• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları Kredi kartı, normal şartlar altında hesabınızdan vadeli ödeme ile hesabınıza alışveriş yapabileceğiniz para benzeri bir araçtır.

Kredi kartı kabul etmeyen yerlerde alışveriş yaparken veya farklı ihtiyaçlarımıza göre kredi kartlarını nakde çevirecek yöntemlere ihtiyaç duyabiliriz. Kredi kartları ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır ve özellikle ülkemiz düşünüldüğünde milyonlarla ifade edilmektedir. Aslında bankalar da bu tür bir hizmet sunduğundan, kredi kartımızı ATM aracılığıyla nakde çevirmek mümkün. Bu işleme bankalar arasında Nakit Avans denir ve hemen hemen tüm bankalar bu hizmeti tüm kredi kartları için sunmaktadır. Elbette bu özelliğin kartta aktif olması gerekiyor.

Kredi Kartı Limit Artışı Nasıl Olur hakkında bilgi için tıklayınız.

Kredi kartı tahsilat yöntemleri;

ATM’den para çekme yöntemi

Kredi kartı nakit avans

Kredi kartı ücretlerinde nakit avans

Kartın nakit alıma dönüştürülmesi

Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek toplam kredi kartı limitinizi nakde çevirebilirsiniz. Taksitli nakit avans çekerseniz işlem ücretleri yükselir ve faiz uygulaması devreye girer. Bankanızın güncel faiz oranlarını müşteri hizmetlerinden veya web sitelerinden kontrol edebilirsiniz.

kredi kartini nakite cevirme

Kredi kartını nakite çevirmek için neler yapılır

Kredi Kartına İade (Nakit Avans)

Nakit avans, bankaların sunduğu harika özelliklerden biridir. Kredi kartı limitiniz dahilinde nakit ihtiyacınızı dilediğiniz ATM’den karşılayabilirsiniz. 2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren yürürlükte olan yasaya göre bankaların kredi kartlarından nakit çekerken uygulayabilecekleri maksimum faiz oranı %1,4 olarak belirlendi. Yani banka gözetmeksizin uygulanabilecek en yüksek faiz oranı %1,4 olduğu için bankalar buna uymaktadır.

İnternetten Kredi Kartı Tahsilatı

Kredi kartınızı web siteleri üzerinden de nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için tek yapmanız gereken sitede bir hesap oluşturmak. Bazı güvenli ticari web sitelerine (saahbinden.com gibi) ilan verebilir ve bunları GeT sistemi ile kendiniz satın alabilirsiniz. GeT sistemi ile satın aldığınız ürünlerin ödemeleri firmalar tarafından banka hesabınıza yatırılır ve kartınız nakde çevrilir.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? hakkında bilgi için tıklayınız.

Çevrimiçi Kart Koleksiyonu

Öncelikle güvenli bir e-ticaret (GeT) sistemine sahip bir web sitesine kayıt olalım.

Kayıt olduktan sonra fiyatı yüksek bir ürünün fotoğraflarını bulalım ve ilana girelim.

İlanın onaylanması için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olalım.

İhtiyacınız olan miktarda ürün seçmeye özen gösterelim

Ardından reklam onaylandıktan sonra ürünü sizin veya aile üyenizin açacağı farklı bir hesapla satın alın.

Güvenli e-ticaret sistemine sahip sitelerden bazıları;

sahibinden.com

GittiGidiyor.com

N11.com (şirket olmak için gerekli)

Kredi Kartını Taksitli Nakit Avans İle Nakde Çevirme

Nakit avans yönteminin yanı sıra taksitli nakit avans yöntemi de en çok tercih edilenler arasındadır. Kredi kartınızdan çekeceğiniz tutarı taksitli olarak iade etmek istiyorsanız bu yöntemi seçmelisiniz. Aksi takdirde nakit avans çekmeniz durumunda tutarın tamamını veya asgari tutarını bir sonraki son ödeme tarihinde ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartlarını Kuyumcu Parasına Çevirmek

Bazı kuyumcular da bu hizmetleri sağlayabilir. Kuyumcular bu işi yapmasalar bile kredi kartı ile taksitli altın alıp sonra bu altını bozdurabilirsiniz. Yüksek altın fiyatları ile nakit ihtiyacınızı ciddi anlamda karşılamanız mümkün. Ancak dikkatli olmalı ve zarar vermeyeceğiniz altın türlerini seçmelisiniz. En çok kullanıcıya sahiptir.

Kartınız İle Tanıdıklarınız İçin Alışveriş Yapabilirsiniz!

Diğer bir yöntem ise herkesin en sevdiği yöntemlerden biridir. Eşiniz, arkadaşlarınız ve ailenizin yapacağı ödemeleri onlar yerine kendi kredi kartınızla yapabilir, ardından nakit olarak alabilirsiniz. Bu tür işlemlerde tutarlar yeterli değilse yukarıda belirtilen nakit avans veya altın alım yöntemlerinden herhangi birinin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Tüm bunların yerine bu işi meslek edinen ve yasa dışı işlemlerde bulunanlardan uzak durmalısınız.