• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

PTT Kart Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama

PTT Kart Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme

PTT Kartınızın bakiyesini, PTT’ye gitmeden de öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek tuşla, saniyeler içerisinde PTT Kart hesap bakiyenizi sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

PTT Bankacılık Hizmeti

PTT Kart, bir süredir hayatımızda yer almakta. 100 yılı aşkın süredir hayatımızda olan ve kurulduktan sonra uzun yıllar boyunca posta, telefon ve telgraf gibi işlemlere yoğunlaşmış olan PTT, bilindiği üzere son yıllarda bankacılık işlemleri de gerçekleştirmeye başladı. PTT’nin bankacılık işlemleri ile başlamasının ardından PTT Kart da hayatımıza dahil oldu.

2013 yılında anonim şirketi olan, 2017 yılında ise Varlık Fonu’na devredilen PTT, her ne kadar özelleştirilmiş bir pozisyonda olsa da hala devlete dair pek çok resmi işlem buradan gerçekleştiriliyor. Bu nedenle aktif olarak kullanmasak bile pek çoğumuzda PTT Kart bulunmaktadır.

PTT Kart, PTT üzerinden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirildiği kart olarak bilinmektedir. Son döneme kadar PTT Kart ile yalnızca PTT bankamatiklerinden işlem yapılabiliyordu. Ancak sonraki süreçte tıpkı banka kartları gibi PTT Kart ile de işlem yapılabilir hale geldi. Bu durum elbette onun hem fonksiyonunun hem kullanım alanlarını hem de kullanıcı sayısını arttırdı.

Gelişen ve değişen teknolojiden yararlanmak sureti ile çağın gerekliliklerini yerine getirmek adına önemli hamleler yapmayı başaran PTT, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilmek adına PTT Kart hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme hizmetini de halka açtığını duyurdu. Bu durum bireylerin daha rahat işlem yapabilmesi adına oldukça önemli bir adım oldu.

Hesabınızdaki Parayı Öğrenme Yöntemleri

Öyle ki, gelinen son aşamada bireyler banka kartları aracılığıyla bankaya ya da bankamatiğe gitmeden telefon, internet ya da mobil uygulama sayesinde hemen hemen her işlemi gerçekleştirmeye başladı. Ancak PTT Kart ile bu işlemler uzaktan yapılamıyordu. Şimdi ise PTT Kart hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme, para transferi, GSM TL yükleme ve fatura ödeme gibi birçok bankacılık işlemi hem PTT şubelerinde hem de telefon üzerinden ve mobil cihazlarla sağlanabiliyor.

PTT Kart Hesap Bakiyesi Öğrenme

PTT hesabında ne kadar para kaldığını, hesabınıza para yatıp yatmadığını ve bunun gibi işlemleri öğrenebilmeniz için birden fazla yöntem bulunmaktadır. hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme için yapılabilecek olan işlemlerden biri, doğrudan bir PTT şubesine gitmektir. Sıra alarak gişe görevlisine gerekli bilgileri verebilir ve hesap bakiyesini öğrenebilirsiniz. Ancak her zaman yakınlarda bir şube bulamayabilirsiniz. Ayrıca şubeye gitmek ve sıra beklemek size vakit kaybettirecektir. Bu nedenle hesap bakiye sorgulama işleminizi PttBank İnternet Bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

PTT hesap bakiye sorgulama işlemi, bunlarla da sınırlı değil. Hesabınızda yer alan paranın miktarını öğrenmenin bir diğer yolu, PTT Bankamatiklerini kullanmaktır. Elbette bir PTT bankamatiği bulmak her zaman mümkün olmayacağı için bu işlemi PTT Çağrı Merkezi ile ya da PTTBank mobil uygulaması ile de gerçekleştirebilir ve PTT hesap bakiyesi öğrenebilirsiniz.