• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • BITCOIN/TL
  526707,242
  % -2,81
 • BIST 100
  %

Odeabank Kredi Kartı

Odeabank Kredi Kartı

Odeabank Kredi Kartı Başvurusu

Odeabank, Türkiye’nin yeni açılan dijital bankacılık girişimlerinden birisidir. Odeabank, ilk kurulduğu günden bu yana, müşterilerine hemen her alanda desteğini asla geri çekmemiş, kredi ve kredi kartı konusunda kolaylık sağlamıştır. Üstelik, dijital bir bankacılık girişimi olması hasebiyle herhangi bir şubesi bulunmamakta, tüm işlemler internet üzerinden çözülmektedir.

OdeaBank Kredi Kartı

Odeabank Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Odeabank kredi kartı başvurusu, internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru işlemini gerçekleştirmek için Odeabank internet sitesine erişim sağlayabilir ve internet sitesi üzerinden online kredi kartı başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması ve hesabınıza kredi kartının ulaşması en geç bir haftayı buluyor. Kredi kartı başvurunuzun onaylandığına dair bilgiyi 1 ya da 2 iş günü içerisinde mesaj olarak alıyorsunuz.

 

Odeabank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Odeabank kredi kartı limiti tamamen değişkendir. Satın almış olduğunuz kartın limiti, aylık gelirinize ve maddi durumunuza göre belirlenir. Hatta kredi kartı kullanma süreniz bile bu konuda önemli bir etken olarak rol oynar. Odeabank kredi kartı limiti aşağıdaki şekilde belirlenmektedir;

 

Aylık Geliriniz

Odeabanka kredi kartı başvurusu yapacaksanız, aylık geliriniz çok önemli bir kıstas olacak. İlk defa kredi kartı aldıysanız, kartınızın limiti aylık gelirinizin en fazla iki katı olacak şekilde belirlenirken, kartı alalı bir yıldan fazla olduysa, aylık gelirinizin dört katı olacak şekilde belirlenebilir.

 

Kredi Notu

Kredi notu iyi olmayan kişiler, genelde aylık gelirlerinin yarısı kadar limiti sahip bir kart kullanır. Not yükseldikçe, kart limiti de yükselmektedir. Ortalama nota sahipseniz, aylık geliriniz kadar limit alırsınız, eğer kartı alalı bir yılı geçtiyse iki katı kadar da alabilirsiniz. İyi notu olan bireyler ise maksimum limitlerde kart kullanabilirler.

 

Odeabank Kredi Kartı Şifre Alma

Odeabank’tan kart şifresi almak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, banka ile iletişime geçmektir. Eğer hala kredi kartı şifreniz verilmediyse, mutlaka banka ile iletişime geçin ve kart şiftrenizi isteyin.

 • Kart şiftesi genelde hemen verilir. Verilmediği durumlarda, online bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapıp, kart şifrenizi hemen alabilirsiniz.
 • Telefon bankacılığı da şifre almak için kullanılan bir yöntemdir.

Odeabank Kredi Kartı Erteleme

Odeabank kredi kartı borçlarınızı rahatlıkla erteleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, Odeabank internet şube veya telefon şubesine erişim sağlamaktır. Odeabank, borçlarınızı 1-2-3 ay ile 12 ay vadelere kadar erteleyebilir. Erteleme işlemi için banka ayrı bir faiz oranı talep etmektedir. Erteleme faiz oranı aşağıda verilmiştir.

 • Erteleme faiz oranı %1,89 ile %2,19 arası değişmektedir.

 

Odeabank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Odeabank kredi kartınızı iptal ettirmek çok kolay. Kart iptalinin sağlanabilmesi için yapmanız gereken şey, Odeabank internet şubesine veya mobil şubeye girerek kart iptalini istemek oluyor. Kart iptalini istediğiniz takdirde kısa sürede kredi kartınız iptal ediliyor. İptal süresi genelde en fazla 5 iş günü oluyor.

