• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Maaş Bordrosu Nereden Alınır?

Maaş Bordrosu Nereden Alınır?

Maaş Bordrosu Nereden Alınır?

Maaş bordrosunun alınması için bir kuruma gidilebileceği gibi, elektronik ortamdan dosyaları çıkartabileceğiniz ortamdan da alabilirsiniz. Maaş bordrosu nereden alınır? Elektronik bordro çıktısının alınması için, “Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü” web sitesine giriş yapılmalıdır. Sayfaya girildikten sonra “e-Bordro” bölümünden bilgilerinizi girerek maaş bordrosunu birkaç saniye içerisinde çıkarabilirsiniz.

 

Elektronik devlet kapısı olarak bilinen e-Devlet sistemi yerine, MBMGM web sitesine giriş yapılarak bordro bilgilerine ulaşılması mümkün oluyor. e-Devlet sistemi aracılığıyla belgeyi çıkarma işleminin gerçekleştirilmesi için iki bilginizin girilmesi gerekiyor. T.C. Kimlik Numarası ve e- Devlet şifrenizle birlikte maaş bordrosu almak için elektronik devlet kapısına ulaşabilirsiniz.

 

E- Devlet Üzerinden Maaş Bordrosu Sorgulama

E-devlet maaş bordrosu sorgulama ekranı

Maaş Bordrosu Nereden Nasıl Alınır

 • Maaş bordrosu sorgulamasının yapılabilmesi için, elektronik devlet kapısının web sitesine giriş yapılması gerekir.
 • E- Devlete girildikten sonra ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasının ve e- Devlet şifresinin, talep edilen bölüme yazılması şarttır.
 • Maliye Bakanlığı tarafından kayıtlara geçirilen tüm evrakların bu sistem üzerinden indirilmesi mümkün oluyor.
 • “Elektronik Hizmetler” bölümüne giriş yapıldıktan sonra, maaş bordrosunun sorgulanması için arama yapılması gerekiyor.
 • Maaş bordrosunun sorgulanabilmesi için özellikle e- devlet sistemi üzerinde “Maliye” kamu bölümünde aramanın yapılması gerekiyor.
 • E- Bordro seçeneğine tıklandıktan sonra, bu kısımda çalışanla ilgili belirlenen bordro bilgilerine ulaşılması, “Yazdır” kısmından ise bu evrakların yazdırılması sağlanıyor.

https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama Bu sayfadan sorgulama yapabilirsiniz.

Maaş bordrosunun sorgulaması yapılması için, resmi kurumlar tarafından sizin bilgilerinizle detaylara ulaşılması mümkün oluyor. Bu işlemlerin yanı sıra, eğer sorgulamak veya belgeleri yazdırmak isterseniz, yukarıda yer alan maddelere uygun şekilde arama yapmanız halinde evrak yazdırılabiliyor.

 

Resmi evrak olarak tanımlanması, bankalar tarafından da kabul görmesi, Maliye Bakanlığı veya e- Devlet sitesinden çıkarılması halinde yeterli oluyor. Maliyenin sitesinden farklı dönemler için belirlenen bordrolar için sorgulama yapılabileceği gibi, an itibariyle adınıza tanımlanmış olan maaş bordrosunu çıkararak resmi kurumlara kayıtlı evrak olarak da sunabilirsiniz.

 

İşçi Maaş Bordrosu Sorgulama

Maaşın detaylandırılması, resmi kurumlara kesin kanıt niteliğinde sunulabilmesi için resmi evraklara ihtiyaç duyuluyor. Maaş bordrosu nereden alınır ? Kamu veya özel kurumlar tarafından talep edilebilen bu belgeyle ilgili olarak yapılacak çıkarma işlemleri için de Maliye sitesi veya e- devlet sitesi kullanılabiliyor. İki sitede de aynı evrak bulunduğu için, maaş bordrosuna şahsi bilgilerin sitelere girilmesi halinde ulaşılması mümkün oluyor.

 

Maaş sorgusu yapılması için, Maliye Bakanlığı tarafından açılan web sitesinde yer alan e- bordro giriş formundaki dört bilginin girilmesi gerekiyor. Çalışanlar tarafından maaş bordrosunun sorgulanabilmesi ve elektronik ortamdan alınabilmesi için “T.C. kimlik numarası, Memuriyet sicil numarası, emekli sicil numarası, ay” bilgisini girmeniz gerekiyor. Online ortamdan maaş bordrosu çıktısı alınması için, bordronun yer aldığı maliyenin sitesinden yazdırma işleminin yapılması sağlanıyor.

Maaş Bordrosu Nereden Alınır

Ekonomi ile ilgili tüm bilgileri bilgi bankasında bulabilirsiniz.