• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrenciye Kredi veren bankalar hangileri? Öğrenimi devam eden öğrencilerin gündelik hayatlarında bazı zamanlarda nakit ihtiyaçları oluşmaktadır. Bu ihtiyaçlar için finansman arayışına giren öğrencilerin akıllarına ilk başta kredi çekme fikri gelir. Peki Öğrenciye kredi veren bankalar var mıdır? Öğrenciye kredi şartları neler dir? Bu yazımızda finansman eksiğini kredi ile tamamlayacak öğrencilerimize genel bilgileri vereceğiz.

 

Eğitim ve Öğrenimi Devam Eden Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

2021 yılı içerisinde öğrencilere kredi veren bankalar ve bankaların şartları, öğrencinin en yüksek ne kadar kredi çekebileceği ve faiz oranları, öğrenciye kredi kartı veren bankaları sizler için araştırdık.
Şu zamanlarda her bireyin nakit ihtiyacınız artması görünen bir gerçektir. Tabi ki böyle bir durumda öğrencilerin de nakit ihtiyaçları artmakta ve nakit eksiklerini tamamlayamadıkları da bir gerçektir. Öğrenciler nakit ihtiyaçları kredi çekerek tamamlamak için bir ara yıl içerisinde ve en uygun krediyi nereden ve nasıl alırım sorularının cevaplarını aramaktadırlar. Tabi öğrenciye kredi verilir mi? En fazla merak ettikleri konuda budur. Değişen ve gelişen bankacılık sektöründe gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar çok kolay ve hızlı bir şekilde eğer geçmiş kredi notunuz da bir sorun yok ise öğrenciye kredi verebilmektedirler.
Öğrencilere kredi veren bankalar ve aranan şartlar hakkında detaylı bilgileri iletiyoruz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Bankaların Şartları

Genel olarak bankalar çalışan ve maaş bordosu olan kişilere kredi vermektedirler. Fakat yukarı da bahsettiğimiz üzere gelir belgesiz kredi almakta artık çok kolay bir hale geldi. Bankaların müşteri bulma çabası ile kredi notunuz da bir düşük puan durumu yok ise bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankanın sizden aradığı en büyük şart siciliniz temiz olmasıdır. Kredi notunuz yüksek ise genel olarak özel bankalar sizlere ortalama bir limit ile kredi imkanı sunacaktırlar. Öğrenciye genel olarak verilen kredi miktarı en fazla 20.000 TL civarı olduğu bilinmektedir. Fakat bu miktar kredi notunuzu ve bankanın o an ki şartlarına göre azalma ve yükselme gösterebilir.
Öğrenci olduğunuz dan dolayı herhangi bir maaş bordonuz olmayacağı için üst limitlerde kredi kullanamazsınız. Fakat verilecek kredi tutarı bir öğrencinin nakit ihtiyacını karşılayabilecek rakamdır. Sonuç  da bir öğrenciye 100.000 lira ihtiyaç kredisi mantıken lazım olmaz. Bankalar da bunun farkındadır ve sizlere yüksek tutarlarda kredi vermezler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve faiz oranlarını sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası öğrencilere kredi veren bankalardan bir tanesidir. Zİraat bankasından 36 ay vadeli öğrenci kredisi kullanabilirsiniz. Size en yakın Zİraat Bankası şubesine giderek ve sizden istenen evrakları hazırlayıp teslim ettikten sonra uygun göründüğü taktir de krediniz tanımlanmaktadır.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank öğrenci kredisi ile en uygun faizli kredi ve kefilsiz, evraksız kredi imkanı ile öğrenci kredisi kullanabilirsiniz. Banka tarafından çok fazla formalite aranmaz. Kredi notunuz yeterli ise banka başvurusu sonrası sizi fazla üzmeden öğrenci kredisi verilmektedir. 12 ay ile 36 ay arasında ödeme imkanı ve 2.17 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası 2021 yılında da üniversite öğrencilerinin eğitim giderleri ihtiyaçlarında finansman desteğine devam etmektedir. İş bankası eğitim kredisi olarak adlandırılan bu krediye banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru aşamasında öğrenci kayıt belgesi, özel okul ücretini gösteren belge karşılığında eğitim destek kredisi vermektedir. Kredinin faiz oranı 2.19 dur.