• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Polkadot Satın Almak İçin 5 Neden

Polkadot Satın Almak İçin 5 Neden

Neden Polkadot Almalıyım?

Bitcoin, kripto para piyasasının zirvesinde kalırken, yaklaşan diğer para birimleri bu üstünlüğe meydan okuyor. Böyle bir dijital madeni para, bu sektördeki nişi ile nispeten yeni bir madeni para olan Polkadot’tur. Peki Polkadot nedir ve nasıl çalışır? Bu madalyonun neyle ilgili olduğunu anlamak, karlı bir yatırım olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Polkadot , selefi Ethereum’dan biraz farklıdır. İşlem yapmak  için yalnızca tek bir yola sahip olan ve böylece bir seferde yalnızca tek bir işlemin gerçekleştirilebildiği Ethereum’dan farklı olarak Polkadot, birbirine bağlı bir dizi blok zincir olan çift zincirler veya paralel zincirler üzerinde çalışır. Geçit töreni zincirleri, Polkadot blok zincirinde daha fazla işleme izin verir, bu da bu işlemleri Ethereum’da yapmaktan daha ucuza getirir.

Avalanche ve Helium Fiyat Analizleri

AVAX ve HNT Fiyat Analizleri Aralık ayındaki belirleyici düşüşün ardından Avalanche (AVAX) ve çoğu kripto kurtarıldı. Momentum yavaşlamaya başlasa da, son haftalarda belirli bir olumlu eğilim gördük. Ancak AVAX

İlgili İçerik

Polkadot geliştiricileri, platformu diğer blok zincirlerine kolayca bağlanacak kadar esnek hale getirdi. Bu yetenek, belirli gereksinimleri karşılamasını sağlar. Bu, platformu Ethereum’a kıyasla daha etkileşimli hale getirir.

Polkadot biraz büyüme gösterdi ve iyi bir yatırım gibi görünüyor. Ancak, herhangi bir dijital para birimine yatırım yapmak için net bir neden olmadığını unutmamalısınız. Herkes değişkendir ve ya para kazanabilir ya da kayıplara yol açabilir. Her şey araştırmanıza ve bilinçli kararlar vermenize bağlıdır. Bununla birlikte, madeni parayı portföyünüzde istemeniz için 5 neden var.

Polkadot Birlikte Çalışabilirlik Sorunlarını Çözüyor

Polkadot protokolü, diğer blockchain platformlarına kıyasla benzersizdir. Birlikte çalışabilirlik, çoğu blok zinciri tabanlı proje için bir zorluk olmuştur. Blockchain projeleri , birbirleriyle bağlantı kurmak için köprüler oluşturmaya zorlanır. Bu köprüler işlemlerin maliyetini arttırır.

Polkadot, bu sorunu çözdüğü için hem yatırımcılar hem de kullanıcılar arasında popüler hale geliyor. Protokol, kamudan özel ağlara ve özelden genel ağlara hiçbir ekstra ücret ödemeden iletişime izin verir.

Protokol, ağların tüm verileri, varlıkları ve belirteçleri aktarmasını sağlar. Bu sorunu çözmek, Polkadot’un daha fazla kullanıcı çektiği için popülaritesini ve değerini artırdı, bu da onu ödüllendirici bir yatırım haline getirdi.

Polkadot Uzmanlaşma ve Adaptasyon Sağlar

Bu özellik, Polkadot platformunun popülaritesinin bir başka nedenidir. Birçok blok zinciri vardır ve hepsinin farklı işlevleri vardır. Hiçbir blok zinciri, tüm işlevleri destekleyebilecek bir platform sağlamaz. Polkadot, diğer blok zincirlerinin platformlarını belirli bir uygulamaya uyacak şekilde uyarlamalarına izin veren alt tabaka geliştirme için bir çerçeve sağlar.

Aynı platform üzerinde çalışan farklı blok zincirleri ile geliştiriciler artık yalnızca gerekli koda odaklanabilir. Bu basitleştirme, Polkadot platformunda daha fazla geliştiriciyi, kullanıcıyı ve uzun vadede yatırımcıyı çekmeye devam edecek daha fazla projeye olanak tanır. Polkadot topluluğu büyümeye devam ettikçe değeri de artacaktır. Şimdi ona yatırım yapmak, yatırımınızın çok yakında büyüdüğünü görebilir. Madeni para küçük bir farkla bile yükselirse iyi para kazanabilirsiniz.

Polkadot’un Güçlü Bir Ekibi Var

Polkadot projesi, bir grup yetenekli ve deneyimli geliştirici tarafından yönetiliyor. Bu proje, Ethereum geliştiricilerinden biri ve kurucu ortak Gavin Wood tarafından kurulan Web3 Vakfı’nın bir parçasıdır.

Diğer geliştiriciler, dağıtık sistemler, kriptografi ve blok zincirleri konusunda uzmanlığa sahip deneyimli bir geliştirici olan Robert Habermeier ve Oxford Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine sahip ve veri analizi konusunda deneyime sahip olan Peter Czaban’dır.

Bu projenin arkasında böyle bir ekip varken gelecekte daha iyi ve daha büyük gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bu tür beklentilerle, Polkadot projesinin değeri artacak ve bu da onu yatırım yapmaya değer bir madeni para haline getirecektir.

Polkadot’un Yüksek Bir Piyasa Değeri Vardır

Polkadot, fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra mali açıdan da etkileyici bir büyüme göstermiştir. Madeni paranın şu anda bir piyasa değeri var ve bu değer 24 milyar dolardan fazladır.

Böyle bir piyasa değeri, madeni paranın çok istikrarlı olduğunu gösterir. Yüksek kapitalizasyonu onu sabit tuttuğu için ani piyasa şoklarından etkilenmesi pek olası değildir. Dolaşımdaki toplam madeni para sayısını, madeni paranın mevcut fiyatı ile çarparak piyasa değerini elde edersiniz.

Tüm kripto para birimleri volatil ve ani piyasa şoklarından olumsuz etkilense de, yüksek piyasa değeri bu şoktan bir şekilde kurtulmayı sağlar. Piyasa değeri ayrıca belirli bir madeni paranın değerini de gösterir. Piyasa değeri yüksek olan madeni paralar, piyasa şoklarına dayanabildikleri için daha düşük riskli yatırımlardır. Polkadot, kripto piyasasının son aylarda ciddi şoklar yaşamasına rağmen bunu değerini koruyarak yapabileceğini göstermiştir.

Polkadot Yüksek Likiditeye Sahiptir

Bir kripto para biriminin likiditesi, fiyatını önemli ölçüde etkilemeden itibari para birimine dönüştürmeniz gerektiğinde onu satın alma veya satma kolaylığıdır. Bir kripto para biriminin genel sağlığını yansıtır. Çok likit bir madeni paranın ticareti daha kolaydır çünkü gerçek zamanlı olarak her zaman istekli alıcılar ve satıcılar bulacaksınız.

Piyasada kendini gösteren tüm ticaret fırsatlarından hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bir madeni paranın likiditesini belirlemek için günlük işlem hacmini kontrol edin. Ne kadar yüksek olursa, madeni paranın likiditesi o kadar yüksek olur. Polkadot, son 24 saatte 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi kaydetti. Bu hacim, kripto piyasasında bu coin için yeterli talep olduğunu gösteriyor. Satın almayı ve uzun ya da kısa vadeli tutmayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olduğunda satabileceksiniz.