• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Odyometri Teknikeri Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Odyometri Teknikeri Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Odyometri Teknikeri Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Sağlık alanında çalışmak isteyenler için çok önemli bir seçenek olan odyometri teknikeri nasıl olunur, ne iş yapar soruları çok fazla araştırılmaktadır.

odyometri teknikeri nasil olunur

Odyometri teknikeri nasıl olunur? ne iş yapar?

Odyometri teknikeri nasıl olunur, ne iş yapar konusu her geçen gün daha fazla merak edildiği için çok sayıda araştırmalar yapılmaktadır. Sağlık sektörünün popüler mesleklerinden biri haline gelen bu alana talep her geçen gün artmaktadır.

Odyometri Teknikeri Nedir?

Hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde çok önemli bir yere sahip olan odyometri tekniker nediri en fazla merak edilen meslek bölümlerinden biri olmaktadır. İşitme kaybı oluştuğu düşünülen hastalara yapılması gereken testleri yapmak ve işitme cihazı üretimi gibi pek çok alanda çalışan kişilere odyometri teknikeri denilmektedir. Ayrıca bu mesleğe sahip olan kişiler işitme cihazı satışı yapan şirketlerde de görev almaktadır.

Odyometri Teknikeri Ne İş Yapar?

Günümüzün popüler mesleği olan ve gençlerin tercih ettiği sağlık alanında önemli bir yere sahip olan odyometri teknikeri ne iş yapar sorusu çok fazla merak konusu olmaktadır. Bu alanda çalışan kişi uzman doktorun gözetiminde hastalara testler yapmak, yeni işitme cihazlarını üretiminde ve tasarlanmasında çalışmaktadır. Ayrıca hastaların kayıtlarını tutmak, arşivlemek ve kapatmanın yanı sıra işitme tarama programları ile gürültü ölçümlerinde görev almak başlıca görevleri arasında yer almaktadır. Konuşma odyometrisi, saf ses ve immitansmetri testlerini odyometri teknikeri yapmaktadır.

odyometri teknikeri

Odyometri teknikeri hangi işi yapmaktadır?

Odyometri Teknikeri Nasıl Olunur?

Odyometri teknikeri nasıl olunur sorusu tüm meslek dallarında olduğu en fazla araştırılan konuların başında gelmektedir. Bu mesleğe sahip olmak isteyen kişiler üniversitelerin odyometri ön lisans programından mezun olmaları şarttır. Genel olarak odyolog ile odyometri teknikeri çok fazla karıştırılmaktadır. Bu meslekte olan kişiler kulak, burun ve boğaz ihtisasına sahip olan doktorlara teknik olarak destek vermektedirler.

Odyometri Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Odyometri teknikeri maaşı ne kadar sorusunda işe yeni başlayan kişiler yaklaşık olarak 4600 TL maaş alırken meslek derecelerine ve tecrübelerine göre maaş durumunda değişiklikler olmaktadır. Meslekte en yüksek maaş oranı 5100 TL kadar olmaktadır.

* Birbirinden farklı, adını önceden duymadığınız ve enteresan meslekler hakkında bilgi almak için tıklayınız