Odeabank İletişim Kanalları

Web Site: www.odeabank.com.tr

Telefon Numarası: 444 8 444

 

Odeabank Kredi Kartı Faiz Oranları

Odeabank kredi kartı faiz oranları genelde değişkendir. Yaptığınız her işlem için farklı oranlarda faiz ödemesi yaparsınız. Örneğin geciken borçlar için daha yüksek faiz öderken, alışveriş faiz oranı daha düşüktür. Aşağıda sizler için, odeabank kredi kartı işlemlerinde sizden talep edilecek faiz oranlarını görüntüleyebilirsiniz.

OdeaBank Kredi Kartı Faiz Oranları Ne Kadar?

Alışveriş Faiz Oranı

ODeabank kredi kartınızla yapacağınız alışveriş işlemlerinde ödeyeceğiniz faiz oranıdır. %1,89 olarak tahsil edilir. Biliyorsunuz, kredi kartıyla yaptığınız harcamaları o ayki son ödeme tarihinde ödediğiniz zaman herhangi bir faiz ödemiyorsunuz. Fakat, son ödeme tarihi geçtiği zaman aylık %1,89 faiz ödemek zorunda kalıyorsunuz.

 

Nakit Çekim Faiz Oranı

Nakit çekim faiz oranı, %1,89’tur. Kredi kartınızla yaptığınız tek seferlik, nakit işlemler için alınıyor.

 

Nakit Avans Faiz Oranı

Nakit avans faiz oranı %3,50 artı 0,49 TL’dir. Nakit avans faiz oranı, peşin olarak alınır, yani borcunuzu ödemediğiniz zaman değil parayı çeker çekmez tahsil edilir. Diyelim ki 1000 lira nakit avans aldığınız %3,5 peşin faiz artı 0,50 TL ile toplam 1035,50 TL borcunuz oluşur. Bu borcu geciktirdiğinizde de ekstra %2,19 gecikme faizi alınır.

 

Taksit Faiz Oranı

Kredi kartı ile yapılan taksitli işlemlerde %1,49 ile %2,19 arası faiz talep ediliyor.

 

Odeabank Kredi Kartı Asgari Ödeme Ne Kadar?

Her bankanın kredi kartında olduğu gibi, Odeabank kredi kartında da asgari ödeme sistemi vardır. Asgari ödeme tutarı, Odeabank kredi kartlarından sabit olarak talep edilmektedir. Eğer kredi kartı kullanım süreniz bir yıldan kısaysa, bu durumda %30 asgari ödeme oranına tabii olursunuz. Kredi kartı kullanım süreniz bir yıldan uzunsa, bu durumda %20 asgari ödeme oranına tabii oluyorsunuz.

Asgari ödeme oranı, toplam kart borcunuzun o ay içerisinde ödenmesi gereken kısmını ifade eder. Taksitli işlemler bu ödemenin kapsamı dışındadır. Kredi kartı ile yapılan alışveriş, nakit çekim, nakit avans vs işlemlerde toplam kart borcunun o ay ki son ödeme tarihinde kesin ödenmesi gereken tutarı ifade eder. Diyelim ki kart borcunuz 5 bin lira ve kartı alalı henüz bir yıl olmadı. Bu durumda son ödeme tarihi içerisinde en az 1500 lira ödeme yapmanız gerekir.

OdeaBank Kredi Kartı En Düşük Ödeme Ne Kadar?

Ödeme Yapmazsam?

Son ödeme tarihinde borcunuzu ödemezseniz, asgari ödeme tutarı için %2,19 gecikme faizi, kalan borç için %1,89 akdi faiz tahsil edilir. Asgari ödeme tutarı kadar ödeme yapmayan müşterilerin kredi notları düşer ve kartlarına bloke konulabilir. Bu nedenle minimum asgari tutar kadar ödeme yapmak zorundasınız. Ayrıca kartı yeniden kullanabilmek için de bu ödeme şarttır.

 

Odea Bank Kimin Hakkında fikir edinmek için tıklayınız.

 

Ekonomi Haberleri Okumak için Tıklayınız.