapılandırılmasını istemelidir. Böylelikle hem maaş blokesi kalkıyor hem de kredi borcu yasal takip başlattığı için kredi notunuz da düşme olmuyor.

 

Kredi Borcundan Dolayı Kefilin Maaşına Bloke Konulması

Kefil olduğunuzda kefil olduğunuz kişi borçlarını ödemez aksatırsa bu durumda sizin maaş hesabınıza da bloke konulabilir hatta sizden kesinti yapılabilir. Kefil olduğunuz kişinin kredi ödememesi durumunda borç tamamen sizin de borcunuz sayılacağından özellikle maaş aldığınız bankadan birine kefil olmak pekte mantıklı gelmiyor. He şekilde kredinin geç ödenmesi sizi olumsuz etkileyecektir. Kefil olduğunuz kişinin düzenli ödeme yapması gerekmektedir.

* Kredi kaborcunuz var ve ödemeyecekseniz