• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kredi Skoru Nasıl Öğrenilir?

Kredi Skoru Nasıl Öğrenilir?

Kredi Skoru Nasıl Öğrenilir?

Banka müşterileri veya kredi çekmek için talepte bulunacak kişiler öncesinde, kredi skorlarını yani genel olarak bildiğimiz kredi notlarını öğrenmek isteyebilirler. Bunun için ücretli ve ücretsiz yollar mevcuttur. Findeks aracılığı ile kredi notu öğrenmek ücretli bir yöntemdir. Ancak bankalar aracılığı ile de kredi notunu öğrenmek mümkündür. Kredi notu 5 başlık baz alınarak incelenir ve bu 5 başlığın temel ortalaması yordamıyla kullanıcılara kredi notu hesaplamada yardımcı olunur.

Findeks Aracılığı ile Kredi Skoru Öğrenme

Findeks, kişilerin kredi notlarını belirli bir ücret karşılığında öğrenmelerine yardımcı olan Kredi Kayır Bürosuna ait bir marka olarak niteliğini sürdürmektedir. Findeks’in müşterilerinde bu işlem için alacağı temel ücret 7 TL’dir. Bu işlem için;

Bilgisayarımızın arama motoruna Findeks yazarak, siteye giriş yapıp ardından buraya üye olmamız gerekmektedir.

Kredi Skorumu Nasıl Öğrenirim

İstenilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurularak işlem tamamlanır ve kredi notu öğrenmek için ücret bilgileri istenir.

Findeks kredi konusunda risk raporu, not danışmanlığı, izlem eve takip işlemlerini de daha farklı ücret tarifeleriyle yapmaktadır ve müşterilerine olan hizmetini sürdürmektedir.

Banka Aracılığı ile Kredi Skoru Öğrenme

Kredi bankaların temel işlevlerinden biri olduğu için, bankaların neredeyse tümü bu konuda hizmet vermektedir ve kimi zaman müşterilerine bu skorlar neticesinde kredi verip vermemeye veya kredinin faizini düşürüp arttırmaya karar vermektedirler.

Bunun için iki temel yöntem vardır;

Banka Şubesine Giderek Kredi Skoru Öğrenme

Kredi çekmek istediğiniz bankaya gittiğinizde orada gişe numarası alarak veya bazı bankalarda almayarak, satış danışmanı, müşteri temsilcisi vasfındaki personellerden kredi notu hesaplamasını rica edebilir ve bunun için başvuru yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Yardımıyla Kredi Skoru Öğrenme

Günümüzde neredeyse bütün bankalar bir cep telefonu uygulamasına sahiptir. Müşterilerin işlemlerini kolaylaştıran bu durum, kredi skoru öğrenmek içinde olumlu bir sistemdir. Kullanıcı cep uygulamasından bankasının kredi işlemlerine girerek, istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurarak kredi notunu öğrenebilir, hatta belirli miktarlara kadar kredi başvurusunda bile bulunabilir. Bu durum süreci oldukça kolaylaştırmakta ve şubeye gitmeye gerek kalmadan, müşterinin işlemlerini hızlıca cep uygulamasından yapmasını sağlamaktadır.

 

* Kredi skorum 0 ve nasıl kredi çekebilirim diyorsanız  makalemizi okuyabilirsiniz.