• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Ekonominin günden güne kötüye gittiği veya dalgalanmaların yaşandığı ülkemizde her birey artık kendine daha fazla gelir getirebilecek işlere yönelimi artmakta veya hali hazırda bir işte çalışan kişinin ek iş olarak yapabileceğini iş ihtiyacı yükselmiştir. Para kazandıracak 5 iş fikri konumuz da tam da bu arayışta olan bireylerin ihtiyacını karşılayabilecek bir araştırma yazısı oldu. Az sermaye ile para kazanma imkanı sunan iş fikirlerinde orta düzey bir yatırımla da yüksek kazançlar elde edebileceğiniz birbirinden farklı 5 iş fikri ile karşınızdayız.

 

Midye Satıcılığı

Midye, kokoreç gibi gıdalar, özellikle lüks tüketiciler için çok daha dikkat çekici gıdalar arasında yer alıyor ve haliyle satıcıların rakamsal olarak elde ettiği gelirler de çok daha yüksek rakamlara tekabül ediyor ve sokakta midye satmak fikri de çok sayıda yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu işi bir dükkan açarak yapmak da aslında gayet kaliteli bir fikir ancak yapacağınız masraf her geçen gün biraz daha artacak ve kenarda sermayenizin olmaması durumunda kazanacaklarınız sizi kurtarmayacaktır. Hitap edeceğiniz kitle hakkında fikir sahibi olduğunuzu düşünüyoruz ancak dilerseniz konu hakkında detaylı bilgiler aktaralım ve bu detaylara birlikte göz atalım istiyoruz. Midye satarak para kazanma hakkında yazımızı okumak için tıklayınız

 

Yurt Dışından Getirdiğimiz Ürünlerin Satışını Yapmak

Birçok yabancı ülkelerden düşük fiyat tarifesinden birçok ürün satın alınarak ülkemizden daha yüksek fiyat tarifesinden satışa sunulabilir. Özellikle Çin, Dubai, Arap Ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkeleri bu anlamda tercih edilebiliyor. Bu ülkelerden ürün satın alınıp Türkiye piyasasından yüksek fiyata satışa sunulabilmesi açısından ilk olarak internet dünyasından ürün satışı konusunda bazı önemli püf noktaların bilinmesi gerekiyor. Aksi durumda yurt dışından satın alınan ürünler elde kalabilir ve harcanan para boşa gidebilir. Yurt dışından ürün getirerek ne kadar kazanılır ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

 

Çeviri Yap Para Kazan

Ek gelir elde etmek veya para kazanmak için birçok farklı yol var. Bunlardan bir tanesi de çeviri yaparak para kazanmak. Çevirmenlik ya da tercümanlık olarak da adlandırabileceğimiz bu yol için hiçbir sermayeye ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız, bir yabancı dil. Eğer bir yabancı dile orta veya iyi derecede hakimseniz bu alanda hizmet verebilir, kazanç elde edebilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanma ve çeviri yapmak ne kadar kazandırır hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye mantarı üreticiliğini yetiştiriciler için cazip kılan etkenlerden ilki, çok fazla bilim ve teknolojiye gerek duyulmadan üretim yapılabilmesidir. İstiridye mantarını büyütmek için araziye veya toprağa da ihtiyaç yok. Böylece insanların, istiridye mantarı üreticiliğine büyük paralar yatırmasına gerek kalmıyor. Sadece doğrudan güneş ışığı almayan bir yerin olması, bu iş için fazlasıyla yetiyor. Üstelik çok büyük bir alana da gerek yok. Ortamın nemden ve fazla ısıdan arındırılmış olması yeterli oluyor. Çoğu kişi bir odada bu işi yaparak gelir elde ediyor. İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği ne kadar kazandırır ve İstiridye Mantarı Yetiştiricisi olma hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

Salep Üretimi

Ülkemizin sevilerek tüketilen içeceklerinden birisi olan salep, aslında endemik bir bitki olan orkidenin yumrularından elde edilmektedir. Ülkemizin iklim şartları göz önünde bulundurulduğu zaman, verimli tarım arazilerinde seri üretime geçilebileceği gibi, evlerde de çok kolay bir şekilde salep üretilmesi mümkündür. Bununla birlikte son dönemde fiyatlarında ciddi bir artış olmasından dolayı, üreticilik anlamında ciddi bir gelişme olduğundan söz edebiliriz. Eğer bir girişim fikriniz varsa, salep tohumu üreterek para kazanmak için sizler de hızlı bir şekilde işleme başlayabilirsiniz. Salep üretimi yaparak ne kadar kazanılır hakkında bilgi almak için tıklayınız.