• ALTIN (TL/GR)
  810,17
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5705
  % 0,46
 • € EURO
  15,3771
  % 0,20
 • £ POUND
  18,3708
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,1365
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,1771
  % 1,00
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank Kredi Kartı

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan QNB Finansbank, geçtiğimiz yıllarda Katar tarafından satın alınmıştı, Katar tarafından satın alındıktan sonra hızla büyümeye devam eden, QNB Finansbank, müşterilerine kredi kartı ödemesi ve kredi konularında büyük oranda destek oluyor. Sizlerde QNB Finansbank üzerinden hesap açabilir ve hemen kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için, ilk olarak internet üzerinden veya doğrudan QNB Finansbank şubelerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurudan önce mutlaka QNB Finansbank’ta bir hesabınız olmalıdır.

 

QNB Finansbank Şube Üzerinden Başvuru

Şube üzerinden başvuru işlemi kısa sürüyor. Ortalama 10 dakika içerisinde başvurunuz tamamen alınmış oluyor. Şube üzerinden yaptığınız başvuruların sonuçlanıp, adresinize kartın teslim edilmesi ise bir hafta sürebiliyor.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusunu şubelerden yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

QNB Finansbank kredi kartı limiti değişkendir. Bu tamamen sizin aylık gelirinize ve kredi notunuza bağlı bir durum. Eğer kredi notunuz yüksekse, oldukça kolay ve rahat bir şekilde kredi kartı alabilirsiniz. Kredi notunuz kötüyse, kredi kartı limitiniz de az olur.

 • Eğer ilk kez kart alıyorsanız, aylık gelirinizin en fazla iki katı kadar limitli bir kredi kartı tanımlanır.
 • Kart alalı bir yılı geçtiyse, aylık gelirinizin dört katına kadar kredi kartı limiti almak mümkün oluyor.

 

QNB Finansbank Kredi Kartı Şifre Alma

QNB Finansbank kredi kartı şifre alma işlemini QNB Finansbank şubelerinden veya telefon bankacılığından kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu işlem için, ilk olarak QNB Finansbank şubelerinde gerçekleştirilmelidir, dilerseniz telefon bankacılığını kullanarak da şifre alabilirsiniz. Kredi kartınız için şifre almanız ve şifrenin hesabınıza tanımlanması çok kısa sürer.

QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0900

 

QNB Finansbank Kredi Kartı Erteleme

Kredi kartınızı ertelemek istiyorsanız bu işlemi rahatlıkla vakit almadan yapabilirsiniz. İlk yapmanız gereken şey, telefon bankacılığını kullanmak ya da online Finansbank şubesi üzerinden başvuru yapmaktır. Ertelemek istediğiniz kredi kartı borcunuzun, yasal alışveriş olması önemli bir husustur. Bunların dışında, erteleme yapacağınız kredi kartı borcunuz için ödeyeceğiniz faiz oranlarını kabul etmiş olmalısınız.  Erteleme için talep edilen faiz oranları aşağıda verilmiştir.

QNB Finansbank Kredi kartı Erteleme Faiz Oranı:

%1,89-2,19

 

QNB Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kredi kartınızı kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz. Kartınız için iptal başvurusu yaptığınızda bunun sonuçlanması genelde birkaç iş gününü bulabiliyor. Kart iptal başvurusu yapmak için en iyi seçenek, müşteri hizmetlerini aramaktır.

 • Yukarıda vermiş olduğumuz iletişim numarası üzerinden müşteri hizmetlerini arayın.
 • Kredi kartınızı iptal etmek istediğinizi söyleyin.
 • İptal edilecek kredi kartının herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir.
 • Borcu olmayan kredi kartları kolaylıkla kapatılabilir.
 • Kapatma işlemi genelde 1 en fazla 2 hafta sürer.

QNB Finansbank Kredi Kartı Faiz Oranları

QNB Finansbank kredi kartı faiz oranları, her işlemde değişken orandadır. Örneğin, alışveriş faiz oranı farklı, nakit avans faiz oranı farklı, gecikme faiz oranı farklıdır. Aşağıda bankanın ilgili işlemler için aldığı faiz oranları yazmaktadır. Bu tabloya göre siz de hesaplamanızı yapabilirsiniz. Genel olarak her banka yakın faiz oranlarını uygular.

 • Alışveriş Faiz Oranı: Kredi kartlarıyla yapılan tek seferlik alışveriş işlemlerinden alınan faiz oranıdır ve oranı %1,89’dur.
 • Nakit Avans Faiz Oranı: Kredi kartı limiti kullanılarak, ATM üzerinden nakit para kredisi aldığınız işlemin faiz oranıdır. İşlemin faiz oranı, %1,89’tur.
 • Gecikme Faiz Oranı: Asgari tutarın ödenmemesi durumunda alınan faiz oranıdır %2,19
 • Akdi Faiz Oranı: Asgari tutar dışında kalan dönem borcunun ödenmemesi durumunda alınan faiz oranıdır %1,89
 • Limit Aşım Faiz Oranı: Kredi kartının limitini aşarak harcama yapmanız durumunda limit aşım işleminden alınan faiz oranıdır. %1,89

 

QNB Finansbank Asgari Ödeme Oranı

QNB Finansbank’ın asgari ödeme tutarı, kredi kartınızın kullanım süresine bağlıdır. Örneğin, ilk kez kredi kartı aldıysanız veya kredi kartı almanızın üzerinden bir yıl geçmediyse, asgari ödeme oranı %30 olacaktır. Fakat, kredi kartı alalı bir yıl olduysa asgari ödeme oranı %20 olacaktır. Asgari ödeme oranı, dönem içerisinde mutlaka ödenmesi gereken tutarı ifade etmektedir.

 

Örnek verelim, Ayşe’nin bir kredi kartı var ve kredi kartına toplam 4000 TL borcu var, Ayşe henüz kredi kartını alalı 3 ay oldu. Bu ay ödemesi kesin olan asgari ödeme oranı %30 olduğundan, Ayşe’nin kredi kartı borcuna en az 1200 TL yatırması gerekiyor. Ayşe, kartını alalı 12 ay olduğunda, artık 4000 liralık borcu için 1200 lira değil 800 lira yatırması gerekecek.