• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Tamamen Nasıl Kapatılır?

Kredi Kartı Tamamen Nasıl Kapatılır?

Kredi Kartı Tamamen Nasıl Kapatılır?

Kredi Kartı Tamamen Nasıl Kapatılır? Kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaşmış bulunuyor ancak kullanım konusunda sıkıntı çeken bireyler zaman içerisinde kartı tamamen kapatmak isteyebiliyor. Kredi kartının tamamen kapatılması için öncelikle bazı adımların gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kredi Kartı Tamamen Nasıl Kapatılır? Kredi kartı kapattırma işlemi

Kredi Kartı Kapatma 1. Adım

Kredi kartı kapatma işlemi için öncelikli olarak kart üzerindeki borcun tamamen ödenmesi gerekiyor. Kart borcunun ilerleyen günlerdeki taksitler de hesaba katılarak tamamen sıfırlanması en önemli konu olarak biliniyor. Bunun için öncelikle çalıştığınız bankanın en yakın şubesine giderek kart borcunuzun tamamını öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra borcun tamamını nakit olarak ödeme imkanı varsa ödemeniz eğer borcu tek seferde ödeme imkanınız yok ise bunu bankaya belirtmeniz gerekiyor. Banka, borcunuzun ödenmesi konusunda bazı taksitlendirme seçeneklerini size mutlaka sunacaktır. Gelir durumunuza göre uygun bir taksitlendirme yaptıktan sonra borcunuzun tamamen bitirilmesi gerekiyor.

 

Kredi Kartı Kapatma 2. Adım

Borç tamamen sıfırlandıktan sonra bankaya kredi kartınızı tamamen kapatmak istediğinize dair bir başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir telefonda talebinizi bildirebilirsiniz. Ancak bu konuda banka size kartı kapatmamak için çeşitli önerilerde bulunabilir. Böyle durumlar söz konusu olacağından direk olarak banka şubesine giderek bir yazılı dilekçe vermelisiniz. Kartınızın tamamen kapanmasını istediğiniz yazılı dilekçeyi müşteri temsilcisine ileterek talebinizi aynı zamanda dile getirebilirsiniz.7 gün içerisinde kartınız tamamen kapanacaktır. Ancak 7 gün sonunda kartın kapanıp kapanmadığı konusundaki takibi mutlaka sürdürmelisiniz.

* Kredi kartı borcu dondurma ve taksitlendirme nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız okuyunuz.