• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  526394,558
  % -2,93
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Kredi Kartı

Kuveyt Türk Kredi Kartı

Kuveyt Türk Kredi Kartı

Kuveyt Türk, Türkiye’nin en büyük katılım bankalarından biridir. Kurulduğu ilk günde bu yana, islami yollarla müşterilere hizmet vermiş ve tüm müşterilerine islami açıdan uygun bir bankacılık hizmeti sunmuştur. Kuveyt Türk katılım bankasında hesap açtırmak ve Kuveyt Türk kredi kartı almak için yapmanız gereken işlemler çok basit ve zaman almıyor. Üstelik Kuveyt Türk kredi kartlarından herhangi bir faiz almıyor.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusunu şubelerden yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Yapma

Kuveyt Türk kredi kartı sistemi biraz farklıdır. Nakit kart adı verilen bir sistemle çalışılmaktadır. Kuveyt Türk bankasından alacağınız kart, nakit özellikli ve hesabınızdaki para bittiğinde kredili bir şekilde devreye girmektedir. Yani hesabınızda hiç para olmadığını varsayalım, kart başvurusu yaptınız ve onaylandı, 1000 lira eksi limit aldınız. Bu durumda, Kuveyt Türk sağlam nakit kart kullanarak, hesabınızdaki bakiye bitse dahi, eksi 1000 liraya düşebilen bir sistem sağlar.

 

Kuveyt Türk sağlam kart sisteminde faiz yoktur, fakat kar payı sistemi vardır. Sağlam kart ile yaptığınız borçları bir ay içerisinde öderseniz, kar payı ödemesi yapmazsınız. Fakat bir ay içinde ödemez ve taksit yaparsanız, yani kredi kullanırsanız aylık %1,89 oranında kar payı ödersiniz.

 

Kuveyt Türk Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Kuveyt Türk kart limiti tamamen maddi durumunuza, gelirinize ve hesap bakiyenize göre belirleniyor. Kimilerine -1000 lira limit verilirken, kimilerine -20 bin lira limit verilebilir. Yani tamamen kişiye özel bir durumdur.

 

Kuveyt Türk Kredi Kartı Şifre Alma

Kuveyt Türk kredi kartınız için şifre almak çok kolay. Hemen en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine uğrayın, kart şifresi almak istediğinizi belirtin ve hemen alın.

 

Şubeden Kart Şifresi Alma

Şubeden kart şifresi almak çok kolay. En yakın Kuveyt Türk şubesine uğrayarak kart şifrenizi alabilirsiniz. Şubeye kimliğinizle beraber gitmeyi unutmayın.

 

Telefon Bankacılığı Üzerinden Kart Şifresi Alma

Kuveyt Türk, telefon bankacılığı sistemini kullanarak da şifre alabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz telefon numarasını arayın ve hemen telefon bankacılığı sistemi ile kart şifrenizi alın.

444 0 123

 

Kuveyt Türk Kredi Kartı Erteleme

Kuveyt Türk kredi kartı erteleme işlemi yalnızca şube üzerinden yapılmaktadır. Erteleme işlemi 3-6-9-12 ay taksitler halinde yapılır. Erteleme işlemi için sizden kâr payı talep edilir. Aylık %1,89 oranla borçlarınızı rahatlıkla erteleyebilirsiniz.

 

Kuveyt Türk Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kullandığınız Kuveyt Türk kartını iptal etmek için, banka şubelerine uğramanız ya da doğrudan banka ile telefon bankacılığı üzerinden iletişime geçmeniz gerekir.  Kuracağınız iletişim doğrultusunda, kredi kartınızı rahatlıkla iptal edebilirsiniz. Kart iptali için herhangi bir ücret alınmamakla birlikte, mevcut borcunuz varsa kart iptal işlemi gerçekleştirilmez.

 

Kuveyt Türk Kredi Kartı Faiz Oranları

Kuveyt Türk sağlam kart faiz oranları, diğer kredi kartları gibi her işlemde farklı değil tek tiptir. Sağlam kart ile vadesiz hesabınız eksiye düştüğünde harcadığınız paralar, aylık %1,89 oranında kar payı ile taksitlendirilebiliyor. Fakat kart ile yaptığınız harcamaları taksitlendirerek ödemek istiyorsanız, bu işlemi harcama yaptıktan sonra bankaya bildirmeniz gerekir.

 

Kuveyt Türk Nakit Çekim Faiz Oranı

Kuveyt Türk sağlam kart ile peşin alışveriş yapabilirsiniz. Borcunuzu dönem içerisinde ödemeniz halinde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Fakat taksitlendirdiğiniz ay başına %1,89 oranında kar payı ödersiniz.

 

Kuveyt Türk Asgari Ödeme Ne Kadar?

Kuveyt Türk kredi kartında asgari ödeme oranı %100’dür. Harcadığınız tüm parayı dönem içerisinde bankaya geri ödemeniz gerekir. Borcunuzu bankada bekletemediğinizden dolayı, ay sonunda ödeme yapamayacak duruma gelirseniz borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Yapacağınız taksitlendirme işlemi sayesinde borcunuzu uzun dönemlik vadede ödersiniz. Bu işlem için ay başına %1,89 kâr payı tahsil edilir.

 

Bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki Sağlam kart kullanarak bu ay 3000 lira eksi bakiye yaptınız. Bu durumda herhangi bir şey ödememek için, son ödeme tarihinde 3000 lirayı tamamen ödemeniz gerekir. Eğer ödemezseniz hesap bakiyenizden para otomatik olarak çekilir ve ödeme yaparsınız. Hesap bakiyenizde para yoksa, gecikme cezası ve komisyon ücreti ödersiniz. Bunlara ek olarak, tüm bu cezalardan, taksitlendirme işlemi ile kurtulabilirsiniz. Kart borcunuzu, hesap kesim tarihi gelmeden taksitlendirirseniz herhangi bir ceza ödemezsiniz.

 

Katılım bankacılığı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Güncel Ekonomi Haberleri