• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Midye Satarak Para Kazanmak

Midye Satarak Para Kazanmak

Midye Satarak Para Kazanmak

Midye, kokoreç gibi gıdalar, özellikle lüks tüketiciler için çok daha dikkat çekici gıdalar arasında yer alıyor ve haliyle satıcıların rakamsal olarak elde ettiği gelirler de çok daha yüksek rakamlara tekabül ediyor ve sokakta midye satmak fikri de çok sayıda yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu işi bir dükkan açarak yapmak da aslında gayet kaliteli bir fikir ancak yapacağınız masraf her geçen gün biraz daha artacak ve kenarda sermayenizin olmaması durumunda kazanacaklarınız sizi kurtarmayacaktır. Hitap edeceğiniz kitle hakkında fikir sahibi olduğunuzu düşünüyoruz ancak dilerseniz konu hakkında detaylı bilgiler aktaralım ve bu detaylara birlikte göz atalım istiyoruz.

Midye Satarak Para Kazanma Yöntemleri

Midye Satmak İçin Neye İhtiyacınız Var ?

 

Midye tezgahını ikinci el satın alarak bu konuda yarı yarıya kazanç sağlayabilirsiniz. 5.000 ila 10.000 gibi rakamlar karşınıza çıkacaktır ve aslında yapacağınız en büyük masraf budur. Hemen sonrasında midyeyi kendiniz mi yakalayacaksınız yoksa dışarıdan mı temin edeceksiniz sorusunun yanıtını bulmanız gerekiyor. Eğer deniz olan bir memlekette yaşıyorsanız ve geçiminizi profesyonel olarak balıkçılık ile sürdürüyorsanız midyenin hangi bölgede çıktığını biliyor olmanız gerek ve bu sayede kendiniz de midye çıkartabilirsiniz.

 

Bu şekilde bir çalışma şekli belirlediğiniz takdirde masraflarınız inanılmaz bir şekilde azalacaktır ancak midyeyi dışarıdan temin etmek istediğiniz, bu hem masraflarınızı arttıracak, hem de kazancınızı belli oranda düşürecektir. Bu konu dışında bir de baharat ve pilav için ödeme yapıyorsunuz ve tabii ki midyeyi hazırlarken de kaybedeceğiniz vakti göz önünde bulundurmak gerekiyor. Baharat seçimi konusunda karar sizin ancak midyecilerin büyük bir kısmı karabiber dışında farklı bir baharat türünü tercih etmiyor.

 

Midye Satış Alanları Nereleri?

 

Midye tüketicisi az çok bellidir. Aslında insanların büyük bir kısmı bu gıdayı seviyor ancak bir kısmı 10 adet ile yetinmeyi tercih ediyorsa, bir kısmı da tepsi satın almayı tercih ediyor. Sizler daha fazla kazanmak istiyorsanız eğer tepsi satın alan kitleye ulaşmanız gerekiyor ve bu kesim de genellikle bar çıkışları ya da gece kulübü çıkışları oluyor. Alkollü bir geceden sonra midye çok fazla tüketiliyor ve yazımızın başında belirttiğimiz gibi lüks gıdalar arasında yer alması da bundan kaynaklıdır. Alkollü mekanlara tabağı 10 liradan az sayıda midye satmak gibi bir lüksünüz de var, o yüzden satış alanlarınızı bu tür mekanların yoğun olduğu bölgelerden yana belirlediğiniz takdirde sizler de daha doğru bir karar vermiş olacaksınız.

 

Ortalama Fiyatlar:

 

Küçük midye genellikle 25 kuruştan satılıyor ancak bazı yerlerde 50 kuruştan da satışa sunulduğunu görebiliyoruz. Orta boy midyenin 75 kuruş ile 1 lira gibi bir fiyata satıldığını da eklemek gerekiyor. Fiyat belirleme konusunda ortak bir rakam yok. Eğer hazırladığınız midyenin gerçekten lezzetli odluğunu düşünüyorsanız daha yüksek rakamlar ile satışa sunabilirsiniz ve emin olun midyenin hastaları sizi bir şekilde ziyaret edecektir.

 

Hastası olunan gıdalardan bir tanesidir ve en az kokoreç kadar ilgi gördüğünü de belirtmek gerekiyor. Sizler de dilerseniz bu tür bir iş ile yatırımlarınızı farklı bir iş koluna yapabilir ve amatörlük dönemini atlattıktan sonra hatrı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Sokaklarda seyyar bir şekilde satış yapmak her zaman daha avantajlıdır ancak ilerleyen zamanlarda belki bütçelerinize göre dükkan oluşumuna gidebilir bu tür bir çalışma içerisinde de yerinizi alabilirsiniz. Sokakta midye satmak konusu eminim sizlerin de ilgisini çekiyor ve en azından listelerinizin bir kenarında yerini almaya devam ediyor.

 

Midye Satarak Para Kazanma ( Günlük Ne Kadar Kazanıyor )

Ürünlerinin tazeliğini ve satış alanını iyi belirleyen midye satıcısı kazancı tahminleriniz den yüksektir. Merkezi ve iş potansiyeli yüksek alanlarda seyyar midye tezgahı sahibi günlük 1.000 TL ye yakın para kazanmaktadır. Tabi bu rakam her midyeci için geçerli değildir. Ortalama 300-400 TL civarı kazanan midyeciler çoğunluğu oluşturmaktadır. Türkiye ortalamasını düşünürseniz midye satarak ortalama bir kazanç da bir hayli güzel bir kazançtır.

Midye Satarak Para Kazanma

 

 

 

İstiridye Mantarı üretimi yapmak ne kazandırır. İstiridye Mantarı ile para kazanma. Detaylar için tıklayınız