• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Kartında Hesap Numarası Yazar Mı?

Kredi Kartında Hesap Numarası Yazar Mı?

Kredi Kartında Hesap Numarası Yazar Mı?
Ülkemiz genelinde finans sektörü içerisinde yer alan birçok bankanın müşterilerine kullandırmış olduğu ürünler arasında her zaman ilk sırada kredi kartları gelmektedir. Günlük alışverişlerde ödeme kolaylığı, acil nakit avans ihtiyacında nakit desteği ve aylık faturaların düzenli olarak ödenebilmesine olanak sağlayan bankacılık ürünleridir. Banka müşterileri bu ürünleri bankalardan talep etmelerinden kısa bir süre sonra bankanın onay vermesi ile birlikte müşterinin kendisine manyetik kart olarak gönderir. Banka müşterisi kendisine gönderilen manyetik kart üzerinden tüm işlemlerini gerçekleştirebilir. Her bankanın kendine has kredi kartı olduğu gibi bu ürünlerinden birbirinde farklı olduğunu söylemek gerekir. Özellikle kart üzerinde bulunan numara ve bilgilendirme yazılarında birçok farklılık bulunmaktadır.

Her banka kredi kartı üzerinde farklı bilgiler gösterebilmektedir
Kredi kartları üzerinden bulunan bilgilendirme yazı ve rakamlarına bakıldığında birçok müşterinin merak ettiği en önemli husus ise karta ait kredi kartında hesap numarası yazar mı, sorusunun cevap bulmasıdır. Müşteri için hesap numarasına ulaşmak son derece zor ve zahmetli bir iştir ama kredi kartının bağlı bulunduğu hesap numarasının da bilinmesi son derece sakıncalı olduğu için hiçbir kredi kartı üzerinde müşteri numarası yazmaz. Lakin kredi kartı üzerinde paylaşılmayan hesap numarası bilgisi bazı bankalar tarafından vadesiz hesaplara ait olan ATM’ler üzerinde kredi kartının dışında kullanılan bankamatik kartlarında hesap numarası bilgisi paylaşılmaktadır.
Ülkemizin en büyük sermayesine sahip olan İş Bankası müşteri memnuniyeti noktasında tüm bankamatik kartlarında kişiye özel müşteri numarasını paylaşmaktadır.